7000 lat temu ludzie żyjący w Mezopotamii czcili istoty podobne do jaszczurek.Istnieją pewne przed sumeryjskie artefakty, odzyskane z archeologicznego Al-Ubaid, które oferują nam niesamowite szczegóły dotyczące wczesnych kultur zamieszkujących Mezopotamię. W Al-Ubaid misje archeologiczne wykopały wiele starożytnych artefaktów, w tym posągi, które przedstawiają oraz opisują humanoidalne postacie o charakterystyce jaszczurowatej. Te artefakty pochodzą z tak zwanego okresu Ubaid w Mezopotamii.

Okres Ubaid trwał od około 6500 do 3800 roku p.n.e. Jego nazwa pochodzi od Tell al-Ubaid. Kultura Ubaidian jest datowana na okres od 4 000 do 5 500 p.n.e. Podobnie jak w przypadku starożytnych Sumerów, pochodzenie ludu Ubaid pozostaje zagadką dla archeologów. Wiemy jednak, że to właśnie kultura Ubaid zaczęła budować duże osiedla, głównie charakteryzujące się wielopiętrowymi prostokątnymi domami błotnymi. Kulturze tej przypisuje się również pojawienie się pierwszych świątyń architektury publicznej w Mezopotamii.

Stworzenie świata materialnego a w nim Człowieka przyczyną buntu pośród Aniołów.

Z czasem duże osiedla przekształciły się w miasta. Świątynie zostały wzniesione, a ludzie zmienili styl życia. Pojawiły się nowe technologie, a historia zaczęła być zapisywana jak nigdy dotąd. Dzisiaj, tysiące lat po tym, jak pierwsze starożytne miasta powstały w starożytnej Mezopotamii, archeolodzy składają razem starożytną zagadkę, która opowiada niesamowitą historię. Starożytni ludzie, którzy żyli tam tysiące lat temu, pozostawili wiele wskazówek, które dają nam wgląd w życie wczesnych kultur.

Na archeologicznym terenie Al-Ubaid oraz w starożytnych miastach Ur i Eridu archeolodzy odzyskali szereg tajemniczych postaci, które zakwestionowały nasze rozumienie starożytnych kultur. Ponad 7000 lat temu starożytni mieszkańcy Mezopotamii czcili istoty podobne do gadów. Pierwszy z owych tajemniczych posągów został wydobyty przez Harry’ego Reginalda Hala w 1919 roku, gdy on i jego zespół odzyskali różne męskie i żeńskie figurki w różnych pozycjach.

Co ciekawe, uczeni odkryli, że większość figurek przedstawia postacie noszące coś w rodzaju kasku i posiada rodzaj wyściółki na ramionach. Oprócz wykopania pradawnych figurek, które przypominają istoty w skafandrach, archeolodzy odzyskali różne artefakty, które wyglądają jak samice trzymające niemowlę. Jednak przedstawione istoty trzymające dziecko nie są ludźmi, lecz gadami, jaszczuropodobnymi istotami o humanoidalnych cechach.

To, co starożytny lud Mezopotamii chciał reprezentować tymi figurkami, pozostaje tajemnicą. Archeologowie zostali oszołomieni wyżej wspomnianymi odkryciami i nie wyjaśniono po dziś dzień, dlaczego kultura Ubaidów stworzyła te dziwnie wyglądające figurki czczące stworzenia podobne do jaszczurek. Eksperci twierdzą również, że postawy figurek, a także fakt, że przedstawiają one kobietę karmiącą piersią, nie sugerują, że figurki były przedmiotami rytualnymi. Więc jeśli figurki nie były przedmiotami rytualnymi, do czego były używane i co starała się nam przekazać starożytna ludzkość?

Stworzenia podobne do jaszczurek były obecne w wielu kulturach, starożytnych kulturach, począwszy od Quetzalcoatl a skończywszy na Kukulkan, które były bóstwami Azteków i Majów przedstawianych w formie węża. A zatem czy były to tylko przedmioty dekoracyjne? Wynik wyobraźni? A może kultura Ubaidów rzeczywiście widziała podobne do jaszczurek istoty chodzące pośród nich?

Na sam koniec nie można zapomnieć o dodaniu jednego istotnego szczegółu. Otóż wspólne prace badawcze naukowców oraz przedstawicieli kościoła w tamtym rejonie wykazały możliwość istnienia starożytnej kultury, która w sposób bezpośredni obcowała z upadłymi demonami. Jest to teoria bardzo interesująca jak i kontrowersyjna. Jedno jest pewne, w kwestii starożytnych kultur nie wiele faktów jest pewnych.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

This article has 1 Comment

  1. Na początek muszę wyjaśnić , że wszystkie stworzenia rozumne i istoty , to gałęzie na ” drzewie życia ” . Ich egzystencja albo życie obywa się na co najmniej dwóch poziomach istnienia . Regułą jednak jest zawsze to ,że najniższy poziom istnienia nazywa się ludem. Ta zasada obowiązuje zawsze i jest nawet uwzględniona w Piśmie św. o Bogu , gdzie w Apokalipsie św. Jana czytamy o zbawionych i świętych (wziętych z ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo Boże ): ” Oto przybytek Boga z ludźmi:
    i zamieszka wraz z nimi,
    i będą oni Jego ludem,
    a On będzie „BOGIEM Z NIMI”.”. Teraz dopiero mogę napisać co przedstawiają te figurki . Patrzycie na niedoskonałe przedstawienie wyglądu ludu istot , które się nazywają Oryle . Ich niebiotyczny wygląd czyli forma wyższa , różni się znacznie od tego co widzicie , gdyż powierzchnia ciała ma ma naturalne nieforemne grudy , przypominające kamienie szlachetne , barwne i mieniące się kolorami a usytuowane głównie w okolicy torsu , barków , głowy i na zewnętrznych powierzchniach kończyn . Ich oczy są wielkie i ciemne i ustawione skośnie , podobnie jak na tych figurkach . Na czubku głowy mają gruby spłaszczony ku bokom gruby róg , wygięty ku przodowi prawie poziomo . To nie jest ozdoba lecz emiter mocy mentalnych , którymi te istoty umieją posługiwać się w szerokim zakresie . Jako ciekawostkę podam , że ich przybycie na tą planetę i założenia tutaj koloni swojego ludu , oznaczało ograbienie archontów którzy do dzisiaj eksploatują niewidzialnie ludzkość (plemię żmijowe- przewrotne i wiarołomne ) z mocy mentalnych . Przypomniano mi w jaki dobry nastrój wprawiła mnie wiadomość o tym gdy mi doniesiono , tam gdzie przebywałem wtedy , a było to w innym wszechświecie. Jak ich owi archonci nienawidzą , możecie poznać po tym , że podpowiedzieli ludziom , aby największy i najsilniejszy gatunek małp , nazwać goryl – co się tłumaczy: Górny Oryl. Ozdoby które na wielu figurkach widać , to swoista proteza uzupełniająca ich wygląd , co im rekompensowało trochę brak w ludzie tych ozdób na skórze , którą mieli w niebiotycznej rzeczywistości . Te wysokie czapki pełniły podobną rolę względem opisanego przeze mnie rogu. Ich pobyt tutaj zakończył się na wskutek odwołania , bo dalsze ich przebywanie kolidowało z planami Bożymi . Ich pojedynczy przedstawiciele są pośród nas na ogólnych zasadach dotyczących ” przybyszów” , tzn. osobników innych gatunków wcielonych w rodzaj Człowiek- Adam . Wszyscy schodzą w Noc i nie pamiętają skąd przybyli i kim są . Tutaj funkcjonują różne w zależności od gatunku sposoby rozstania się z dawnym gatunkiem i różne ich obecne relacje. Bywa , że w sprzyjających okolicznościach , ten róg na głowie potrafi wyrosnąć na ludzkim ciele i znane są takie fakty . Niektórzy z nich mają wrażenie że on tam jest , choć go nie da się zobaczyć – to znam z wypowiedzi jednej osoby z ich dawnego ludu .

Comments are closed.