75% Śmigłowców Caracal do utylizacji? Jaki Macron takie Caracale.


13 75% Śmigłowców Caracal do utylizacji Jaki Macron takie Caracale


Jacek Sasin, jeden z czołowych polityków PiS po raz kolejny przypomniał, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo zawarcie niepisanej umowy pomiędzy Francją a Polską a konkretnie po między Donaldem Tuskiem a ówczesnym prezydentem Francji, który to miał udzielić poparcia dla Tuska w startowaniu na stanowisko Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w zamian za zakup przez Polskę śmigłowców Caracal. To przypomnienie owej hipotezy ze strony posła PiS jest związane ze skandalem, jaki wybuchł w armii francuskiej.

Rząd koalicji PO-PSL podpisał umowę na zakup śmigłowców bojowych Caracal. Bardzo szybko niezależni eksperci podkreślali, że jest to błędna decyzja, która spowoduje zainwestowanie miliardów złotych w sprzęt niepełnowartościowy i przestarzały. Niestety ówczesne media oraz rząd PO-PSL niczym mantre powtarzali jak to śmigłowce Caracal stanowią uwieńczenie wojskowej technologii. Dziś wiemy, że jest to zwykła fikcja i po prostu okłamywanie Narodu Polskiego.

Ratunkiem w tej mogłoby się wydawać z góry przegranej sprawie okazała się zmiana władzy. Rząd zjednoczonej prawicy po szczegółowej analizie warunków kontraktu, zerwał umowę na zakup śmigłowców Caracal tłumacząc, iż jest to umowa niekorzystna dla naszego kraju. Wystarczy wspomnieć, że nawet dla Brazylii cena za jednostkę była znacznie niższa aniżeli ta wynegocjowana przez rząd PO-PSL dla Polski.

Macaron vel Macron i jego obsesja na punkcie Polski.

Decyzja nowej władzy zapoczątkowała falę krytyki, oburzenia i niedowierzania ze strony totalnej opozycji a także państwa Francuskiego. Mało tego, Francuzi grozili naszemu krajowi, że nie obędzie się bez perturbacji finansowych, jakie zostaną nałożone na Polskę w ramach kary. Szczyt bezczelności i zakłamania. Aż strach pomyśleć, że dziś Caracale mogły być na wyposażeniu Polskiej armii i stać bezużytecznie w hangarach jak to ma obecnie miejsce we Francji. Można tylko dodać, że jeżeli tak wyglądał plan modernizacji Polskiej armii w oczach koalicji PO-PSL to zapewne kolejnym krokiem byłby zakup bagnetów oraz Niemieckiego pistoletu Mauser C96.

13 75% Śmigłowców Caracal do utylizacji Jaki Macron takie Caracale 2

To tyle tytułem obszernego wstępu, czas na najważniejszą informację. Otóż ponad połowa, niektóre źródła podają, że jest to blisko 75 procent helikopterów oraz samolotów wojskowych armii Francuskiej nie może latać, ponieważ ich naprawy są zbyt kosztowne. Ta informacja wywołała ogromny skandal nad Sekwaną, który bardzo szybko dotarł również do naszego kraju. Te informacje jednoznacznie pokazują, że zakup francuskich śmigłowców byłby ogromnym błędem.

Minister Obrony Narodowej Pan Florence Parly w swoim dramatycznym wystąpieniu ostrzegał, że ponad 75 procent śmigłowców typu Caracal nie nadaje się do użytkowania. Może to z tych 75 procent część została by sprzedana Polsce? Ta informacja także kompromituje Unię Europejską, której pomysły dotyczące powołania jednej Armii dla Wspólnoty okazały się snem wariata. Otóż owa armia miała się opierać na potędze militarnej Francji, której zadaniem było także formowanie Unijnej Armii.

Na koniec można pokusić się o uszczypliwe porównanie śmigłowców Caracal do wydajności i jakości nowego Prezydenta Francji pana Macrona. Jaki Prezydent takie śmigłowce bojowe. To oczywiście zbyt daleko idące stwierdzenie, niemniej jednak zważywszy na paranoiczne zainteresowanie prezydenta Francji sprawami Polski, można jeszcze dodać, że nie tylko Francja zostaje w sposób pokojowy podbita przez społeczność Muzułmańską, ale także nawet gdyby chciała to nie mogłaby się bronić, bo i czym? Wybrakowanymi Caracalami?

Jako redakcja globalne-archiwum.pl doradzamy prezydentowi Francji po pierwsze przeznaczenie większej ilości środków PKB na rzecz armii. I po drugie, aby skorzystał z porady lekarza lub farmaceuty w sprawie fobii o nazwie zagrożona demokracja w Polsce, ponieważ owa obsesja przysłania mu sprawy związane z bezpieczeństwem narodu, który przecież wybrał go na prezydenta. W prawdzie dziś to poparcie sięga astronomicznej wartości, bo aż 6 procent. W obliczu owych 6 procent można zapytać, kiedy spadnie poniżej zera.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. wikimedia.org