Bitwy o Jerozolimę cz.3 Izrael oraz Jerozolima w czasach końca.

11-bitwy-o-jerozolime-cz-3-izrael-oraz-jerozolima-w-czasach-konca

Fot. flickr.com

[fb_button]

,,Wygląda to tak, jakby sam szatan przez cztery tysiące lat knuł intrygi przeciw przymierzu Boga z Izraelem. Kulminacyjnym momentem prześladowań był Holocaust, w czasie, którego na mocy eschatologicznej decyzji niemalże dokonał się sakralny mord na dzieciach wybranych przez Boga.’’

Emil Fackenheim.

,,Powrót Izraela do swojej ziemi traktujemy jako wstęp do czasów ostatecznych i dowód na trwałość Bożego wybrania.’’

Ernest Schrupp.

Dziś ostatnia część poświęcona Jerozolimie, do tej pory przyjrzeliśmy się temu miastu z perspektywy nauczania Jezusa z Nazaretu oraz upadku pod pręgierzem Saladyna. Teraz czas przenieść się nieco w przyszłość i zastanowić jak opisywana jest Jerozolima w czasach ostatecznych i jakie są jej powiązania z tym właśnie terminem. Pisząc o Jerozolimie, czyli ziemi świętej nie można przy tej okazji pominąć kwestii samego narodu wybranego, czyli Żydów, nie mniej jednak nie uprzedzajmy faktów i rozpocznijmy podróż ku hipotetycznej przyszłości.

Wyobrażenia historyczne narodu wybranego są zupełnie inne od tych Europejskich. Mało tego, aby dokładnie zorientować się w czasie, to znaczy, w jakim obecnie jesteśmy momencie dziejów, wystarczy obserwować naród wybrany, którego historia przeszła, teraźniejsza oraz przyszła została zapisana na storniach Biblii, i tak dla przykładu, można wymienić jedną podstawową przepowiednię czy też proroctwo. W Biblii zostało wyraźnie napisane, że krótko przed ponownym przyjściem Jezusa na ziemię, Izrael zostanie zjednoczony w jednym miejscu, ponownie powstanie. I tak rzeczywiście się stało, ponieważ w ubiegłym wieku powołano do istnienia Izrael, na ziemiach Palestyny.

Holocaust otwarł drzwi ku ostatniej prostej wiodącej ku końcowi historii narodu wybranego, a zatem ku końcowi historii zbawienia całej ludzkości. Dodatkową zapowiedzą nadciągającego końca ma być liczba szczęściu milionów ofiar tego narodu w trakcie II wojny światowej, gdzie szóstka jest liczbą świętą i ma oznaczać doskonałość, piękno i wypełnienie. Po otrzymaniu Państwa w Palestynie okupionego ofiarą z wyżej wymienionych sześciu milionów istnień narodu Żydowskiego, kolejnym etapem już ostatnim będzie odbudowa świątyni oraz wskrzeszenie kultu ofiarnego, dzięki czemu Izrael wkroczy w etap końcowy czasów eschatologicznych.

Już w roku 1916 Marcin Buber, syjonista i jeden z autorytetów Karola Wojtyły uznał utworzenie państwa żydowskiego jako ewidentny znak czasów ostatecznych. Wspomina także o trzeciej odbudowie świątyni, która to w gruncie rzeczy może zainicjować konflikt religijny, a który to konflikt rozleje się na cały bliski wschód i w dalszej kolejności resztę świata. Mało tego, dziś można zadać sobie pytanie, dlaczego najwięksi tego świata tak bardzo liczą się z Izraelem, tym małym i w zasadzie nie posiadającym żadnych dóbr naturalnych krajem? Tutaj odpowiedz może zaskoczyć wielu, ponieważ powiązania są stricte eschatologiczne.

Cywilizacja muzułmańska wszelkie próby odbudowy świątyni odbiera jako zapowiedz przejęcia przez naród wybrany góry świątynnej, na której obecnie znajduje się meczet el-Aqsa, stanowiący świętość dla muzułmanów. Tradycja i wierzenia Islamu utrzymują, że wstępem do apokalipsy i globalnego chaosu będzie próba przejęcia przez Żydów własnej tej ziemi w celu odebrania jej muzułmanom. Taka sytuacja powoli acz systematycznie rodzi się na naszych oczach.

Reasumując, aby orientować się obecnie, w jaki momencie osi czasu znajduje się ludzkość, wystarczy wnikliwie prześledzić losy narodu wybranego, oraz śledzić te wydarzenia, które dopiero przed nami. Są to niejako znaki czasu dawane światu po to, aby ten przygotował się na ponowne przyjście Jezusa na ziemię oraz by się ostatecznie opamiętał, ponieważ obecnie można wysnuć przypuszczenie, że cywilizacja XXI wieku zmierza ku rychłej samozagładzie.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.