Coronavirus z Wuhan początkiem globalnej pandemii? Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła globalny stan wyjątkowy.


Od czasu pojawienia się pierwszego przypadku zachorowania w Chinach, Coronavirus zainfekował więcej ludzi niż epidemia SARS w 2003 roku, na którą zachorowało ponad osiem tysięcy osób na całym świecie w ciągu dziewięciu miesięcy. Epidemia, którą de facto można już określić pandemią, przybiera na sile a jej ekspansja wydaje się póki, co być niezagrożona a ponieważ liczba zarażonych osób przekroczyła dziesięć tysięcy, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że jest to globalny stan wyjątkowy.

W wyniku drastycznych wydarzeń, do jakich dochodzi w Chinach w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią Coronavirusa, część Wielkiego Muru Chińskiego i Disneylandu w Szanghaju zostało zamknięte, ponieważ władze desperacko próbują powstrzymać ludzi przed rozprzestrzenianiem wirusa Wuhan. Według doniesień niezależnych mediów blisko pięćdziesiąt miast w całych Chinach, w których mieszka około sto milionów ludzi, popadło w jakąś formę paraliżu.

Szpitale są oblężone a liczne drogi zamknięte. Świadkowie donoszą, że Chiny stają się jednym wielkim ogniskiem wirusa. Państwo Środka wszelkimi sposobami walczy z wybuchem Coronavirusa Wuhan, który według Światowej Organizacji Zdrowia ma potencjał do rozprzestrzenienia się na całym świecie. Obecna panika z powodu Coronavirusa przypomina tę, z którą mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu a która miała związek z wirusem Ebola. Notabene niektórzy teoretycy spisku oficjalnie promowali hipotezę zakładającą celowe „uwolnienie” wirusa Ebola.

Dlaczego o tym wspominamy? Otóż amerykańska prasa, głównie The New York Times donosi, że ognisko Wuhan leży w pobliżu laboratorium chemicznego, które realizuje projekty na zlecenie wojska. Dziennikarze uważają, że doszło do nieświadomego uwolnienia Coronavirusa, który miał stanowić arsenał bojowy Chin, a który obecnie zabija Chińczyków a w niedalekiej przyszłości może ogniskować na całą planetę, ewoluując w pandemię.

Niestety, żyjemy w czasach, w których pandemia nie jest już stricte standardową pandemią, do jakich dochodziło chociażby w średniowieczu. „Współczesna” pandemia stała się czymś, co może być również spowodowane celowym uwalnianiem mikro-czynników biologicznych stworzonych w rządowych laboratoriach. Przymykanie oczu na tego typu możliwość niczego nie zmienia, natomiast zdecydowanie lepiej jest uczciwe spojrzeć na prawdę o czasach, w których żyjemy.

Należy również odnotować, że obchody chińskiego nowego roku, zostały odwołane w Pekinie i Hongkongu, ze względu na rosnącą panikę wśród mieszkańców tych miast. Z najnowszych danych wynika, że w samych Chinach potwierdzono już około sześć tysięcy przypadków zarażenia nowym Coronavirusem pochodzącym z miasta Wuhan. Dotychczas zmarło, co najmniej dwieście osób w samych Chinach kontynentalnych, ponieważ choroba rozprzestrzenia się do innych krajów.

Idźmy jednak dalej, otóż internet obiegły zdjęcia przedstawiające personel wojskowy pilnujący stacji kolejowych w różnych miejscach Chin oraz filmy wideo ze szpitali pokazujące pacjentów wtłoczonych w przepełnione korytarze, część pacjentów ulokowano na podłodze. USA potwierdziły swoją pierwszą „transmisję” wirusa z człowieka na człowieka, który teraz rozprzestrzenił się, na co najmniej trzydzieści innych krajów.

Od czasu pojawienia się pierwszego przypadku zachorowania w Chinach, Coronavirus zainfekował więcej ludzi niż epidemia SARS w 2003 roku, na którą zachorowało ponad osiem tysięcy osób na całym świecie w ciągu dziewięciu miesięcy. Epidemia, którą de facto można już określić pandemią, przybiera na sile a jej ekspansja wydaje się póki, co być niezagrożona a ponieważ liczba zarażonych osób przekroczyła dziesięć tysięcy, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że ​​jest to globalny stan wyjątkowy.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com


 

Dodaj komentarz