Biblijni Giganci Cz.2 Szczątki Nefilim u stóp gór Tapalpa.

11 Biblijni Giganci Cz.2 Szczątki Nefilim u stóp gór Tapalpa
Fotografia przedstawia czaszkę Nefilim.

[fb_button]

Dziś na samym wstępie przytoczymy określenie Nefilim. Otóż tym określeniem nazywano gigantów z czasów przed potopem. Termin ten jest również tłumaczony jako upadli. Jednak zazwyczaj oznacza istoty cechujące się ogromnymi rozmiarami, nadnaturalnymi rozmiarami. Istoty stworzone i poczęte w wyniku obcowania synów Bożych z ziemskimi kobietami. Przy tej okazji należy nadmienić, że po przez określenie synowie Boży najczęściej rozumie się aniołów. Tak właśnie powstała legenda opisująca istnienie gigantów ze Starego Testamentu. Oczywiście istnieją liczne wzmianki na ten temat, owe wzmianki nadają większej wiarygodności tym stworzeniom.

Mało tego, samo odkrycie u stóp gór Tapalpa także w znacznym stopniu rzuca nowe światło na tę tajemnicę. Dodatkowo wielka mistyczka Maria Valtorta otrzymała wizję od Boga, w której został jej objawiony sąd ostateczny. Wówczas zauważyła, że niebo zgasło z wszelkimi gwiazdami i słońcem, zapanowała ciemność. Jak pisze Valtorta, dalej ujrzała naszą planetę, która była niczym grobowiec, zniszczona i martwa. Z jej wnętrzności zaczęli powstawać ludzie wszystkich czasów i pokoleń od Adama i Ewy. Co ciekawe i bardzo zaskakujące, Valtorta widzi także olbrzymów i tutaj sama czyni aluzję, że faktycznie te mityczne czy też biblijne stworzenia musiały przed potopem istnieć.

Idźmy jednak nieco dalej i poszerzmy horyzont naszych poszukiwań. Sięgnijmy do apokryfów i pseudoepigrafów. I tak w Księdze Henocha a konkretnie części nazwanej Księgą Czuwających natrafimy na informację o łączeniu się synów Bożych z córkami ludzkimi (Hen 6-36). W wyniku wyżej opisanych związków zostali powołani do życia giganci, czyli Nefilimowie. Nefilimowie szerzyli zgorszenie i ogromne zło, co było bezpośrednią przyczyną zesłania potopu.

,, Aniołowie ujrzeli kobiety ziemskie i za namową ich dowódcy, Szemihaza, złożyli przysięgę, że spłodzą z nimi dzieci. Dwustu aniołów zstąpiło na Ziemię, każdy wybrał sobie kobietę, którą nauczył czarów i zaklęć. Ze związków tych narodzili się giganci, wysocy na trzy tysiące łokci. Ponieważ ludzie nie mogli ich utrzymać, giganci obrócili się przeciwko nim. Księga Henocha przedstawia gigantów jako istoty niegodziwe, niszczące ziemię, zabijające ludzi i praktykujące kanibalizm.. Jako potomkowie aniołów duchy gigantów nie mogły umrzeć tak jak ludzie podczas potopu, została im odebrana tylko ich ziemska powłoka, sami natomiast pozostali na Ziemi w postaci bezcielesnych demonów.’’

Istnieje także legenda, którą tutaj przytaczamy w ramach ciekawostki. Owa legenda znajduje się w tak zwanej Księdze Jubileuszów i relacjonuje jak to Bóg w akcie gniewu i sprawiedliwości zesłał na gigantów szał w konsekwencji, czego pozabijali się oni nawzajem. Jednak to nie wszystko, co możemy napisać o tych tajemniczych stworzeniach, bądź też w pewnym sensie ludziach albowiem mieli oni coś z człowieka i anioła. Ale tutaj przy tej okazji możemy odpowiedzieć na inne, niewyjaśnione tajemnice z przeszłości, które po dziś dzień czekają na wytłumaczenie.

Wielkie piramidy, megalityczne budowle z przeszłości, dolmeny przedpotopowe i tego typu konstrukcje mogły nie być stworzone przez istoty pozaziemskie, lecz przez istoty z tej planety. Czasem nie trzeba szukać odpowiedzi w gwiazdach, lecz dosłownie pod nogami i tutaj raz jeszcze niesamowite odkrycie u stóp gór Tapalpa pokazuje nam, że ta prastara prawda i reguła może mieć zastosowanie i we współczesnym świecie. Giganci z czasów przed potopem to obecnie bardziej rzeczywistość niż fikcja, chociaż wielu osobom może się to nie podobać, bo w jakimś stopniu to uwiarygodnia Biblię.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 7 Comments

 1. Jeśli naprawde żyli to archeolodzy powinni co rusz znajdować jakiś szkielet. Skoro byli od nas 100 razy więksi to ziemia była dla nich 100 razy mniejsza. Więc szczątków powinno być mnóstwo. Jakoś mnie się nie wydaje by takie stwory istniały.

 2. Nie chcę być defetystą, ale w jaki sposób kobieta rodziła takiego giganta? A jeśli niemowlak był rozmiaru ludzkiego to jak on rósł do takich rozmiarów? Np móżg człowieka nie rośnie wcale (stąd duża głowa u noworodków i problemy z porodem).
  Kolejna sprawa, czy anioły są cielesne, bo jeśli nie, to jak doszło do zapłodnienia?
  Kolejna sprawa, co spotkało ojców tych dzieci, tzn czy zostali ukarani? Co się z nimi stało?
  Kolejna sprawa, nie ma kobiet aniołów? Sami mężczyźni?

  1. „wysocy na trzy tysiące łokci.” 1,5 KM ? przyjmując średnio, ze łokieć ma ok 50 cm bez przesady ?

 3. Pamiętajcie także o tym, że Tapalpa nie jest jedynym miejscem, które skrywało tajemnicę gigantów….

 4. Ja obstawiam, że prawda leży po środku, czyli trochę z gigantów a trochę jednak i z UFO.

 5. Określenie ,,Czasem nie trzeba szukać odpowiedzi w gwiazdach, lecz dosłownie pod nogami” bardzo mi się podoba, uważam że jest trafne.

Comments are closed.