Czasy ostateczne i modlitwa, pokuta oraz nawrócenie.

6-czasy-ostateczne-i-modlitwa-pokuta-oraz-nawrocenie

Fot. pixabay.com

[fb_button]

,,Proroctwo staje się zupełnie jasne dopiero, gdy się już wypełni’’

Biblista W.S. LaSor.

Dziś rozpoczynamy serię artykułów poświęconych czasom ostatecznych, czasom eschatologicznym ze względu na duże zainteresowanie tym tematem naszych czytelników. W odpowiedzi na Wasze prośby nadrobimy ten temat i przyjrzymy się różnego rodzaju proroctwom i interpretacjom, które opisują właśnie to, co będzie się działo w czasach ostatecznych. Nie mniej jednak nim przejdziemy do konkretów już na samym wstępie możemy pokusić się o stwierdzenie, że obecnie żyjemy już w czasach ostatecznych. Pisaliśmy o tym przy okazji publikowania różnego rodzaju artykułów, tak by podkreślać ten temat, tak by coraz większa liczba osób zaczęła w taki właśnie sposób postrzegać czasy obecne.

Pamiętajmy także i o tym, że czasy ostateczne mogą być dziś dla każdego indywidualnie, ponieważ wiele tysięcy osób w ciągu najbliższej doby umrze, jednak postrzeganie czasów eschatologicznych, oraz tych wydarzeń końcowych, które notabene mogą na naszej planecie trwać kilkadziesiąt lat, jest związane z całą planetą i całą populacją ludzką a nie tylko z pojedynczymi osobami, których życie po prostu dobiega końca. W sformułowaniu czasy ostateczne kryje się koniec obecnych rzeczy i obecnego ładu, kryje się sąd ostatecznych i nowe życie, bez wojen, terroru, łez i bólu. Czasy ostateczne to forma oczyszczenia naszej planety i przygotowania jej na powtórne przyjście Boga.

Jak powiedział znany Biblista W.S. LaSor sens proroctwa i jego przesłanie dopiero staja się w pełni jasne, gdy się ono wypełni. Jest to prawda, zważywszy na zagmatwane i bardzo tajemnicze przesłanie chociażby księgi Apokalipsy, ostatniej księgi Nowego Testamentu. Ponad to istnieje jeszcze jedna zależność dotycząca samych proroctw. Czasem, bowiem może nam się wydawać, iż dana przepowiednia się nie sprawdziła lub była błędna, co z kolei rzuca negatywne światło na osobę przekazującą nam owe proroctwo czy też orędzie, takie przypadki miały już miejsce w przeszłości. Przy tej okazji należy pamiętać, że proroctwa mogą zostać przesunięte z czasem, mogą także przybrać lżejszą formę w zależności od działań człowieka.

Jeżeli człowiek na dane przesłanie odpowiada modlitwą czy też pokutą wówczas kara jest lżejsza. To też zawsze, przy objawieniach chociażby Maryjnych jest mowa o modlitwie, pokucie i nawróceniu. Te trzy filary są szalenie istotne, gdyż to od ich wypełnienia zależy czy dane proroctwo się urzeczywistni oraz jeżeli tak to jak dużą siłę przybierze. Natomiast, jeżeli chodzi o samo oczyszczenie związane z czasami ostatecznymi, mamy tutaj na myśli jakiś globalny kataklizm, to ono musi nadejść, jest już nieuniknione, jak w wielu przypadkach podkreślała Maryja, Jezus czy inne postacie. Jest ów kataklizm nieunikniony, ponieważ szala gniewu Bożego została wręcz przełamana, od nas zależy już jedno, czy będzie to kataklizm o strasznej sile i zasięgu czy dzięki modlitwom i pokucie będzie on słabszy.

Na sam koniec należy wspomnieć o samych czasach ostatecznych jako formie wiedzy, którą należy zgłębiać. Obecnie w samym kościele katolickim istnieje jakaś forma tabu nałożona na tę dziedzinę, jak gdyby kapłani stali się wręcz ślepi na wydarzenia i znaki czasu. Czy to przypadek czy może jest to kolejny znak czasu, znak upadku wiary i przenikliwości samych księży? Może tak być, nie można temu zaprzeczyć. Abstrahując jednak od postawy kapłanów spójrzmy na wypowiedz Jezusa, która była jasna i klarowna. ,,Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże’’ Fragment z ewangelii Łukasza.

Co się ma dziać? Otóż owe znaki czasu, do których należą, trzęsienia ziemi, głód, choroby, wojny i odgłosy wojen. Tak Mówi nam Jezusa w innej wypowiedzi, Mówi także o królestwie, które stanie naprzeciw drugiego królestwa. To przesłanie jest głębsze gdyż nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o królestwa ziemskie, lecz o królestwo światłości i królestwo ciemności o Boga i Szatana. Ta wojna, wojna o dusze toczona od tysięcy lat jest podstawą wszystkiego, my tego nie widzimy, gdyż jest to głównie świat duchowy jednak tak to właśnie wygląda. Wojna dobra ze złem, mitologiczna zależność, od której nie można uciec.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.