Boso przez świat, czyli nie daj się odłączyć od Ziemi.


8 Boso przez świat, czyli nie daj się odłączyć od Ziemi


Uziemienie, jest to proces łączenia ludzkiego ciała z Ziemią. Można to zrobić siedząc lub chodząc po ziemi bez butów. Wszyscy spędzamy większość czasu chodząc po ziemi w butach z gumowymi lub plastikowymi podeszwami. Materiały te są izolatorami i dlatego używamy ich do izolacji przewodów elektrycznych. Odłączają człowieka także od elektronowego przepływu Ziemi, do którego powinniśmy się podłączyć. Jeżeli jednak nosisz skórzane buty z podeszwą lub właśnie chodzisz boso po piasku, trawie czy glebie to wówczas Podlegasz procesowi uziemienia.

Drodzy Czytelnicy z pewnością dla wielu z Was tego typu teoria będzie nie do przyjęcia lub po prostu wkomponuje się w jedną z wielu bajek, jakie Mieliście okazję w życiu usłyszeć, czy też przeczytać. Jednak dobrze jest pamiętać o jednej podstawowej kwestii. Jesteśmy istotami bioelektrycznymi, a nasze ciała składają się z trylionów atomów, które posiadają ładunek elektryczny. Elektrycy uziemiają druty, gdy podłączają się do domu, a my uczymy się o znaczeniu uziemienia elektryczności w klasie naukowej, ale jeśli chodzi o nasze własne ciało, to rzadko – o ile w ogóle – nawet o tym myślimy.

Osoby, które regularnie wylegują się na kocu czy bezpośrednio na ziemi, bardzo często stwierdzają, że odczuwają większe skupienie, są bardziej solidni, silni, zrównoważeni, mniej napięci i mniej zestresowani. Po prostu, uziemienie sprawia, że dana osoba czuje się dobrze i jest bardziej pewna siebie. A teraz pomyśl tylko, kiedy ostatnio Byłeś na plaży lub Siedziałeś pod drzewem w parku? Z pewnością w takich momentach dominującymi odczuciami przepełniającymi nasze ciało i umysł jest spokój, zrelaksowanie i oczywiście wewnętrzne szczęście.

NASA ujawnia działania prowadzące do uzyskania nadludzkich zdolności.

Regularne uziemienie może pomóc złagodzić objawy stanu zapalnego i bólu. W jednym z przeprowadzonych badań zastosowano medyczne obrazowanie termiczne u 44-letniej kobiety cierpiącej na przewlekły ból pleców. Zdjęcia zostały zrobione przed i po uziemieniu obejmującym okres czterech nocy. Obrazy pokazały redukcję stanu zapalnego o trzydzieści procent, z kolei po upływie ośmiu tygodni pacjentka nie odczuwała już żadnego bólu, ból pleców zupełnie zniknął.

Uziemienie poprawia również w znacznym stopniu krążenie, co pomaga w dostarczaniu tlenu i substancji odżywczych do tkanek ciała, w tym także lepszym przepływie krwi do twarzy, tak by przez wielu znienawidzona bladość cery odeszła na zawsze i więcej nie wracała. Odkrycia te były wynikiem badań wykorzystujących laserową kamerę kontrastową do obliczania przepływu krwi na twarzy po godzinie uziemienia.

Po prostu chodząc boso po ziemi, piasku czy ogólnie naturalnym podłożu uzyskujemy naturalny kontakt z naszą planetą. Aby ów kontakt był jeszcze bardziej efektywny, można rozważyć zakup butów bez gumowych lub plastikowych podeszew. Reasumując, współczesne istoty ludzkie są dosłownie odłączone od ziemi. Samo to może być jedną z głównych przyczyn przewlekłego bólu, dyskomfortu i licznych chorób, których wzrost obserwujemy na całym świecie.

Lud Hunza to ludzie żyjący nawet 140 lat. Co z nami?

Zbliża się wiosna a później upragnione lato. Jest to czas, w którym dobrze jest rozważyć przeznaczenie, co najmniej pół godziny dziennego czasu dla naszej planety Ziemi, a konkretnie odbycia wędrówki boso przez świat. Można siedzieć, stać, chodzić po glebie, trawie czy piasku. Są to wszystkie powierzchnie przewodzące, z których ciało może czerpać energię Ziemi, należy pamiętać, że drewno i asfalt nie przewodzą prądu. A zatem jeżeli Odczuwasz ból i Masz stany zapalne, to ta nad wyraz prosta metoda może zmienić Twoje dotychczasowe życie.


 Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


Dodaj komentarz