Postaw na zdrowie, postaw na naturę. Rośliny o właściwościach antywirusowych. W tym przeciwko koronawirusom.

Udostępnij

Wirusy podobnie jak bakterie są ważną częścią ekosystemu na tej planecie i każda forma życia, w tym także rośliny, doświadczyła infekcji wirusowych. Tak, jak w przypadku antybiotyków pochodzenia naturalnego oraz bakterii, wszystkie rośliny stworzyły związki chroniące je przed wirusami. Niektóre z nich, zastosowane jako konkretne leki przeciwwirusowe są znacznie bardziej skuteczne niż preparaty farmakologiczne. Sztuka polega na znalezieniu tych najbardziej wszechstronnych i niezawodnych.

W prasie popularnej istnieje bardzo niewiele informacji  na temat ziołowych leków przeciwwirusowych a większość tego, co tam umieszczono, zawiera żenująco małą ilość praktycznej wiedzy. Jest ku temu wiele powodów. Dziedzina samych leków przeciwwirusowych, zarówno tych chemicznych, jak i ziołowych, dopiero raczkuje, co częściowo wyjaśnia problemy z literaturą. Ogólnie rzecz biorąc nadmierny akcent położony na bakterie, jako głównego czynnika wywołującego choroby, zaowocował impasem.

W przeszłości większość badań naukowych koncentrowała się nie tyle na odkrywaniu skutecznego leczenia chorób wirusowych, co na szczepionkach. A naukowcom w ciągu ostatnich 50 lat udało się  zwalczyć czarną ospę, co jest jednym z największych triumfów medycyny akademickiej, podobnie jak szczepionka przeciw polio. Tak, więc mamy obecnie szczepionki na coraz większą liczbę chorób wirusowych – ospa, polio, odra, wirusowe zapalenie wątroby typu B, szczepy grypy i tak dalej.

Wirusy podobnie jak bakterie są ważną częścią ekosystemu na tej planecie i każda forma życia, w tym także rośliny, doświadczyła infekcji wirusowych. Tak, jak w przypadku antybiotyków pochodzenia naturalnego oraz bakterii, wszystkie rośliny stworzyły związki chroniące je przed wirusami. Niektóre z nich, zastosowane jako konkretne leki przeciwwirusowe są znacznie bardziej skuteczne niż preparaty farmakologiczne. Sztuka polega na znalezieniu tych najbardziej wszechstronnych i niezawodnych. Prezentujemy pięć z nich.

Tarczyca bajkalska: Jest lekiem przeciwwirusowym o szerokim spektrum działania stosowanym w leczeniu zakażenia wirusowego, zwłaszcza gryp pandemicznych oraz zapaleń mózgu. Leczy infekcje oddechowe, zapalenia płuc, zakażenia ośrodkowego układu, upośledzenie funkcji mózgu, zaburzenia przewodu pokarmowego z towarzyszącym zapaleniem, biegunkę i czerwonkę, zapalenie wątroby, zapalenie nerek, infekcje dróg moczowych, drgawki, zaburzenia snu. Można również używać tarczycy bajkalskiej w terapii wspomagającej w różnych typach nowotworów.

Imbir: Jest doskonałym środkiem przeciwwirusowym, ale tylko wtedy, gdy używasz świeżego kłącza, a nie wysuszonego korzenia. W szczególności sok ze świeżego korzenia. Imbir najlepiej traktować jako środek przeciwwirusowy układu oddechowego i stymulant krążenia, który uspokoi nudności, zmniejszy biegunkę oraz skurcze żołądka. Ponad to imbir to środek obniżający gorączkę, wyciszający stany zapalne w kanałach oskrzelowych, rozrzedzający śluz i pomagający usunąć go z układu oddechowego. Jest synergetykiem, zwiększającym działanie innych ziół i wzmacniającym ich skuteczność.

Houttuynia: jako środek przeciwwirusowy hamuje replikację wirusów, zakłóca funkcje otoczki wirusowej oraz zapobiega infekcjom wirusowym, jeśli jest przyjmowana profilaktycznie. Jest aktywna przeciwko wirusowi grypy A (szczepy H1N1), koronawirusowi związanemu z SARS, wirusowi Dengi serotyp 2, wirusowi zakaźnego zapalenia oskrzeli ptaków, enterowirusowi 71, wirusowi herpes simplex 1 i 2, HIV-1, wirusowi cytomegalii, wirusowi biegunki epidemicznej świń.

Isatis: Jako środek przeciwwirusowy o szerokim spektrum działania, hamuje replikację wirusów oraz ich przyłączanie do komórek. Ponadto wzmacnia skuteczność szczepionek przeciwwirusowych i jest immunologicznym stymulantem. Jest aktywny przeciwko wirusom grypy A i B, różnym szczepom H1N1, a także H6N2, H7N3, H9N2, SARS, koronawirusom, wirusowi różyczki, zakaźnemu wirusowemu zapaleniu oskrzeli, odrze, śwince, wirusowi ospy wietrznej, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, wirusowi opryszczki, wirusowi cytomegalii.

Lukrecja: Jako główny środek przeciwwirusowy o szerokim spektrum działania, zapobiega replikacji szerokiej gamy wirusów i hamuje ich wzrost. Wirusy, dla których stwierdzono, że lukrecja jest skuteczna, niezależnie od mechanizmu, to: H1N1, H2N2, H5N1, H9N2, koronawirus związany z SARS, wirus syncytialny układu oddechowego, japoński wirus zapalenia mózgu, odkleszczowe zapalenie mózgu, żółta gorączka, wirusowe zapalenie płuc, rotawirus, wirus krowianki, HIV-1, zapalenie wątroby (A, B, C, E i najprawdopodobniej D), ospa wietrzna, wirus polio, odra, wścieklizna rzekoma i wirus zespołu rozrodczo-oddechowego świń.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

This article has 3 Comments

 1. Brawo. Dziękuję za przepis. Od niedawna zachwyciłam się ziołami i powrotem do natury. POZDRAWIAM panią sardecznie i życzę zdrowiaHalina

 2. Mój naturalny antybiotyk na wszystkie bakterie i wirusy robię sobie sama.

  Skład :
  5 główek czosnku utartego /naszego Polskiego/
  40 dkg utartego Imbiru
  6 cytryn sok
  2 czubate łyżki kurkumy
  1 litr miodu

  Wszystko razem wymieszać i na 4 tygodnie pozostawić do macerowania, następnie gotowy sok/płyn przegnieść/odcedzić mocno wyciskają,c przelać do szklanego słoika i przez cały rok mam antybiotyk na wszystko.
  Ja zażywma 1 łyżkę rano i 1 łyżkę wieczorem, mam 71 lat i nigdy na nic od 20 lat nie chorowałam.

Comments are closed.