Biblijni Giganci Cz.1 Znalezisko u stóp gór Tapalpa.


10-Biblijni-Giganci-Cz.1-Znalezisko-u-stóp-gór-Tapalpa-ostatecznym-dowodem


Fotografia wykonana przez jednego z mieszkańców, przedstawia niesamowite znalezisko.

Dziś trafia nam się doskonała okazja do tego, aby podjąć temat istnienia mitycznych gigantów z przed potopu. Dla wielu jest to temat taboo, dla wielu jest to temat, który lepiej pozostawić w mrokach tajemnicy, dla innych wreszcie jest to bajka, której nie warto poświęcać nawet paru minut. Są jednak osoby, które słyszały o tych stworzeniach, mają pewne pojęcie na ten temat i właśnie głównie dla nich będzie dzisiejszy artykuł. Otóż nie dawno doszło do odkrycia, które może stanowić namacany dowód w tej sprawie, dowód potwierdzający istnienie biblijnych gigantów. Nim jednak przejdziemy do samego odkrycia, rozpocznijmy naszą podróż od samego początku. Zatem co mówi nam Biblia o istnieniu tych prastarych stworzeń?

,,A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj, więc żyje tylko sto dwadzieścia lat. A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to, więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem.’’

Stary Testament Księga Rodzaju 6,1-6

Nad tym fragmentem warto się na moment zatrzymać, nie ze względu na to, iż jest tutaj wyraźnie napisane, że owi giganci istnieli, lecz z innego powodu. Otóż w czasach gigantów i ogromu grzechu, jaki wówczas zaczął tworzyć się na ziemi, Bóg Stwórca po raz pierwszy pożałował, że stworzył człowieka. Jest to sprawa niesamowita, gdyż stanowi ogromny wyjątek. To także był prawdopodobnie podstawowy powód, dla którego Bóg zesłał potop na ziemię. Ale oczywiście to nie jedyne miejsce w Biblii opisujące gigantów.

,,Lecz mężowie, którzy razem z nim byli, rzekli: Nie możemy wyruszyć przeciw temu ludowi, bo jest silniejszy od nas. I rozgłaszali złe wiadomości o kraju, który zbadali, mówiąc do Izraelitów: Kraj, któryśmy przeszli, aby go zbadać, jest krajem, który pożera swoich mieszkańców. Wszyscy zaś ludzie, których tam widzieliśmy, są wysokiego wzrostu. Widzieliśmy tam nawet olbrzymów – Anakici pochodzą od olbrzymów – a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach.’’

Stary Testament Księga Liczb 13, 31-33

O gigantach wspominają także księgi deuterokanoniczne, czyli te, których nie zawiera Biblia Hebrajska. W ramach ciekawostki i pewnego uzupełnienia dobrze jest przytoczyć i ten fragment, który możemy znaleźć w takiej księdze. Co ciekawe ów fragment mówi nam o buncie do jakiego doszło pośród gigantów przeciwko Bogu. Spójrzmy, zatem na ten tekst.

,,Nie przepuścił {Pan} dawnym olbrzymom, którzy się zbuntowali ufni w swą siłę. Nie darował współmieszkańcom Lota, których zatracił z powodu ich pychy. Nie miał miłosierdzia nad narodem zatracenia, co został zgładzony z powodu swych grzechów.  Podobnie postąpił z sześciuset tysiącami pieszych, którzy zebrali się w twardości swego serca.  I chociażby był tylko jeden twardego karku, byłoby dziwne, gdyby został bez kary. Ma Pan miłosierdzie, ale i zapalczywość, hojny w zmiłowania, ale i gniew wylewa. Jak wielkie miłosierdzie, tak wielka i Jego surowość, sądzi człowieka według jego uczynków.’’

Syr. 16,7-12

Jak widzimy owe księgi zawierają konkretne opisy dotyczące gigantów, dodatkowo zawierają opis Boga. Otóż widzimy, że jest On miłosierny, ale i równie sprawiedliwy to też w znacznym stopniu pokłada się to z wieloma fragmentami Nowego i Starego Testamentu gdzie jest mowa o atrybutach Boga. Szkoda jedynie, że współczesny Kościół zapomniał o Bożej sprawiedliwości i głosi jedynie miłosierdzie, wszystkim i wszędzie a wystarczyłoby jedynie na koniec dodawać chociażby jedno zdanie również i o sprawiedliwości a wówczas, kto wie, świat może wyglądałby nieco inaczej.

To oczywiście nie koniec, jest jeszcze wiele informacji, o których chcemy Wam drodzy czytelnicy w tej kwestii napisać i zrobimy to w kolejnej części artykułu. Natomiast kończąc już dzisiejsze rozważania wspomnimy również a może i przede wszystkim o owym sensacyjnym odkryciu, które skłoniło nas do podjęcia na nowo tematu gigantów. Otóż ulewy, jakie nawiedziły w ostatnich dniach okolice gór Tapalpa spowodowały osuwiska dużych ilości ziemi oraz przy tej okazji odsłoniły ogromnych rozmiarów czaszki oraz kościec. Zdjęcie w artykule pochodzi właśnie z owego miejsca.

Na sam koniec chciałem ten artykuł dedykować Sławomirowi A. Z którym miałem okazję dosłownie kilka dni temu rozmawiać właśnie o możliwości istnienia Biblijnych gigantów. Spójrz Sławku, jaką odpowiedz przynosi nam życie a może ktoś inny, kto wie? Jedno jest pewne, tej wskazówki warto nie przeoczyć.

[fb_button]


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fotografia wykonana przez jednego z mieszkańców, przedstawia niesamowite znalezisko.


This article has 35 Comments

 1. Faktycznie . kawałka szczęki nie widać. Ale można porównać oczodoły ORAC pęknięcia czaszki na kości czołowej oraz pęknięcie przy zębie . jest identyczne . potwierdza ze górną czaszka jest „dorobiona” . ta na dole , bardziej przykryta ziemia – niekoniecznie

 2. Klaus Dona – poszukajcie w necie. Byłem na jego prelekcji. Zjechał cały świat w poszukiwaniu i udokumentowaniu takich miejsc. Mnie przekonał.

 3. Wykopaliska odsłaniają wiele historii z przeszłości człowieka na ziemi . Istotne jest to że nakreślają wydarzenia jakie kiedyś nastąpiły a w jaki sposób? – nie ważne bo mamy artyzm naszej wyobrazni !

 4. Na pewno Stwórca nie kłamie. Jezus caly czas powoływał się na Biblię i ją cytował. Jeśli ktoś podważa Słowo Boże, to wynika z jego braku wiedzy lub ludzkiego interesu.

 5. Jestem grafikiem, zajmuję się fotomanipulacjami na co dzień i myślę, że jest to prawdziwe zdjęcie. Świadczy o tym kilka czynników np. cienie, źródło światła, nasycenie, kontrast … Takich zdjęć podobnych jest bardzo dużo. Trzeba być ślepcem, żeby patrzeć i nie widzieć. Wiem, że są ludzie którzy patrzą i patrzą i nic nie widzę.

 6. I nie wygląda na to aby olewa tak wyraźnie odsłoniła czaszką a dom nie został przy niej podmyty!

 7. Więc jeśli to jest rzeczywiście odkrycie, to dlaczego inne media milczą w sprawie tak ważnego odkrycia. Przecież mamy demokrację. Czy więc nie zakrawa to na oszustwo!

  1. Jak odczytasz na ten temat to szybko sìę zorientować można że jest to temat tabu i zakazana archeologia. Np. Góry Bucegi w Rumunii

 8. Wiem co w Biblii jest napisane na temat olbrzymów a Biblia nie kłamie. Niemniej ten obrazek uważam to zwykły fotomontarz ponieważ Nefilim współżyli z kobietami a taki olbrzym z pewnością swoim narządem płciowym cic by kobiecie nie zrobił a nawet gdyby jakoś zaszła w ciążę, to płód byłby takich rozmiarów, że by nie urodziła podobnie jak to ma miejsce np. u psów o czym dobrze wiedzą weterynarze.

  1. To demony współżyły z kobietami, a rodzili się nefilimowie.

 9. Witam serdecznie . Jaki by mieli powód aby , sfingować zdjęcie tej czaszki gigantycznej kto , ma w tym interes. aby siać takie nie dorzecza . A co jeśli to prawda ,że byli takie giganty . Wydaje mi się ,że nie powstały by takie budowle jakie teraz widzimy Świątynie Majów . Jak Piramidy i wiele innych posągów komuś na tym zależało aby, pozostawić po sobie Dziedzictwo jakie się dokonało . Aby następne pokolenie zobaczyło to czego nie mówi się na forum ,żeby nie było paniki wśród ludzkości ani chaosu .To jest moje zdanie a, wy musicie sami pomyśleć wy co tak naprawdę chcecie wierzyć .

  1. Ja też uważam, że olbrzymie budowle zostały zbudowane przez Gigantów. Człowiek w obecnej postaci nie byłby w stanie tego dokonać.
   Natomiast w wypowiedzach niektórych przedmówców zauważyłam błędy. Giganci bowiem rodzili się wskutek współżycia Nefilich z kobietami. Nigdzie nie spotkałam informacji, ze Giganci mieli potomstwo. Może to było główną przyczyną ich wyginięcia. Dawid pokonał Goliata (procą)., ale to jedyny przypadek, jaki znam. A pozostali?

   1. Proca to bardzo śmiercionośna bron. Ta, której użył Dawid, zresztą słynny owego czasu wojownik, a nie pasterz jak go opisują, zabiłaby bez problemu słonia.

 10. Kochani,
  fotografia czy prawdziwa czy nie nie ma to żadnego znaczenia…niech każdy zapyta sam siebie we wnętrzu o prawdę..
  Poczytajcie Mitologie Grecką, co Giganci/Tytani wyprawiali..większość scen to kompletne dewiacje seksualne, orgie i rozpusta..tak więc łączy się kapitalnie w całość z biblijnymi historiami…poczytajcie Księgę Enocha i jego proroctwa…
  To nie tylko prawda, ale ta prawda( jak to lubi historia) która się powtarza na naszych oczach…nie widzicie gigantów coprawda, bo wasz wzrok skierowany jest na cechy zewnętrzne…, aly giganci to nic innego jak hybrydy Demony(Upadli Aniołowie)- ludzie…Ci , który dziś rządzą światem i gwałcą Europę ponownie to zmanipulowana historia, która w takim razie MUSI się powtorzyć bo jako ludzkość lekcji nie odrobiliśmy !!
  Czy wiecie skąd nazwa Europa ? kto zgwałcił ją po raz pierwszy ? Zeus-Bóg upadłych Aniołów zwanych również Nephilim… poczytajcie Księgę Enocha, która wyjaśnia wszystko szczególowo…Wojna Światła z Ciemnością to nie żart i każdy z nas poprzez codzienne wybory ma w niej swój udział…Peace and Love !

  1. Zgadzam zię. Co do mitologii greckiej… Zastanówmy się czy to tylko mitologia? Każda legenda ma swoje pochodzenie. Zadajmy sobie pytanie- czy potwory o których mówi mitologia, nie przypominają nam czegoś? HYBRYDY ludzi i zwierząt. Daje to nam do myślenia. Historia się powtarza. Co do czaszek, nie mam zdania. Zdjęcia można cyfrowo obrobić. Czy a
   utor artykułu, pisze o czymś na podstawie doniesień, czy sprawdzonych osobiście faktów?

  2. Czyli gatunek ludzki powstał z kazirodztwa dwa razy ,według twojej biblii w to tez wierzysz, albo ze 40 dni deszczu wystarczy aby zatopić planetę. Religię zostawcie w domu qrwa

 11. witam. czaszki nie są te same, różnią się chociażby samą szczęką… dlatego według mnie nie jest to fake, natomiast jeżeli ktoś będzie chciał w to nie uwierzyć to zrobi wszystko aby nie uwierzyć.

 12. Jest coś więcej na ten temat? Z chęcią poczytam.
  Jednak niektórzy ludzie z którymi gadam Mają rację.

 13. wpisując w google tę miejscowość 😉 Sierra de Tapalpa można natknąć się na inne ciekawe zdjęcia. Pozdrawiam

 14. Moje odczucie jest jedno, ta fotografia może zmienić światopogląd w pewnym ramach wielu ludzi.
  Pozdrawiam Czytelników oraz Redakcję.

  1. zgadzam się w pełni… jest to wyjaśnienie, które w jasny sposób tłumaczy piramidy czy inne megalityczne budowle, szkoda, że naukowcy tego nie rozumieją…

   1. Nie do końca to się zgadza. Przejścia i pomieszczenia w piramidach są za małe dla gigantów, niektóre są ciasne nawet dla ludzi. Być może giganci pomagali w budowie, ale nie byli głównymi użytkownikami.

 15. Odczucia panujące w naszej redakcji są bardzo zbliżone do tego o czym pisaliście poniżej drodzy Czytelnicy. Nie mniej jednak będziemy nadal obserwować rozwój tamtejszych wydarzeń okalających owe znalezisko i już jutro postaramy się na opublikowanie drugiej części artykułu.
  Pozdrawiam Globalny Anonim i Redakcja.

 16. Wiecie co przychodzi mi na myśl gdy to oglądam i czytam artykuł. Otóż tego typu znaleziska czy teksty sprawiają, że na nowo należy spojrzeć w stronnice Biblii i rzeczywiście zastanowić się ile jest w niej prawdy, której na co dzień nie dostrzegamy.

 17. gdy patrzę na tę fotografię to jedno słowo NON STOP kręci się w mojej głowie. NIEWIARYGODNE.

 18. tutaj splata się teoria biblijna z pewnym faktem… tak bym to ujęła.

  1. Poczytaj wedy słowiańskie a ujrzysz swiatło prawdy…. Tam jest proroctwo o powstaniu katolickiej wiary biblijnej

Comments are closed.