Aktualna ocena globalnej sytuacji Cz.2 Globalna szachownica.

4 Aktualna ocena globalnej sytuacji Cz.2 Globalna szachownica
Fot. pixabay.com

[fb_button]

Zmiany na naszej planecie można w pewnym sensie przewidzieć. Mam tutaj na myśli zmiany geopolityczne. Jak można je przewidzieć? Otóż, jeżeli wiemy, kto pociąga za sznurki, a przynajmniej mamy pewien zarys elity to wówczas po zachowaniu przedstawicieli owej elity możemy wnioskować, co w najbliższym czasie może się wydarzyć. Przez najbliższy czas rozumiemy okres kilku miesięcy a nawet dwóch trzech lat. Pamiętajmy o tym, że globalne zmiany są wprowadzane stopniowo i systematycznie, to nie są wyścigi, lecz skrupulatna i przemyślana agenda.

Po atakach, na WTC z 11 września, przeprowadzono kilka zaplanowanych akcji jak na przykład atak na Irak czy Afganistan oraz wprowadzono nowego wroga na arenę międzynarodową, tym wrogiem jest terroryzm i jest on w gruncie rzeczy kamuflażem dla ograniczania praw i wolności człowieka po to, aby walczyć z tak zwanym i w dużej mierze wykreowanym terrorem i terroryzmem. Ten proces trwa nadal a minęło już ponad 15 lat od tamtych tragicznych wydarzeń oraz od bezsensownych wojen na bliskim wschodzie. Bezsensowność tych wojen to ocena z perspektywy zwyczajnego człowieka, który wie, że nie były one potrzebne. Natomiast dla elit były potrzebne, ale to już inna kwestia.

Zatem jaki w ostatnim czasie ruch wykonała elita, na podstawie, którego możemy przypuszczać, że zbliża się coś wielkimi krokami? Otóż światowa elita wyprzedaje akcje banków na całym świecie i skupuje złoto, co ciekawe robi to w sposób dość chaotyczny i wręcz bezsensowny, ponieważ sprzedaje akcje poniżej ceny. Czy jest to przejaw desperacji i braku wiedzy z zakresu podstawowych zasad ekonomi i bankowości? Z pewnością tak nie jest, to przygotowanie do konkretnego ruchu, szybkie przygotowanie zwiastujące równie szybkie ruchy na globalnej szachownicy.

Za przykład możemy podać Sorosa, który jest głównym a przynajmniej jednym z głównych rozgrywających Europy. Mało tego, ten człowiek nie tak dawno określił siebie jako anioła, który ma obowiązek i powinność ratować świat przed nim samym. Brzmi to dość schizofrenicznie, jednak takie podejście do rzeczywistości posiada elita. Ci ludzie uważają siebie za ponad ludzi, podobnie jak Hitler, który notabene był w znacznym stopniu powiązany z rodziną Rockefellerów. Jak widzimy zębatki historii i tutaj się zazębiają, jednak to tylko na marginesie w ramach ciekawostki.

Dodatkowo do całej sprawy przyłącza się inna informacja. Jest to informacja, o której już od dawien dawna wspominało wielu obserwatorów z USA, do nich możemy między innymi zaliczyć Alexa Jonesa. Otóż w sposób jasny i konkretny informowano społeczeństwo, że na terenie USA są budowane obozy, dosłownie obozy, odizolowane miejsca mogące pomieścić miliony ludzi. Kilka tygodni temu, zrobiło się o tym głośniej w mediach. Wielki strach padł na obywateli wolnego i demokratycznego państwa USA, które w sposób jasny i klarowny dowiedziało się, lub po prostu wreszcie zrozumiało w jakimś stopniu, że systematycznie są otwierane masowe obozy otoczone kilkoma rzędami drutów. Zbudowane są one we wszystkich częściach Stanów Zjednoczonych. Czy to przypadek? Raczej nie.

To wszystko pokazuje, że USA szykują się na coś wielkiego. Jeżeli do tego dołączymy wyciek tajnych dokumentów Pentagonu o których pisaliśmy w artykule ,,USA i III wojna światowa. Wyciek tajnych dokumentów.’’ To dojdziemy do wniosku, że Stany Zjednoczone w sposób świadomy i celowy dążą do globalnego konfliktu, który załatwi liczne międzynarodowe sprawy i na nowo pozwoli USA objąć przywództwo na arenie globalnej, pozwoli na nowo objąć urząd światowego policjanta. Takie są fakty i nikt tego nie zmieni. Nie jest to teoria spiskowa, lecz rzeczywistość nas otaczająca.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.