432 HZ, czyli częstotliwość cudu i uzdrawiania.


16 432 HZ, czyli częstotliwość cudu i uzdrawiania


,,Jeśli chcesz odkryć sekrety wszechświata, pomyśl o energii, częstotliwości i wibracjach.’’

Nikola Tesla.

W miarę, jak uzdrawianie dźwiękiem staje się coraz popularniejsze, coraz więcej osób zaczyna się interesować tym fenomenem. Coraz więcej osób uczy się intonowania oraz słuchania określonych częstotliwości. Naukowcy badający dźwięki i ich wpływ na ciało uważają, że ta gałąź nauki to przyszłość współczesnej cywilizacji. Chociaż leczenie dźwiękiem dopiero zaczyna wkraczać w główny nurt, to było używane jako starożytna metoda leczenia przez wiele stuleci w różnych religiach. Nawet naukowcy tacy jak Nikola Tesla i Albert Einstein podkreślali znaczenie wibracji i częstotliwości.

Nauka dowiodła, że wszystko składa się z energii i że wszystko ma swoją własną wibrację i częstotliwość, którą można następnie zwiększyć lub zmniejszyć. Wibracje jednej osoby, mogą wpływać na energię innej osoby. Możesz przeczytać więcej na ten temat zagłębiając się w wyniki badań prowadzonych przez Instytut Heart Math, gdzie tamtejsi naukowcy prowadzą badania nad ludzką aurą. Dr Herbert Benson, profesor, autor, kardiolog i założyciel Harvard’s Mind Body Medical Institute badał, w jaki sposób uzdrawianie dźwiękiem może pomóc w wywoływaniu relaksu całego organizmu.

Krioterapia oraz Zimna Terapia ratunkiem dla organizmu.

Reakcję relaksacyjną definiuje się jako zdolność jednostki do zachęcania ciała do uwalniania substancji chemicznych i sygnałów mózgowych, które powodują relaksację mięśni, spowolnienie oddychania i spadek ciśnienia krwi. Oddziaływanie dźwiękiem może także zmniejszyć objawy IBS oraz przeciwdziałać fizjologicznym zmianom stresu i reakcji na walkę lub ucieczkę, w tym napięcie mięśni, ból głowy, rozstrój żołądka, przyspieszone bicie serca i płytki oddech.

Dr Ranjie Singh, neurolog, pisarz, biznesmen i globalny pedagog, odkrył, że intonowanie dźwięków o określonej częstotliwości oferuje wiele korzyści, w tym kurczenie się guza i zwiększony sen. Uważa się również, że śpiewanie dotlenia mózg, zmniejsza częstość akcji serca, poprawia ciśnienie krwi i uspokaja aktywność fal mózgowych. Może nawet spowodować synchronizację lewej i prawej półkuli mózgu. Jonathan Goldman, amerykański autor, muzyk i nauczyciel w dziedzinie harmoniki i uzdrawiania dźwiękiem mówi, że:

,,Dr Alfred Tomatis wykorzystał dźwięki mnichów gregoriańskich, aby stymulować uszy, mózg i układ nerwowy pacjentów. Jego praca jest bardzo ważna w odniesieniu do naukowych i medycznych zastosowań dźwięku i śpiewu. Odkrył, że niektóre dźwięki, które są szczególnie bogate w harmoniczne głosowe dodatki, stymulują i ładują korę mózgową oraz cały system nerwowy. Kilka lat temu nagrania gregoriańskiego śpiewu były bardzo popularne, dziś niestety obserwujemy spadek zainteresowania tego typu muzyką.’’

Z kolei Inne badanie przeprowadzone w 2006 roku dotyczące efektów transcendentalnej medytacji ujawniły, że tego typu forma relaksu może obniżyć ciśnienie krwi i napięcie autonomicznego układu nerwowego serca oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej serca. Seria eksperymentów przeprowadzonych przez inżyniera neurologicznego Dr. Margaret Patterson i Dr. Ifora Capela ujawniły, w jaki sposób fale mózgowe alfa pobudziły produkcję serotoniny. Dr Capel wyjaśnił: ,,Każde centrum mózgu generuje impulsy o określonej częstotliwości. Innymi słowy, wewnętrzny system komunikacji mózgu, jego język, jeżeli tak wolicie, jest oparty na częstotliwości.’’

Ludzka aura jest tym, co łączy nas ze sobą i z samą planetą.

Większość muzyki na świecie została dostrojona do 440 Hz, ponieważ Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) promowała ją w 1953 roku. Jednak patrząc na wibracyjną naturę wszechświata, możliwe jest, że ta wysokość nie jest w rzeczywistości zgodna z naturalnym rezonansem natury i może generować negatywne skutki na ludzkie zachowanie i świadomość. Innymi słowy częstotliwość 440 HZ szkodzi naszemu organizmowi.

Naukowcy uważają, że muzyka o częstotliwości 440 HZ faktycznie stoi w konflikcie z naszym ciałem. Mówi się, że ta muzyka pobudza ego i funkcję lewego mózgu, które mogą tłumić naszą intuicję. Istnieje mnóstwo spisków wokół tej częstotliwości, niemniej jednak wiele wydaje się prawdopodobnych. 432 HZ jest matematycznie zgodne z wzorcami wszechświata. Mówi się, że 432 HZ wibruje ze złotym środkiem Wszechświata, Phi i jednoczy właściwości światła, czasu, przestrzeni, materii, grawitacji i magnetyzmu z biologią, kodem DNA i świadomością człowieka.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


This article has 3 Comments

  1. Szkoda że autor nie podaje gdzie można słuchać takiej muzyki. Czy chorały gregoriańskie są właściwe?

      1. Proszę o odrobinę rozwagi. Chorały gregoriańskie powstały w średniowieczu, gdy nie istniał przecież żaden dzisiejszy wzorzec strojenia, a o częstotliwości dźwięków i mierzeniu jej w hercach w ogóle nikt nie wiedział jeszcze przez kilkaset lat.

Comments are closed.