Bądź wskazówką na zegarze własnego życia.

17 Bądź wskazówką na zegarze własnego życia
Fot. pixabay.com

[fb_button]

Czas przemija, życie płynie a my wraz z nim. Jesteśmy iskrami świecącymi w mroku wschodzącego księżyca, jesteśmy iskierkami odbijającymi blask wschodzącego słońca.

Wiara to wytrwałość, wiara to odpowiedz na wiele pytań, na które współczesny świat nie jest w stanie odpowiedzieć. Wiara to wreszcie koło ratunkowe w momencie, gdy fale na tafli spokojnego jeziora naszego życia zaczynają wzbierać i zagrażać naszemu istnieniu. Grożą nam zatopieniem, a zatem zakończeniem naszego życia, kiedy to cykl dopełni się a my odejdziemy w miejsce, z którego się nie powraca. Tak, jest to droga w jedną stronę, nie ma biletu powrotnego to też warto zrobić wszystko, co możliwe, aby obecny czas naszego życia wykorzystać w sposób pełny i godny.

Bicie serca, czujesz je? W tym momencie pompuje ono krew do tętnic a następnie jest ona transportowana przez całe ciało, ten życiodajny płyn pozwala nam powstać, unieść głowę i spojrzeć przed siebie. Czy dostrzegasz na horyzoncie zwycięstwo? Ono tam jest i czeka na Ciebie, jednak zdobycie upragnionego tryumfu będzie wymagać od Ciebie wiele wysiłku i poświęcenia, wiedz jednak, że przetrwasz, ponieważ warto się trudzić, warto ujrzeć ład w chaosie, warto przekroczyć kolejny próg naszych słabości i rozwinąć skrzydła możliwości. To nie jest jedynie filozoficzne myślenie i podejście do życia w tym materialnym świecie. Prawda jest taka, że Jesteś człowiekiem, zostałeś powołany do wielkich rzeczy, być może jeszcze dziś stoisz w cieniu, czekasz na swój czas. Wiedz jednak, że on nadejdzie a wówczas będziesz mógł się wykazać, będziesz mógł sięgnąć po nagrodę.

Zachowaj w sobie wiarę, nie wątp a zwycięstwo nadejdzie. Bądź czujny i rozważny, życie nie jest proste, czekają na Ciebie liczne pułapki i ostre zakręty, ale to nigdy nie będzie koniec i przetrwasz. Teraz skup się, zamknij oczy i wsłuchaj w swoje wnętrze, co słyszysz? Jakie myśli przychodzą Ci pierwsze do głowy? Tak z pewnością są to myśli zwątpienia, o to czy damy radę oraz czy to się uda i wreszcie czy to, co robimy ma sens i jest coś wartę. Jednak to nie jest koniec, ponieważ jeżeli wsłuchamy się dłużej w ciszę wówczas usłyszymy coś więcej. Będą to słowa zagrzewające do walki, będą to słowa zagrzewające do wyciągnięcia ręki po nasze marzenia, będą to słowa dodające otuchy i odwagi. Człowiek hartuje się w boju i ogniu codziennych decyzji, jest niczym hartowana stal, drogocenna i wytrzymała a jego siła mentalna wzrasta wprost proporcjonalnie do przeżytych lat i poznanych prawd. Tak Masz rację, człowiek może bardzo wiele, musi jedynie chcieć i nie poddawać się. Życie jest na tyle długie, że możemy coś zrobić, możemy zrobić różnicę w tym świecie, naszym świecie.

Świat nie zna imion wielu ludzi, których imiona znać powinien, są jednak osoby, które owe imiona wyryły sobie w sercu i umyśle i dla nich ci z pozoru nieznani ludzie są bohaterami na całe życie. My także tak możemy, zmiany na lepsze rozpocznijmy od nas samych. Pozytywne nastawienie jest ważne, chociażby świat zamykał przed nami wszystkie drzwi a każda obrana droga kończyła się urwiskiem, to wiedz, że to nie koniec, ponieważ każda kolejna chwila to kolejna szansa, a zatem łapiesz się jej czy odwracasz wzrok?

Bądź wskazówką na zegarze własnego życia, bądź żaglem i promieniem wschodzącego słońca. Bądź powiewem wiatru w koronach drzew i na szczytach gór, bądź wreszcie ciszą okrywającą to, co ważne i godne szacunku. Pamiętaj nigdy nie jesteś sam, nigdy nie jesteś w punkcie bez wyjścia i nigdy nie jest tak, że to już koniec i nie ma od tego ucieczki. Zawsze, ale to zawsze jest wyjście, by być sobą, by zaczerpnąć powietrza do płuc i wyruszyć w kolejną podróż i przygodę naszego istnienia tutaj na ziemi.

Dopełnienie muzyczne.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 1 Comment

  1. Cytuję……Wiara to wytrwałość, wiara to odpowiedz na wiele pytań, na które współczesny świat nie jest w stanie odpowiedzieć. Wiara to wreszcie koło ratunkowe w momencie, gdy fale na tafli spokojnego jeziora naszego życia zaczynają wzbierać i zagrażać naszemu istnieniu. Grożą nam zatopieniem, a zatem zakończeniem naszego życia, kiedy to cykl dopełni się a my odejdziemy w miejsce, z którego się nie powraca. Tak, jest to droga w jedną stronę, nie ma biletu powrotnego to też warto zrobić wszystko, co możliwe, aby obecny czas naszego życia wykorzystać w sposób pełny i godny.
    Bardzo podobają mi się artykuły, zawarte w nich myśli, pozytywne nastawienie do siebie, życia….wiara, która otwiera Nam wszystkie drzwi i prowadzi do zwycięstwa. Świadomość siebie, kim się jest, skąd przybywamy, jaka jest Nasza tutaj na Ziemi misja i dokąd powrócimy po zostawieniu ciała, czyni Nas wolnymi , bezpiecznymi i silnymi……..ale, dlaczego jest brak wiary w dalsze Życie, po tak zwanej śmierci…..? Życie nadal istnieje, jesteśmy duchami w ciele gęsto materialnym, ale tylko tutaj na Ziemi. Po zostawieniu ciała wracamy do swojego duchowego domu…..wracamy na Ziemię czasami tysiące razy, aby przepracować swoją karmę i zdobyć doświadczenie, które jest Naszym największym bogactwem. A tutaj, jak przytoczyłam cytat jest brak wiary w dalsze życie………brak wiary w powrót ponownie na Ziemię.

Comments are closed.