Biblijna liczba 666 i jej powiązanie z Neronem oraz Saturnem.Wszyscy słyszeli o tej niesławnej liczbie sześćset sześćdziesiąt sześć, która została określona jako liczba bestii w Nowym Testamencie Biblii, a także interpretowana jako liczba Antychrysta. W ostatnich latach spopularyzowana przez liczne utwory muzyczne pop kultury, filmy a nawet okultystyczne organizacje. Ponad to mówiono, że liczba ta była prawdopodobnie używana jako rodzaj kodu reprezentującego Nerona Cezara, władcę Cesarstwa Rzymskiego, który był znany jako szczególnie zły, wielu współczesnych teologów w osobie Nerona widzi prekursora Antychrysta.

Zgodnie z licznymi badaniami litery „666” w oryginalnym tekście są napisane w języku hebrajskim i wyróżniają się na tle tekstu. Jeżeli przetłumaczy się hebrajską pisownię „666” wówczas otrzymamy słowa Neron Kesar, czyli hebrajską pisownię Nerona Cezara. Oryginalny tekst został napisany w starożytnej grece, a w nim większość liczb jest zapisana jako litery w języku hebrajskim, a hebrajski to oczywiście podstawowy język tekstów biblijnych.

Pierwsze litery alfabetu greckiego oznaczają małe liczby, znamy je jako alfa, beta, gamma dla 1, 2 i 3. Teraz, gdy liczby osiągają cyfry sięgające 100, 1000 lub 100 000, wówczas liczby te są reprezentowane przez ich unikalną kombinację liter. Fragment Nowego Testamentu opisujący liczbę 666 znajduje się w rozdziale 13 Księgi Objawienia i brzmi: „Niech ten, kto ma zrozumienie, liczy znaczenie liczby bestii, gdyż jest to liczba człowieka. Jego numer to 666.”

Wyjaśniono, że istnieje bardziej szczegółowe znaczenie słowa „liczyć”, ponieważ było ono używane w tamtych czasach i pochodzi od greckiego słowa „rozwiązać lub obliczyć”. Jest, więc prawie jak biblijny fragment mówiący, że ludzie muszą rozwiązać ten numer, jakby to był kod. Nawet alternatywna pisownia liczby bestii, czyli 616, przekłada się na Nero Cesara, co dobitniej oddaje złożoności tego rodzaju tajemnicy.

Dodatkowo warto zauważyć, że Rzymianie czcili Saturna wśród innych olimpijskich bogów, w szczególności. Niemniej jednak dopiero po panowaniu Nerona Cezara, Rzymianie zadeklarowali siódmy dzień tygodnia „sobotę” na „Dzień Saturna”. Saturn jest szóstą planetą od Słońca, w astrologii Saturn odnosi się do wszystkiego, co jest negatywne, mroczne i posępne. Okultyści uważają, iż wszelkie moce kosmiczne mają zwoje źródło właśnie na tej planecie.

Reasumując, może Nowy Testament próbował przekazać ludziom, że nikczemny kult ówczesnego zła miał szczególny szacunek dla szóstej planety, jaką jest Saturn. Obecnie wielu tak zwanych teoretyków spisku zastanawia się, dlaczego Hollywood w tak znacznym stopniu fascynuje się kozą a konkretnie symbolem przedstawiającym znak Koziorożca Saturna. Ci sami teoretycy zastanawiają się, także nad tym, co oznacza znak dłoni, przedstawiany przez wielu współczesnych pop idoli. Odpowiedz ma być jedna i zawierać się w słowach, iż przemysł Hollywood to konglomerat oparty na magii i okultyzmie.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

This article has 2 Comments

  1. Przecież to jest oczywiste, że sabat to dzień Jahwe, a niedziela dzień Szatana. Wystarczy poczytać świadectwa osób z sekt, że w niedziele uczyli się magii , bo to w opozycji do Boga – pierwszy dzień tygodnia. Ostatnio wzrosła świadomość ludzi o sabacie, a ostateczna bitwa będzie między osobami, którzy wiernie przestrzegają Dekalog, w wyznawcami dekalogu Szatana. Czytajcie Apokalipse i jej opracowania

Comments are closed.