Cywilizacja Majów cz.1 Majowie i Istoty z Galaktyki Oriona.

20-cywilizacja-majow-cz-1-majowie-i-istoty-z-galaktyki-oriona

Fot. wikimedia.commons.com

[fb_button]

Przeszłość określa teraźniejszość oraz kreuje wydarzenia przyszłości. Echo dawnych lat słyszalne jest również i dziś, wielkie dzieła, budowle oraz osiągnięcia starożytnych cywilizacji nie przemijają, lecz trwają niewzruszone jako forma świadectwa dla przyszłych pokoleń oraz całych społeczeństw. Podobnie sytuacja ma się w przypadku wielkiej a zarazem tajemniczej cywilizacji Majów, której skarby oraz wiedza nadal są na nowo odkrywane, na nowo rzucają światło na przeszłe wydarzenia oraz w jakimś stopniu określają wydarzenia przyszłe. Warto, zatem zatrzymać się i pochylić nad tym etapem ziemi, warto zatrzymać się i pochylić nad osiągnięciami tej cywilizacji.

Na samym początku naszej wędrówki należy zauważyć, że Majowie nie byli jasnowidzami, nie opierali swojej wiedzy na wizjach czy też różnego rodzaju seansach, ich mądrość wynikała głównie z prowadzonych badań nad skomplikowanymi mechanizmami rządzącymi naszym światem oraz wszechświatem. Dla wielu współczesnych naukowców Majowie to wzór doskonałych astronomów i badaczy gwiazd oraz całych galaktyk. Na podstawie swoich obliczeń potrafili przewidywać zmiany atmosferyczne w danym okresie czasu oraz potrafili przewidywać to, dokąd może zmierzać świat w przyszłości a taka wiedza to coś bezcennego, ponieważ może uratować życie.

Galaktyka Oriona to ten skrawek kosmosu, który bardzo interesował Majów, wiele badań, zapisków i pozostałości nawiązuje właśnie do galaktyki Oriona. Powszechnie uważa się, że właśnie tam mieszkają inteligentne cywilizacje, które raz na jakiś czas mają odwiedzać naszą planetę. Takie odwiedziny wzbogaciły przed setkami lat cywilizacje Majów, która jak wielu sądzi, dzięki ingerencji istot pozaziemskich mogła rozwinąć się do tak wysokiego poziomu. Wiele współczesnych odkryć to tak naprawdę powielenie tego, o czym pisali już Majowie. Czy zatem ta starożytna cywilizacja mogła utrzymywać kontakt, lub czy mogła być zapoczątkowana przez istoty z galaktyki Oriona? Nie możemy tej hipotezy potwierdzić, jednak zaprzeczyć również nie możemy.

Majowie stworzyli swoje imperium w Ameryce Środkowej, obecnie są to tereny należące do Gwatemali, Belize, Meksyku, Hondurasu oraz Salwadoru. Byli mistrzami różnego rodzaju obliczeń, tworzenia wzorów matematycznych i równań. Kalendarz, który po sobie pozostawili jest tego doskonałym przykładem, gdzie precyzja oraz dokładność wzajemnie się uzupełniają. Ponad to Astronomowie majańscy obserwowali ruchy na naszym niebie, śledzili wędrówki komet, planet, gwiazd a następnie opisywali je w skrupulatny sposób, tak by odkryć coraz to nowsze procesy, które się powtarzają a zatem tworzą konkretne cykle.

Majowie wiedzieli, że świat składa się z takich cykli, jedne trwają lata inne tysiące lat. Dlatego wiele teorii, które po sobie pozostawili nadal czeka na potwierdzenie lub zaprzeczenie. Tak jest w przypadku roku 2012, który to rok nie okazał się końcem świata jak wielu prorokowało, jednak Majowie nigdy nie twierdzili, że tak się właśnie stanie. Według nich rok 2012 to czas przełomu, swoisty rubikon, po którym na naszej planecie dojdzie do licznych przemian, mało tego, uważano również, że to właśnie w tym okresie ludzkość sama zadecyduje o swojej przyszłości po przez dokonane wybory i podjęte decyzje. Dziś, zatem pula nadal jest jeszcze otwarta, a przynajmniej taką pozostaje mieć nadzieję.

Wiele tajemnic Majów nadal pozostaje w ukryciu i czeka na swój czas, czeka aż ktoś pojawi się w odpowiednim miejscu i czasie. Nie ulega jednak wątpliwości, że Majowie pod względem rozwoju, nauki i wiedzy w znaczny sposób wyprzedzali inne cywilizacje swoich czasów. Dlatego raz jeszcze warto wspomnieć o hipotezie zakładającej ingerencję obcych cywilizacji. Ingerencję cywilizacji pochodzących z galaktyki Oriona, które raz na jakiś czas miały odwiedzać Majów, aby przekazać kolejne elementy pozaziemskiej wiedzy. Istoty z galaktyki Oriona, wzbogaciły kulturę i naukę Majów, wywarły nieskazitelne piętno swojej obecności. Piętno, które przetrwało po dziś dzień. Cywilizacja Majów to jedna z największych tajemnic i zagadek ludzkości. Takie miejsca zawierające niedopowiedzenia to woda, która napędza młyn poszukiwań. Dlatego już dziś można pokusić się o stwierdzenie, że jeszcze w przyszłości usłyszymy wiele na temat tej prastarej cywilizacji.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 1 Comment

Comments are closed.