Brytyjskie oddziały zabiły ogromnego węża ludojada w Afryce.


2 Brytyjskie oddziały zabiły ogromnego węża ludojada w Afryce


[fb_button]

,,Stwarzanie w dziedzinie umysłu zdaje się naśladować naturę, która raczej robi wszystko, co się da zrobić, a nie tylko to, co by się do czegoś nadawało.’’

Sławomir Mrożek.

Nasza planeta kryje wiele tajemnic, często są one przykryte dużą ilością wody i gdzieś w głębinach oceanów kryją się stworzenia jeszcze nie odkryte przez współczesną cywilizację, kryją się stworzenia być może pochodzenia prehistorycznego, które przeżyły w mroku głębin i po dziś dzień te głębiny są ich domem. Co kilka lat na brzegi wielu plaż fale oceanu wypychają gigantyczne martwe zwierzęta, które można wręcz zakwalifikować jako post dinozaury. Nauka nic o nich nie wie i tak w zasadzie pozostaje. Jednak okazuje się, że tego typu stworzenia mogą zamieszkiwać nie tylko głębiny oceanów, lecz także najdziksze rejony lasów, jak chociażby lasy amazonki czy kontynentu Afrykańskiego.

Największy wąż w Afryce, który zabił około 259 osób i 2426 zwierząt, takie są przynajmniej wstępne szacunki, został kilka dni temu zabity przez Brytyjskie oddziały. Niecodzienne polowanie na gigantycznego węża trwało przez blisko czterdzieści dni, jednak ostatecznie zostało zakończone sukcesem. Ogromny gad liczył sobie 134 stopy długości i ważył 2067 kilogramów. Jest to zwierze, które bije wszelkie rekordy, w swoim gatunku, a przecież gdzieś w innym zakątku naszego globu może znajdować się jeszcze większy i bardziej masywny stwór, który dopiero zostanie z czasem odkryty.

Na naszej planecie istnieje wiele miejsc, które rozwijają się i żyją własnym torem bez ingerencji człowieka i współczesnej cywilizacji. Takie miejsca przyciągają wyjątkowe stworzenia, które nie chcą przebywać w pobliżu miejsc zamieszkanych. Przykład z Afryki pokazuje, że w momencie, w którym człowiek wszedł czy też wtargnął na terytorium owego gigantycznego węża wówczas sprowokował go do ataków. Gdyby nie Ci ludzie, wówczas nikt by nawet nie wiedział o istnieniu tego wyjątkowego a zarazem śmiertelnie groźnego gada. To człowiek wywabił go z ukrycia, z jego naturalnego środowiska a przez to ukazał jego oblicze światu i nam.

Natura bywa zaskakująca i za pewne jeszcze nie raz i nie dwa razy nas zaskoczy. Natura potrafi być piękna i urzekająca, ale także zabójcza i bezwzględna. Każdy z nas powinien mieć tego świadomość zwłaszcza, gdy będzie miał zamiar udać się w miejsca, które już od lat nie widziały człowieka a być może nie widziały go nigdy. Takie miejsca często są obarczone różnego rodzaju brzemieniem. Może to być brzemię natury duchowej, ale i materialnej i widzialnej jak gigantyczne zwierzęta czy te mniejsze, ale jeszcze nie odkryte przez naukę, mniejsze a jednak groźne i dzikie w pełnym znaczeniu tego słowa.

,,Zawsze podobało mi się u człowieka to, że on, który zbudował Luwry, wieczyste piramidy i katedry, przygląda się z podziwem pszczelim celkom czy domkom ślimaczym.’’

Georg Lichtenberg.

Lud Hunza to ludzie żyjący nawet 140 lat. Co z nami?

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com

This article has 1 Comment

Comments are closed.