Cenzura prewencyjna „Wolnych Mediów”. Niezależny portal WolneMedia.net został zablokowany. Potrzebne Wasze wsparcie.

Udostępnij

Bardzo prosimy Was o udostępnianie tych informacji gdzie tylko Będziecie w stanie, ale nie dlatego, że portal WolneMedia.net jest portalem nam zaprzyjaźnionym, ale dlatego, że portal ten prowadzony jest przez bardzo Uczciwego i Honorowego Człowieka, w mojej opinii Polskiego Patriotę. Dziś Potrzebuje On naszej pomocy dlatego odpowiedzmy na to „zawołanie”.

Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.”

George Orwell.

27 kwietnia po południu portal WolneMedia.net, niezależny portal istniejący od 15 lat, został zablokowany u operatorów UPC, Play, T-Mobile, Orange, Plus i być może innych.

Blokada polega nie tyle na wyłączeniu dostępu do strony (wtedy pokazałby się na przykład komunikat o zablokowaniu strony na przykład na wniosek ABW, od którego można by się odwołać, jak w przypadku komunikatów o stronach z hazardem), co na wyedytowaniu DNS-ów na serwerach dostarczanych przez dostawców internetu.

Dla domeny wolnemedia.net podmienili prawidłowy adres IP mojego serwera na ich lokalne IP, aby powstał błąd techniczny o rzekomych niewłaściwych ustawieniach. To cicha cenzura pod pozorem błędu technicznego, która nie ma raczej umocowania prawnego.”

Komentuje Maurycy Hawranek z portalu WolneMedia.net

Dane teleinformatyczne zostały zmienione i wprowadzono nowy zapis danych w celu wyrządzenia szkody portalowi WolneMedia.net oraz użytkownikom, poprzez wprowadzanie ich w błąd w celu blokowania dostępu do informacji. To też bardzo ważna informacja otóż: WolneMedia.net zostały zablokowane i są dostępne dla osób korzystających na przykład z bramki proxy online i VPN.

Szanowni Państwo, tutaj znajdziecie stanowisko portalu WolneMedia.net w tej bulwersującej sprawie (trzeba wejść przez VPN bramkę proxy lub Tor):

https://wolnemedia.net/bezprecedensowa-techniczna-cenzura-prewencyjna/

Tutaj z kolei znajdują się szczegółowe informacje i poradnik, jak ominąć blokadę:

https://wolnemedia.net/siec-orange-blokuje-dostep-do-portalu-wolne-media/

Bardzo prosimy Was o udostępnianie tych informacji gdzie tylko Będziecie w stanie, ale nie dlatego, że portal WolneMedia.net jest portalem nam zaprzyjaźnionym, ale dlatego, że portal ten prowadzony jest przez bardzo Uczciwego i Honorowego Człowieka, w mojej opinii Polskiego Patriotę. Dziś Potrzebuje On naszej pomocy dlatego odpowiedzmy na to „zawołanie”.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Fot. youtube.com


 

This article has 7 Comments

  1. Na portal wolnemedia.net proszę wejść przez stronę proxysite.com, wpisując adres wolnemedia.net
   Pozdrawiamy Redakcja.

 1. Dziękuję za info odnośnie strony wolnemedia.net bo od kilku dni nie mogłam tam wejść. Masakra co się dzieje!

 2. WM nie działają znowu od wczoraj, Adminie , czym aż tak bardzo podpadleś , że padło na twój portal? Może zawczasu nowy adres awaryjny, bo jeśli inne portale dosięgnie klątwa cenzury, to będziemy totalnie odcięci od informacji.

  1. Rzeczywiście sytuacja robi się bardzo nieciekawa, wręcz zakrawa o paranoję. Rozumiem, że ktoś gdzieś podejmie decyzję o banie na propagandę rosyjską. ALE portal wolnemedia.net to coś przeciwstawnego, zatem jeżeli banuje się za prawdę, to należy jawnie o tym mówić. I tutaj należy zauważyć, że jeżeli rozpoczyna się wojna to pierwszą ofiarą staje się właśnie prawda.

 3. Aktualizacja:

  Telekomy mogą nie zdawać sobie sprawy, że blokują legalne strony (lub zostały do tego zmuszone), ponieważ blokują je pobieraną ze strony rządowej listą stron hazardowych.

  Proszę spojrzeć na słowa „blacklist” i „hazard”.

  $ dig -t a wolnemedia.net
  ; <> DiG 9.10.3-P4-Ubuntu <> -t a wolnemedia.net
  ;; global options: +cmd
  ;; Got answer:
  ;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 57941
  ;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 2
  ;; OPT PSEUDOSECTION:
  ; EDNS: version: 0, flags:; udp: 1220
  ;; QUESTION SECTION:
  ;wolnemedia.net. IN A
  ;; ADDITIONAL SECTION:
  blacklist.rpz. 86400 IN SOA ns1.hazard.rpz. root.hazard.rpz. 2022042901 1800 900 2419200 86400
  ;; Query time: 14 msec
  ;; SERVER: 127.0.1.1#53(127.0.1.1)
  ;; WHEN: Fri Apr 29 22:45:02 CEST 2022
  ;; MSG SIZE rcvd: 108

  Istnieje w Polsce rejestr stron blokowanych z powodu hazardu, hakerstwa, piramid finansowych. Lista ta ma chronić obywateli przed oszustwami internetowymi, a chroni przed poglądami i „niegrzecznymi” informacjami.

  Oficjalna lista stron jest jawna i dostępna pod adresem: https://hazard.mf.gov.pl/.

  Sprawdziłem wolnemedia.net w wyszukiwarce zablokowanych domen – nie ma jej na oficjalnej liście! Oznacza to, że istnieje niejawna lista, od umieszczenia na której nie można odwołać się do sądu.

  Oznacza to, że narzędzie do walki z zagranicznymi kasynami online nie płacącymi w Polsce podatków użyto do prewencyjnej cenzury politycznej. Stało się więc dokładnie to, przed czym ostrzegali krytycy „Ustawy antyhazardowej” – że będzie nadużywana do cenzury legalnych stron. Polska formalnie nie znajduje się w stanie wyjątkowym ani wojennym, aby można było ograniczać prawa konstytucyjne i obywatelskie.

  Sprawa dotyczy kilku polskich portali. Najpierw zablokowali strony mediów rosyjskich, co jest oczywiste i wszyscy poparli, ale teraz dodawane są do listy strony polskie, które krytykują rząd. Niejawna lista co jakiś czas poszerza się o nowe strony i nie wiadomo, ile już zablokowano, ponieważ lista nie jest upubliczniana.

  Adres bramki proxy, jeśli ktoś nie wie, gdzie szukać:
  https://www.proxysite.com/pl/

 4. Drobna uwaga- globalne archiwum też ma problem, dosłownie przed chwilą. Połączenie nie jest bezpieczne, wróć do bezpieczeństwa, nieaktualny certyfikat? Akurat teraz? WM u mnie na Play nie działały tylko przedwczoraj, potem wszystko wróciło do normy. Katalogują foliarzy? Na WM od jakiegoś czasu nie ma już swobody komentowania. Jakaś stara baba robi nono pomimo niestosowania słów powszechnie uznawanych za obelżywe, natomiast zdecydowanie w oparciu o poglądy , co dotychczas tzn. w czasie pandemii jeszcze nie miało miejsca. Komentowanie Ukr w sposób przeciwstawny do ogólnej narracji jest natychmiast banowanie. WTF?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.