11 Listopad, czyli mroczne wrota i wierzenia Sumeryjczyków.

18-11-listopad-czyli-mroczne-wrota-i-wierzenia-sumeryjczykow
Fot. youtube.com

[fb_button]

Magia i okultyzm to w ostatnim czasie coraz bardziej popularna dziedzina życia. Coraz częściej wspomina się o naszym świecie oraz o jakimś innym świecie, tutaj najczęściej chodzi o świat istot duchowych. Czy to jest prawda? Takie pytanie stawia sobie wielu współczesnych naukowców, oraz zwykłych obywateli każdego kraju. Nie mniej jednak dziś nie będziemy zastanawiać się czy ów świat istnieje, ponieważ w licznych artykułach, jakie opublikowaliśmy do tej pory doszliśmy już do wniosku, że świat duchowy istnieje. Dziś pójdziemy o krok dalej i zadamy inne pytanie a mianowicie czy istnieją jakieś wrota, tajne wrota, dzięki którym można sprowadzić na ten świat byt duchowy?

Na samym wstępie będziemy mogli odnaleźć liczne odpowiedzi na to pytanie, ponieważ tak zwana plansza Ouija jest czymś w rodzaju takich wrót, mało tego, powstało wiele filmów ekranizujących ów problem. Ale to by było zbyt proste, koncentrować się na obecnym świecie, jeżeli chcemy odnaleźć odpowiedz na pytanie sięgające w zasadzie korzeni stworzenia, musimy sięgnąć znacznie w przeszłość. A zatem musimy cofnąć się o kilka tysięcy lat i tam poszukać wskazówek, które pomogą nam w odpowiedzi na pytanie o wrota łączące dwa światy, o tajemne a zarazem mroczne przejście, dzięki któremu będzie można nawiązać nie tylko kontakt, ale i sprowadzić do naszego świata jakiś byt czy istotę.

Na samym wstępie zaznaczamy, iż nie będziemy tutaj przytaczać konkretnych formuł, zaklęć i elementów rytuału gdyż nie o to chodzi, mało tego, byłoby to przejawem destrukcji. W informacji dotyczącej wrót chodzi jedynie o posiadanie wiedzy ogólnej gdyż w tej materii akurat lepiej nie zgłębiać zbytnio tematu, ponieważ można zabrnąć w pewnym momencie za daleko, można przekroczyć swoisty rubikon, od którego przekroczenia nie będzie już odwrotu, zawsze o tym należy pamiętać. Tematyka magii i okultyzmu to bardzo grząska dziedzina gdzie istnieją liczne granice, owe granice należy szanować i starać się ich przestrzegać.

Od dawna wspomina się o 1 Listopada jako dniu, w którym duchy czy też istoty duchowe posiadają większą moc, są bardziej aktywne niż zwykle a w związku z tym łatwiej z nimi nawiązać kontakt. Światowe Halloween to także czas, w którym odbywają się liczne sabaty, zloty czarowników, tajnych organizacji oraz sekt. Niestety jest to dzień w gruncie rzeczy bardzo mroczny. Ta kultura coraz częściej przetacza się również i przez nasz kraj. Oczywiście dla kogoś może to być przejaw przesady a może nawet czegoś więcej, nie mniej jednak wystarczy zapoznać się z licznymi świadectwami osób zamieszanych w tajne rytuały związane z 1 listopada a szybko można dojść do wniosku, iż nie jest to tylko hipoteza, ale po prostu coś więcej. Dlaczego o tym piszemy? Otóż ważna jest również data 11 listopada, nie wspomina się o tym, dlatego dziś piszemy na ten temat na naszej stronie.

Sumeryjczycy wierzyli, że dzień 11 listopada to data niezwykła, data otwierająca pewne możliwości. Wierzono, iż jedenastego dnia, jedenastego miesiąca otwierają się wrota, przez które przechodzą istoty nieznane śmiertelnikom. Tego dnia zostanie przelana również krew niewinnych. Z tej ofiary powstaje wąż, który niszczy wiarę, przynosi wniebowzięcie i sprowadza koniec. Tak wyglądały wierzenia Sumeryjczyków względem duchowych wrót i daty jedenastego listopada. Na samym wstępie w oczy rzuca się typowo sekciarskie podejście do tematu, nie mniej jednak Sumeryjczycy byli wysoce rozwinięci a ich przekonania oraz wiara to coś, co do dziś zaskakuje i szokuje.

Ale po kolei. Mamy datę 11.11. To wówczas otwierają się wrota, tutaj pomijamy wszelkie elementy ceremoniału i rytuału i zaznaczamy, że jest wyraźna mowa o przelanej krwi osoby niewinnej, czyli to typowe nawiązanie do rytualnej ofiary. Ta ofiara zaowocuje powstaniem węża, przy tej okazji, jeżeli odniesiemy się do Biblii to tam otrzymamy odpowiedz, iż wąż to diabeł. Zatem rezultatem rytuału z dnia 11 listopada jest otwarcie wrót, przez które przejdzie właśnie diabeł. Jak wiemy jest on przeciwnikiem wiary, niszczy ją a w jej miejsce zasiewa swoje nauki, ponieważ jest to byt rozumny i bardzo inteligentny. Tak wygląda pokrótce kwestia związana z datą jedenasty listopada wedle wierzeń Sumeryjczyków.

Na koniec powstaje pytanie czy będziemy wierzyć w tego typu informacje? To oczywiście zależy od każdej osoby indywidualnie, od jej przeżyć oraz zasobów informacyjnych. Dobrze jest jednak nie odrzucać takich nowinek, ponieważ pochodzą one z bardzo odległej przeszłości, a jak wiemy to ona kreuje teraźniejszość. Zatem nawet w ramach ciekawostki można tego typu informacje pozostawić w naszej pamięci.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.