Czy diabeł chodzi pośród nas? Przedstawiamy wam Legendę „Diabła z Jersey” i historię jego „przeklętej” matki.

Udostępnij

Z czasem Mother Leeds coraz bardziej zajmowała się ezoterycznymi tematami i pismami chrześcijańskimi. Coraz bardziej angażowała się w okultyzm, bliżej nieokreślony mistycyzm, kosmologię, demonologię, angelologię i magię naturalną. To wszystko sprawiło, że kobieta jeszcze bardziej odizolowała się od społeczeństwa, które notabene uznało ją za całkowicie przesiąkniętą przez zło.

Pamiętacie ten kultowy serial „Z Archiwum X”? To na nim wychowało się wiele milionów ludzi. Wspominamy dziś o nim ponieważ już na samym początku tej „paranormalnej” serii, to jest jeszcze w pierwszym sezonie całej serii, pojawił się odcinek zatytułowany: „Diabeł z Jersey”. Jest to historia czy też legenda, która rozpala wyobraźnię wielu osób, po dziś dzień. Stąd i my poświęcimy tej tajemniczej postaci jedną z naszych publikacji, a konkretnie tą którą teraz Czytacie.

Ta legendarna istota, zamieszkująca Pine Barrens w południowym New Jersey w Stanach Zjednoczonych, została opisana jako istota kangurowata z głową kozy, konia lub psa, w zależności od źródła. Ma również skrzydła nietoperza, rogi, rozdzielone kopyta, pazury i rozwidlony ogon. Może poruszać się z imponującą prędkością i emituje mrożący krew w żyłach krzyk, aby ujawnić swoją obecność.

Na początku „bestia” ucztowała na bydle i owcach, a następnie zaczęła terroryzować ludzi swoim nieziemskim krzykiem na okolicznych obszarach wiejskich i poza nimi. Według legendy pojawienie się Diabła z Jersey zapowiada katastrofę w postaci wojny, nieurodzaju lub innych niefortunnych zdarzeń, jednak żaden człowiek nigdy nie zgłosił, że został bezpośrednio skrzywdzony przez bestię (a przynajmniej nie istnieje wiarygodne źródło takich informacji).

Natomiast sama „główna legenda” brzmi tak: młoda dziewczyna z New Jersey została albo przeklęta przez Cygana, albo przeklęta jako zdrajczyni przez mieszkańców miasta po tym, jak zakochała się w brytyjskim żołnierzu. Ta dziewczyna, jako mieszkanka Pine Barrens w New Jersey, stała się znana jako Mother Leeds i mówi się, że miała dwanaścioro dzieci.

Po odkryciu, że jest w ciąży z trzynastym dzieckiem, sama przeklęła je z frustracji, płacząc, że dziecko to będzie diabłem, a dokładniej pisząc Mother Leeds chciała aby było diabłem. Spójrzcie na dom rodzinny Mother Leeds. Zdjęcie pochodzi z roku około 1937:

Z czasem Mother Leeds coraz bardziej zajmowała się ezoterycznymi tematami i pismami chrześcijańskimi. Coraz bardziej angażowała się w okultyzm, bliżej nieokreślony mistycyzm, kosmologię, demonologię, angelologię i magię naturalną. To wszystko sprawiło, że kobieta jeszcze bardziej odizolowała się od społeczeństwa, które notabene uznało ją za całkowicie przesiąkniętą przez zło.

Powstaje zatem zasadnicze pytanie: „czy Diabeł z Jersey istnieje naprawdę?” Brian Regal, amerykański historyk, uważa, że współczesna legenda o Diable z Jersey została utrwalona i ustandaryzowana na początku XX wieku. W tygodniu od 16 do 23 stycznia 1909 roku gazety opublikowały setki rzekomych spotkań z Diabłem z Jersey w całym stanie New Jersey. Pojawiły się również doniesienia o atakach na ludzi czy klub w Camden.

Policja w Camden i Bristolu w Pensylwanii rzekomo strzelała do stworzenia bez żadnego efektu. Inni widzieli na śniegu ślady stóp, o których mówiono, że przypominają ślady bestii. Obserwacje te odnotowano tak daleko, że pojawiały się nawet w Delaware i Maryland. Ze względu na napływ zgłoszonych obserwacji i ataków panika rozprzestrzeniła się w całym stanie i okolicach. Z kolei sam Brian Regal uważa, że „coś” rzeczywiście tam jest, ale czym to „coś” jest, to już tego wyjaśnić nie jest w stanie.


Przeczytaj również:

Nietypowe odżywianie czyli hematofagia, kanibalizm i nekrofagia. Dlaczego krew posiada tak wiele „tajemnic”?


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.