Nadciąga zima stulecia. Synoptycy ostrzegają Europę.


17 Nadciąga zima stulecia. Synoptycy ostrzegają Europę


[fb_button]

Zbliża się zima, spekulacji, co do tego, jaka ona będzie jest wiele. Z jednej strony słyszymy, że będzie to słabsza zima, podobna do poprzednich, z drugiej strony jednak możemy usłyszeć prognozy zapowiadające zupełnie coś odwrotnego a mianowicie nadchodzi zima stulecia i czy się nam to podoba czy też nie, będziemy musieli stawić jej czoła. Oczywiście może ostatecznie okazać się, że to była zwykła pomyłka i meteorolodzy dopuścili się falstartu. Ale czy jednak wiele znaków nie wskazuje na to, iż faktycznie nadchodząca zima może być bardzo mroźna i śnieżna?

Po pierwsze do tej pory, to znaczy do zeszłego roku mieliśmy do czynienia z El Nino, czyli globalnym ociepleniem klimatu, oraz wzrostem temperatury powierzchni mórz i oceanów. Dodatkowo nasza dzienna gwiazda charakteryzowała się silną aktywnością, co wpływało na czasowe ocieplenie klimatu na naszej planecie. Obecnie jednak El Nino to przeszłość, nadeszła La Nina, a zatem okres ochłodzenia. Specjaliści już rok temu zapowiadali, że nasza planeta nie będzie zmagać się z ociepleniem, ale przeciwnie, nadchodzi mini epoka lodowcowa. Taki komunikat wydała między innymi NASA.

Ocieplenie klimatu? NASA potwierdza, nadchodzi epoka lodowcowa.

Spójrzmy na Polskę, jakie było lato tego roku? Prawdziwe lato, upalne i słoneczne to w zasadzie dwa a może trzy tygodnie, pozostały czas to na przemian deszcz, chmury i słońce. Co godne zauważenia, słońce nie świeciło już tak mocno jak w latach ubiegłych, kiedy to wystarczyło kilka godzin błękitu na niebie by powietrze bardzo szybko ogrzało się do wysokich temperatur. W tym roku, słońce świeciło, ale nie dawało już efektów równie wyraźnych jak w ubiegłych latach. Innymi słowy, prawdopodobieństwo bardzo mroźnej zimy, oraz długotrwałego ochłodzenia klimatu jest wysokie, by nie napisać pewne.

Długoterminowe prognozy pogody dla Europy są jednoznaczne. Nasz kontynent czeka zima, jakiej nie było od wielu lat, są to prognozy ostrożne, ponieważ te skrajne wspominają o zimie, jakiej nie było od dziesięcioleci. Obfite opady śniegu i silne mrozy to będzie norma. W niektórych miejscach temperatura będzie spadać do -30 / -36 stopni Celsjusza. W Irlandii pierwsze większe opady śniegu są już zapowiadane na początek października.

Natomiast na początku grudnia Europejczyków zaskoczy bardzo niska temperatura, która będzie utrzymywać się do kwietnia roku 2018. Naukowcy tłumaczą taki stan rzeczy powstawaniem nowych cyklonów na ziemi a także przemieszczaniem się skrajnie chłodnych frontów w rejony gdzie do tej pory panował klimat umiarkowany. Tendencję ochłodzenia potęguje spadek aktywności słonecznej, o czym pisaliśmy już wcześniej.

Białe szaleństwo przełomu 2017/2018 roku nie minie nikogo. Dzieci wreszcie poznają, czym są zaspy, Święty Mikołaj będzie mógł użyć sań 6 grudnia a fani serialu Gry o Tron także będą mogli stwierdzić, że nadeszła zima. Z drugiej jednak strony należy pamiętać o ludziach bezdomnych, o naszym zdrowiu, które zostanie wystawione na próbę. Innymi słowy już dziś bardziej o siebie dbajmy, ponieważ serwis pogodowy Exacta Weather, NASA i wiele innych środowisk zapowiada, że zbliża się zima jakiej nie było od dawien dawna.

[fb_button]


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.comThis article has 3 Comments

  1. To bardzo dobrze, bo wreszcie w Europie i na świecie mróz skutecznie wymrozi plagę szerszeni i innych karaluchów, które masowo przybywają do Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.