Bitwy o Jerozolimę cz.1 Dlaczego właśnie Jerozolima?

9-bitwy-o-jerozolime-cz-1-dlaczego-wlasnie-jerozolima

Fot. pixabay.com

[fb_button]

…Ziemia Święta nie od zawsze była święta…

Jerozolima nazywana również ziemią świętą, czy królestwem niebieskim, to miejsce wielu historycznych wydarzeń, począwszy od nauczania i ukrzyżowania Jezusa z Nazaretu po przez liczne bitwy o to miasto a skończywszy na czasach współczesnych i niestabilnej sytuacji w tym właśnie regionie. Jerozolima to również przyszłość, ponieważ jak wielu uważa to tam rozegrają się ostateczne wydarzenia związane z ludzkością oraz ponownym przyjściem Jezusa na ziemię. Jak będzie rzeczywiście i jaka jest historia tego legendarnego miejsca, o tym spróbujemy napisać w najbliższych artykułach.

Naszą historię rozpoczniemy od nauczania Jezusa w Jerozolimie, a opierać swoją wiedzę będziemy głównie na podstawie wizji mistyków i osób świętych, głównie Marii Valtorty, Katarzyny Emmerich czy Marii z Agredy. Przy tej okazji wszystkich zainteresowanych życiem i nauczaniem Jezusa z Nazaretu odsyłamy do monumentalnego dzieła Marii Valtorty pod tytułem: ,,Poemat Boga- Człowieka’’ jest to poemat który odmienił już życie wielu ludzi. To blisko 5000 stron, jednak ostatecznie warto poświęcić czas na zapoznanie się z treścią i przesłaniem, jakie wypływa z owych stronic.

Jezus stoczył bitwę o Jerozolimę, nie była to jednak batalia typowa dla czasów współczesnych i ogólnie dla pojęcia bitwa, ponieważ nie użyto tutaj mieczy czy siły, Jezus posługiwał się jedynie słowem i nauczaniem, które notabene bardzo często było porównywane do noża przenikającego głęboko i szybko. Z pism mistyków zauważymy, że Jerozolima była negatywnie nastawiona do Nauczyciela z Nazaretu, a wszystko skończyło się ukrzyżowaniem. Mało tego, apostołowie doskonale zdawali sobie z tego sprawę, to też zawsze w momencie, gdy ruszali w kierunku Jerozolimy zaczynali odczuwać obawy o siebie i nauczyciela. Ten jednak rozwiewał ich obawy zdaniem, że czas jeszcze nie nadszedł, co też pokazuje jasno, że Jezus wiedział doskonale, kiedy zostanie pojmany, skazany i zamęczony.

Tego dnia, kiedy przyszło mu po raz ostatni wkroczyć do miasta świętego, zrobił wszystko, aby pisma się wypełniły, jednak nie ze względu na siebie, lecz ze względu na ludzi, by ci widząc znaki i realizacje proroctw uwierzyli w niego i jego nauczanie. Jerozolima jak w przeszłości tak i wówczas odrzuciła proroka, odrzuciła słowo życia i zamordowała Jezusa z Nazaretu, podobnie było w przeszłości, kiedy w tym właśnie miejscu życie tracili inni prorocy posłani tam przez Boga. Dlaczego zatem Jerozolima jest tak ważna, dlaczego właśnie akurat to miejsce a nie inne jak Nowy Jork czy Berlin albo Warszawa?

Liczni teolodzy i badacze pisma świętego a także różnego rodzaju hieroglifów doszli do wniosku, że to na tej ziemi, tak zwanej ziemi świętej doszło do ustanowienia świętego przymierza po między Bogiem a człowiekiem, o którym to przymierzu możemy przeczytać w Starym Testamencie. To jest geneza świętości tego skrawka naszej planety, który to skrawek został z czasem ponownie uświęcony przez Jezusa i jego śmierć oraz krew, która spadła na te ziemię. Obecnie ranga Jerozolimy to już coś w rodzaju perpetuum mobile, czyli pewnej idei, która nakręca sama siebie i staje się z czasem coraz większa i potężniejsza.

Inną kwestią jest kwestia narodu wybranego, czyli narodu Żydowskiego, tutaj należy jasno i wyraźnie napisać, że naród ten na zawsze pozostanie już narodem wybranym, specjalnie umiłowanym przez Boga, jednak przy tej okazji dobrze dodać, że w myśl Biblijnego przesłania, komu więcej dano od tego będzie się więcej wymagać. Dlaczego akurat o tym piszemy? Otóż przedstawiciele Izraela w obecnych czasach są praktycznie wszędzie, mało tego, władza wydaje się sprzyjać temu narodowi a najwięksi przywódcy ciągną do Izraela jak zahipnotyzowani. Co jest takiego w tym małym kraju, którego istnienie byłoby już prawdopodobnie przeszłością, gdyby nie opieka USA, co w nim jest takiego?

Otóż w myśl po pierwsze idei Syjonizmu szybko dojdziemy do wniosku, że to głównie przedstawiciele Żydów władają tym światem, po przez przystępowanie do tajnych bractw a później kierowania owymi bractwami. Po drugie idea okultystyczna, czyli istnieje dobro i zło, zatem należy mieć kontrolę nad miejscem szczególnie umiłowanym przez Boga, czyli nad ziemią świętą. Ta idea dla wielu może wydać się czystą abstrakcją, jednak tak w rzeczywistości to działa i funkcjonuje.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz