Aktualna ocena globalnej sytuacji Cz.1 Cisza przed burzą.

3 Aktualna ocena globalnej sytuacji Cz.1 Cisza przed burzą
Fot. youtube.com

[fb_button]

W globalnej polityce w ostatnich tygodniach doszło do licznych zmian, które są na wielu płaszczyznach fundamentalnymi zmianami. Wystarczy wspomnieć o wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA. Donald Trump wygrał w wyborach z panią Clinton, która z kolei była gwarantem ciągłości obecnej polityki USA. Bush Senior, Clinton, George Bush czy wreszcie, Obama to osoby, które zasiadły na stołku prezydenckim dzięki wielkim pieniądzom i kampanii reklamowej w TV. Gdyby nie światowi potentaci oraz ich bogactwa to wyżej wymienione osoby nie zostałyby tym, kim zostały. Można również napisać, że właściciele pieniędzy, które zostały zainwestowane w kampanię wyborcze poprzednich prezydentów USA jednocześnie stali się właścicielami tych, że prezydentów.

Oni sobie ich kupili, ponieważ od tak dla samej zasady nie wydawaliby setek milionów dolarów dla filantropi czy z przyzwyczajenia. To jest globalna rozgrywka, w której aby móc coś osiągnąć trzeba posiadać odpowiednie figury w odpowiednich parlamentach. Tutaj Stany Zjednoczone stanowią kluczowa rolę, dlatego odkąd powstał ten kraj, a przecież powstał nie dawno, to bardzo szybko się rozwinął i stał światową potęgą. Wielu uważa, że USA zostało zbudowane na bazie okultystycznej, stąd tak szybki rozwój i sprzyjające warunki. Istnieją inne kraje, jak chociażby Polska, które po dziś dzień mają problemy z trwaniem, mimo, że Polska o wiele dłużej egzystuje na arenie tego świata niż właśnie USA.

Wybory w USA to nie jedyny problem dla globalistów czy też pewnych elit, które mają swój scenariusz na przyszłe lata, scenariusz rozwoju naszej planety. Inne problemy to zmiana rządu w Polsce, a jest to rząd o odmiennej charakterystyce, to znaczy, nie jest on w tak skrajny sposób uległy jak rząd poprzedni, dodatkowo Polska próbuje budować pewne sojusze między krajami Słowian, co może doprowadzić do powstania w przyszłości pewnego rodzaju imperium, które z kolei nie jest na rękę owym globalistom. Dalsze wyłomy to narastanie niechęci społecznej we Francji oraz Niemczech względem obecnych parlamentów. Innymi słowy dochodzi do ogromnych przemian ideologicznych, jednak nie są to przemiany odgórne, lecz od dolne. Zatem łatwo się domyślić, że elity nie odpuszczą, oni są zdolni do wszystkiego.

Dlatego można zapytać, co może nas czekać w najbliższej przyszłości a światowe trendy oraz uwarunkowania pokazują, że najbliższy czas może być czasem nieprzewidywalnym. Obecna sytuacja jest podobna do tej, w której ktoś odkręcił gaz w domu, lecz mieszkańcy o tym nie wiedzą. Życie to czy się dalej, z pozoru jest normalne, te same problemy, wyzwania i cele a jednak wystarczy, że raz zapłonie ogień a wszystko wybuchnie. Podobnie jest i dziś na świecie. Może się wydawać, że trwają wojny, ataki terrorystyczne, powstają dziwne bliżej nie zidentyfikowane choroby, politycy się kłócą, kraje wzajemnie sobie grożą, innymi słowy chleb powszedni. Jednak to jest błędne podejście, ponieważ nie jest normalnie, sytuacja została napięta do granic, i wystarczy, że którejś ze stron puszczą nerwy a dosłownie popłynie krew. Nie jest to czcze gadanie, lecz fakt, ponieważ przed II wojną światową było podobnie.

Cofnijmy się wstecz i w paru słowach opiszmy to, co działo się w ostatnich latach. Otóż nie tak dawno, bo kilka lat temu rozpoczął się wielki kryzy finansowy, który swój początek miał w upadku jednego małego banku w USA. Innymi słowy światowy kryzys został zapoczątkowany w USA, czy to przypadek? Raczej nie, tego typu działania miały już miejsce wielokrotnie w przeszłości. Ów kryzys miał na celu podniesienie poziomu frustracji oraz zniechęcenia w społeczeństwie. Dlaczego? Otóż takie społeczeństwo jest bardziej niestabilne i nieobliczalne.

Dalej przeprowadzono kilka ataków terrorystycznych oraz zaczęto na masową skale manipulować przy wielu ideologiach tego świata. Gender czy tego typu twory wprowadziły dodatkowy zamęt. A zatem chaos ekonomiczny, moralny a także polityczny. Ktoś chciał za wszelką cenę wywołać jakiś konflikt, być może nawet globalny. Czy uwieńczeniem miała być tutaj Ukraina? Tak mogło tak być, ponieważ do tego konfliktu za wszelką cenę próbowano wciągnąć Polskę. Mało tego nie jest to temat jeszcze zamknięty, gdyż istnieje groźba, że w momencie odpuszczenia Syrii przez Putina, jego wzrok ponownie spocznie na Ukrainie. Konotacje międzynarodowe wzajemnie się uzupełniają i tworzą obraz bulgoczącej wody, która lada moment może wylać się po za obręb naczynia.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 3 Comments

  1. rok 2017 już trwa, z tego co czytałem to wiem jedno, ten rok faktycznie może być przełomowy pod wieloma względami, ale pożyjemy zobaczymy.

  2. Ja bym to określiła tak , jak byśmy się nie ustawili , dupa zawsze będzie z tyłu, co wxale nie znaczy byśmy nie robili tego by było dobrze dla nas.

  3. rok 2017 w polityce światowej będzie rokiem przełomowym pod wieloma względami.

Comments are closed.