Przebudzenie

Grafika Przebudzenie

We współczesnym świecie wielu ludzi ryzykowało życie, aby powiedzieć prawdę. Wielu ludzi stawiało na szali swoje dobro i przyszłość byle tylko nie popaść w kłamstwo i ostrzec społeczeństwo. Dlatego właśnie na tej stronie będziemy umieszczać swego rodzaju epokowe cytaty, które rzucają światło na to, co współczesny świat pragnie zataić i pozostawić w mroku niewiedzy. Dlatego właśnie na tej stronie będziemy publikować cytaty, które otwierają oczy i sprawiają, że każdy, kto je przeczyta nie będzie już tym samym człowiekiem, otóż będzie nowym człowiekiem, człowiekiem wzbogaconym o tę wiedzę a to z kolei będzie determinować do zajęcia konkretnego stanowiska.

Ktoś może zapytać, dlaczego akurat tego typu cytaty? Otóż istnieje wiele stron, które oferują nam złote myśli i cytaty, jednak bardzo trudno znaleźć strony, które pokazują pełną prawdę, nie tylko piękne aforyzmy, przysłowia i wzniosłe, lecz puste przysłowia. Dziś raz na jakiś czas na naszym globie padają sformułowania, które całkowicie odsłaniają obłudę, kłamstwo i warto je przytaczać by każdy, kto się z nimi spotka miał możliwość dokonania wyboru, a od tego wyboru będzie zależeć już postrzeganie świata przez daną osobę.


„Idzie godzina wielka, groźna, sądu i kary. Póki macie czas posłuchajcie i porzućcie grzechy wasze, które na karę zasługują. Biada ziemi, gdy owocu pokuty zabraknie, a usta modlących się zamilkną. Nie otworzą się tym razem upusty niebieskie, jak za dni Noego, i nie popłyną wody, by zalać ziemię skalaną grzechami. Ale otworzy się ziemia, zapłonie od wulkanów, które już zagasły, i będzie drżało jej łono, aż walić się będą lądy, gdzie szumi zboże i stoją łany. Pioruny będą padały z chmur jak deszcz, aż poruszona zostanie materia nienawiści ludzkiej. Zbliża się nowy potop, nie potop tym razem wody, lecz ognia i błyskawic. Biada wam synowie, którzy czynicie nieprawość. Biada wam narody, które się zaparły Boga i podeptały Krzyż Jego, które wstydzicie się znaku Krzyża, znaku odkupienia waszego, a nie wstydzicie się zbrodni i okrucieństwa.’’

Teresa Neumann. Niemiecka Mistyczka.

,,Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.”

George Orwell.

,,Nie potrzebujemy już kolejnych komitetów, organizacji, my je wszystkie mamy. To, czego nam trzeba, to człowieka takiego formatu, że będzie w stanie uzyskać posłuszeństwo polityków i pokój oraz wydostanie nas z tego ekonomicznego chaosu, w który wszyscy toniemy. Dajcie nam takiego człowieka i wszystko jedno, czy to będzie bóg czy demon, my go powitamy.’’

Henry Spaak. Były generalny Sekretarz NATO i jeden z czołowych przywódców EWG (Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej.)

 

,,Słowo tajemnica jest odrażające w wolnym, otwartym społeczeństwie. Jako ludzie jesteśmy tak z natury jak i historycznie przeciwnikami tajemnych stowarzyszeń… Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów… Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki grzebane, a nie publikowane a jej przeciwnicy uciszani.”

John F. Kennedy. Były Prezydent USA.