Aloe Vera: uważana przez Egipcjan za roślinę nieśmiertelności a przez rdzennych amerykanów ,,różdżkę nieba.’’


Aloe Vera jest bogata w magnez, cynk, selen, wapń, potas, żelazo, sód, miedź, i mangan. Zawiera również witaminy A, C, E, cholinę, kwas foliowy, B1, B2, B3 i B6.

Aloe Vera, roślina przypominająca kaktus z lepkim, przezroczystym żelem leczniczym w środku, jest dla wielu, naturalnym odpowiednikiem boga o uzdrawiającej mocy, i znacznie przewyższa korzyści płynące z wielu sztucznych specyfików i medykamentów. Starożytni Egipcjanie znali ją jako roślinę nieśmiertelności, a rdzenni Amerykanie jako różdżkę nieba. Wiele osób posiada w swoich domach te roślinę na wypadek oparzenia lub urazu, który wiąże się z ich stosowaniem miejscowym. Jednak aloes pochodzący z Aloe Vera jest również bardzo korzystny po spożyciu.

A teraz pozostawmy starożytnych Egipcjan i rdzennych amerykanów i spójrzmy, co mówi nam nauka? Roślina ta zawiera ponad dwieście biologicznie aktywnych, naturalnie występujących substancji i związków, które pomagają naszemu organizmowi. W tym enzymy, minerały, witaminy, polisacharydy i aminokwasy. Nasz układ odpornościowy dobrze reaguje na Aloe Vera, ponieważ roślina ma kilka właściwości przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych, które pomagają naszym ciałom w oczyszczaniu patogenów i toksyn, co potwierdza Dziennik Nauk o Środowisku i Zdrowiu.

Minerały utrzymują nasze ciało przy życiu, są jak budulce ciała, a bez nich nasze procesy komórkowe przestają funkcjonować, lub ich proces staje się upośledzony i niewydajny. Roślina Aloe vera jest obciążona mnóstwem różnych minerałów, a więc jest bogata w magnez, cynk, selen, wapń, potas, żelazo, sód, miedź, i mangan. Naukowcy podkreślają, że tak ogromne skumulowanie wielu różnych dobroczynnych minerałów w jednej roślinie, występuje niezwykle rzadko w przyrodzie.

Najnowsze badania gloryfikują marihuanę. Jaka zatem jest prawda?

Minerały w naszym ciele potrzebują odpowiedniej równowagi, co również przemawia za Aloe Vera. Szlaki metaboliczne i procesy komórkowe naszego organizmu są ulepszone dzięki wystarczającej ilości cynku i potasu oraz właściwej równowadze zachodzącej pomiędzy magnezem a potasem. Jeśli ludzie mają problemy z trawieniem, rozkładaniem cząsteczek tłuszczu i cukru, Aloe Vera może być w stanie pomóc. Zawiera ważne enzymy, takie jak lipaza i amylaza, które pomagają w trawieniu.

Witamina B12 to coś, co trudno jest znaleźć w diecie poszczególnych osób. Jednak aloes pochodzący z dzisiaj opisywanej rośliny posiada naturalne pokrycie zapotrzebowania na witaminę B12. Badanie wykazało, że Aloe Vera zawiera znaczącą ilość tej witaminy, która przecież jest niezbędna do produkcji czerwonych krwinek. Aloes może nawet sprawić, że witamina B12, którą już spożywasz, będzie bardziej przyswajalna biologicznie, co jest kluczem do zapobiegania niedoborom. Pamiętajmy przy tym, że niektóre toksyny są w stanie stale wyczerpywać ludzki organizm ze swoich zapasów niektórych minerałów i witamin.

Aloes zawiera również witaminy A, C, E, cholinę, kwas foliowy, B1, B2, B3 i B6, oprócz wszystkich ważnych minerałów wymienionych powyżej. 22 Aminokwasy są niezbędne do funkcjonowania naszych ciał, a aloes zawiera 20 z nich. Aloes jest w stanie oczyścić organizm, usuwając toksyczne substancje z żołądka, pęcherza, wątroby, nerek, śledziony i okrężnicy, ale może również leczyć niestrawność, wrzody, zapalenie jelit i rozstrój żołądka w ogóle.

Wiadomo również, że Aloe Vera wzmacnia przewód pokarmowy, a nawet pomaga ludziom cierpiącym na zapalenie stawów, lecząc zapalenie stawów. Jedno z badań wykazało nawet, że sok z aloesu można skutecznie stosować do płukania jamy ustnej. Typowy płyn do płukania ust zawiera tę substancję chemiczną o nazwie chlorheksydyna, którą zawiera aloes naszej dzisiejszej roślinnej gwiazdy. Zatem Drogi Czytelniku, zdobądź roślinę aloesową, a nie pożałujesz.


 Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz