CIA oraz inne agencje rządowe.

17-cia-oraz-inne-agencje-rzadowe

Fot. youtube.com

[fb_button]

Początkiem nowej idei, organizacji czy też systemu bardzo często jest solidny i pozytywny fundament. Założyciele i twórcy zazwyczaj mają dobre intencje, pro ludzkie i pro rozwojowe. Niestety jak to często bywa początkowe idee zostają zepchnięte w kąt a ich miejsce zajmują nowe priorytety pod tą samą przykrywką i nazwą. Dzieje się tak, dlatego ponieważ zmieniają się ludzie, lub po prostu twórcy zostają odsunięci w kąt a ich miejsce zajmują podstawieni figuranci, którzy z kolei wypełniają polecenia swoich mocodawców. Jest to zapewne bezpieczna forma sprawowania władzy, ponieważ w razie niepowodzeń z szachownicy zostanie usunięty jedynie pionek a nie kreator.

Dlaczego dziś o tym piszemy? Otóż taka sytuacja ma miejsce w życiu a konkretnie w przypadku wielu agencji rządowych, tych tajnych i mniej tajnych. Twórcy bardzo często mieli dobre zamiary, które z czasem zostały przekształcone jedynie w slogan i nic więcej. Są jednak i takie przypadki gdzie wmawia się nam od samego początku, iż taka czy taka organizacja musi zostać powołana do istnienia po to, aby stać na straży naszego bezpieczeństwa, a jest to tylko czcze gadanie, gdyż już na samym wstępie zamiary są zupełnie odwrotne. Taka sytuacja miała miejsce w przypadki CIA, której głównym zadaniem jest ochrona kraju przed zagrożeniem zewnętrznym, a przynajmniej tak miało być.

Dziś CIA działa często wbrew wolności obywateli USA, takich przypadków jest wiele, nie mniej jednak nie chodzi o to by je tutaj wymieniać, lecz by mieć świadomość, iż CIA to w gruncie rzeczy tajna agencja rządowa zajmująca się często nielegalną inwigilacją, korupcją a także inicjowaniem punktów zapalnych w określonych miejscach naszego globu. Oczywiście wszystko na zlecenie mocodawców. Kim są ci mocodawcy? Są oni różni, ponieważ w samym CIA stworzono tak dużą ilość jednostek, iż część z nich nie jest znana nawet Prezydentowi. Nie mniej jednak członków danego ciała może być wiele, ale głowa ostatecznie będzie jedna. Ta głowa to globaliści dążący do wprowadzenia nowego ładu globalnego i ujednolicenia wszystkiego, co tylko możliwe. Takie ujednolicenie pozwala na większą kontrolę społeczną a o to tutaj chodzi.

Po za samym CIA istnieją również i inne agencje rządowe, o których warto wspomnieć. Belgia to ADIV, Francja DRM Dyrekcja Wywiadu Wojskowego oraz DGSI czyli Dyrekcja Generalna Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Hiszpania CNI Narodowe Centrum Wywiadu, Niemcy to przede wszystkim BND Federalna Służba Wywiadowcza, Polska posiada między innymi CBA oraz ABW, które bardzo często są wykorzystywane w rozgrywkach politycznych a to nie świadczy dobrze o tego typu organach. W Rosji króluje FSB, czyli Federalna Służba Bezpieczeństwa. Tajnych służb na świecie jest znacznie więcej, a wszystkie one toczą między sobą bój o wpływy i pozyskiwanie informacji. W przypadku tajnych służb informacja jest największą i najpotężniejszą bronią.

Jeżeli jednak przeczytamy, chociaż część z nazw, jakie widnieją przy konkretnych agencjach to bardzo szybko dojdziemy do wniosku, iż słowo bezpieczeństwo przewija się tam najczęściej. Jest niczym balsam dla naszych uszu, nic tylko bezpieczeństwo tego czy tamtego. Nie jest to przypadek, otóż nazwa tutaj jest szalenie istotna, jest pierwszym czynnikiem, z którym potencjalny obywatel będzie miał do czynienia. Zatem już na samym początku musi on zostać poniekąd z manipulowany i uspokojony a samo słowo bezpieczeństwo ma za zdanie wzbudzić pozytywne nastawienie u odbiorcy.

Na koniec nie można zapomnieć o zakusach tajnych służb, które chcą za wszelką cenę przejąć jak największą kontrolę na portalami społecznościowymi, albo inaczej nie tyle przejąć kontrolę, co posiąść jak największy dostęp prawny. Oczywiście w grę wchodzi inwigilacja, inwigilacja i raz jeszcze inwigilacja. Jej zakres oraz czas. Są to ważne elementy dla tajnych służb to też obecnie internet stał się polem bitwy po między zniewoleniem a wolnością. Jaki będzie ostateczny wynik, tego nie wiemy, pozostaje mieć nadzieję, że wolność nigdy nie przepadnie.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.