Atlantyda (Atlantis) wreszcie odkryta. Badacze już na miejscu.


20 Atlantyda (Atlantis) wreszcie odkryta. Badacze są już na miejscu


[fb_button]

,,Po tym, jak obszar powoli pogrążał się w wodzie, nadeszła burza, a poziom morza wzrósł nagle, tworząc wyspę około 6500 lat p.n.e. W tysiąc lat po pierwszej burzy cała wyspa została zatopiona i utracona.’’

Profesor Gaffney nadzorujący prowadzenie badań nowo odkrytego świata.

Przeszłość skrywa wiele tajemnic i niejasności. W XXI wieku naukowcy próbują odpowiedzieć na pytania przeszłości po to, aby lepiej zrozumieć teraźniejszość a także móc w jakimś stopniu przewidzieć nadchodzącą przyszłość. Dziś nasza planeta daje nam okazję do wnikliwszego zgłębienia wiedzy z przed tysięcy lat. Odkrycie, do jakiego doszło, może rzucić nowe światło na miejsca historii, które często są spychane w kąt teorii spiskowych. Błędem jest klasyfikacja tej czy innej hipotezy jako teoria spiskowa, tylko ze względu na brak wystarczających dowodów na jej potwierdzenie. Otóż dowody mogą istnieć, tylko jeszcze są przed nami ukryte.

Doggerland to obszar ziemi położony pod południowym Morzem Północnym. Miejsce to łączy Wielką Brytanię z kontynentem Europejskim a przynajmniej tak było w okresie trwania ostatniej epoki lodowcowej. Następnie w skutek podwyższania się poziomu morza, były to lata 6500 – 6200 p.n.e. Zaczął stopniowo zanikać, skrył się pod taflą grubej warstwy wód. W ostatnim czasie, Brytyjscy naukowcy przy pomocy technologii 4D rozpoczęli badania tego właśnie obszaru. Należy dodać, że był to obszar zamieszkały, jeszcze 7000 lat p.n.e. W okresie, w którym nikt nawet nie pomyślał, że obszar Doggerland zostanie niebawem zatopiony.

20 Atlantyda (Atlantis) wreszcie odkryta. Badacze są już na miejscu 3

Naukowcy Brytyjscy uważają, że obszar ten obejmował blisko sto tysięcy mil kwadratowych i stanowił miejsce zamieszkania prehistorycznych Brytyjczyków. Natomiast historycy lubią to miejsce nazywać Atlantis w Wielkiej Brytanii. Nie dawno, historia i pewnego rodzaju hipotezy spotkały się z dowodami i namacalnymi faktami. Otóż obszar wyżej opisywany został odnaleziony przez nurków, którzy w okolicy Doggerland przeprowadzali badania w celu odnalezienia większych ilości zasobów naftowych. Ku ich zaskoczeniu nie odkryli nafty, lecz pozostałości starożytnego świata, innego świata.

Niektórzy badacze uważają, że obszar ten mógł być w przeszłości centrum Europy. Po odkryciu dokonanym przez grupę nurków, klimatologowie, archeolodzy i geofizycy dokonali mapowania obszaru i odkryli, że Atlantis, czyli nic innego jak mityczna Atlantyda, rozciągała się od Danii do Szkocji. A zatem był to rozległy obszar, zamieszkały przez tysiące ludzie i z dużym prawdopodobieństwem stanowił centrum ówczesnej Europy.

,,(…) Cała wasza armia w jednym momencie zapadła się naraz pod ziemię. Podobnie znikła także wyspa Atlantyda, pochłonięta przez morze. Dla tej właśnie przyczyny to może jest tam jeszcze do dzisiejszego dnia nieżeglowne i nawet niezbadane wskutek przeszkód, jakie stawia dno pełne szlamu i płycizn, szlamu zostawionego przez pochłoniętą wyspę.’’

Platon.

Do połowy okresu Pleistocenu, Wielka Brytania stanowiła jeden z półwyspów Europy, połączona masywną kredką nazywaną antyklinkiem Weald Artois przez Cieśninę Dover. Podczas zlodowacenia Anglii lód wypełniał wiele części Morza Północnego włącznie z dużym jeziorem proglacjalnym w części południowej, zasilanym układami rzek Renu, Scheldta i Tamizy. Katastrofalny przelew jeziora wyrzeźbił kanał przez antykwadę, prowadząc do utworzenia kanału Channel River. Prawdopodobnie stworzyło to potencjał do tego, aby Wielka Brytania odłączyła się od kontynentu Europejskiego.

20 Atlantyda (Atlantis) wreszcie odkryta. Badacze są już na miejscu 2

Przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii prowadzone są obecnie badania nad kolejnym obszarami. Jest to obszar obejmujący dwie doliny znajdujące się na Morzu Północnym. Badania prowadzi i nadzoruje Pan Gaffney. Cały projekt jest finansowany z dotacji Unijnych. Naukowcy mają zamiar odtworzyć starożytny krajobraz. Dodatkowo niektóre próbki osadów posłużą do utworzenia ostatecznej mapy tego regionu a zatem mapy uwzględniającej rzeki, jeziora, wzgórza oraz wybrzeża tamtego okresu.

Na sam koniec należy również spojrzeć na całą kwestię z tej drugiej strony. Otóż są i głosy mówiące, że projekt ten zostanie w pełni zawłaszczony przez Unię Europejską, która ów projekt finansuje. Wszelkie poczynione odkrycia będą wyłącznie do dyspozycji wybranych i oddelegowanych grup. Może dojść do sytuacji, w której duża część wiedzy, kultury i informacji dotyczących cywilizacji Atlantydy przepadnie w głowach i sejfach wybranych, którzy wolą, aby ludzie nie dowiedzieli się całej prawdy, ponieważ czasem prawda jest niebezpieczna i może prowadzić do przebudzenia.

[fb_button]


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


This article has 4 Comments

  1. Myślę, że nadchodzącym dla ludzi zagrożeniem jest przebiegunowanie, w skutek którego morza się wzburzą i zatopią zamieszkałe ziemie, a pewną część zatopionego świata przed nami odkryje. Są przypadki zatopienia starożytnych miast, są też miasta wysoko w górach… Starożytni Egipcjanie definitywnie chcieli nas przestrzec, zbyt wiele jest przed nami skrywane, cała historia ludzkości jest przekłamana.

    PS. To tylko moje skromne zdanie. 🙂

    1. Atlandda….zakazany. Temat…….zalana. Została. ok. 1450. .pne…..w. ,.wyniku. .oh..wulkanu. Czy. Meteorytu. Na. Wyspie. Santoria…….Atlantyda. to. kultura. Germańska. z. Epoki. Brązu….

Comments are closed.