Bajkał: najgłębsze jezioro globu, zimą przeobraża się w krystaliczny i bajkowy świat.


Fot. Kristina Makeevej

Człowiek posiada piękno w sobie, zależność polega na tym, że im więcej go posiada tym bardziej może się nim dzielić z innymi. Człowiek stworzenie wyposażone w zmysły, zdolności oraz inteligencję, jest w stanie tworzyć dosłownie coś z niczego, jednak natura nie pozostaje w tyle.

Piękno przyrody może zatrzymać świat, tak by każdy mógł, chociaż na krótką chwilę przystanąć i podziwiać piękne zachody słońca, podniebne szczyty gór, piękno rzek i jezior, ośnieżone połacie lasów i wreszcie bezkres pustynnych piasków.

Zimą najgłębsze jezioro na naszej planecie zamarza, lód ma grubość dochodzącą miejscami do kilku metrów, to też mieszkańcy mogą przeprawić się przez nie przy pomocy samochodów, gdyż pokrywa lodowa jest w stanie wytrzymać nacisk nawet kilku ton. O jakim jeziorze piszemy?

Bajkał, najgłębsze jezioro globu zimą przybiera formę krystalicznego lodowca. Efekt jest oszałamiający, niezliczone rysy, pęknięcia, które ciągną się kilometrami, tworząc linie i bajkowe wzory. Woda jest tak czysta, że można przez taflę lodu dostrzec zamarznięte zwierzęta, rośliny a nawet uwięzione pęcherze powietrza.

A zatem nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić Was do tego wyjątkowego miejsca. Smog, tłok, chaos rządzący ruchem ulicznym, szczególnie w centrach wielkich miast, to wszystko jest teraz nie ważne. Zabieganie, pościg za sławą i pieniędzmi, pochwały, zdenerwowanie i zniechęcenie, to pozostaje za rogiem, przed nami Bajkał.

Fot. Kristina Makeevej.
Fot. Kristina Makeevej.
Fot. Kristina Makeevej.
Fot. Kristina Makeevej.
Fot. travelandleisure.com
Fot. Alexey Trofimov.
Fot. ag03s.blogspot.com
Fot. boredpanda.com
Fot. cerpin.com
Fot. Alexey Trofimov.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl