Czy III wojna światowa może rozpocząć się w maju 2017 roku?

25 Czy III wojna światowa może rozpocząć się w maju 2017 roku
Fot. youtube.com

[fb_button]

Wydarzenia, do jakich doszło w ostatnich miesiącach na naszym kontynencie sprawiają, że warto jest przyjrzeć się bliżej temu, co dzieje się w pobliżu naszych granic, oraz temu, co mogą przynieść kolejne miesiące a konkretnie maj roku 2017. Przed eskalacją konfliktu na Ukrainie pisaliśmy o nadzwyczajnym zjawisku, do jakiego dochodziło w tamtym kraju, otóż wiele figurek Matki Boskiej płakało krwawymi łzami. Dziś podobna sytuacja ma miejsce w Czarnogórze, czy zatem jest to zapowiedź nadchodzącego konfliktu, jakiejś katastrofy humanitarnej czy może jeszcze czegoś większego? Dziś czas odpowiedzieć sobie na te pytania, zwłaszcza, że maj zbliża się wielkimi krokami.

Pod koniec roku 2016 Czarnogóra była świadkiem przeprowadzenia puczu, zamachu stanu i siłowego przejęcia władzy. Dziś po upływie paru miesięcy od tamtego wydarzenia, wszystkie tropy prowadzą do Rosji. Dlaczego doszło do takiej sytuacji i jaki cel ma Kreml w przejęciu kontroli nad tym małym aczkolwiek strategicznym w regionie państwem? Otóż wszystkie znaki na niebie oraz ziemi wskazują, iż w maju 2017 roku Czarnogóra przystąpi do NATO, jest to moment przełomowy, moment wręcz historyczny, ponieważ dawne podziały i pewien ład globalny zostają diametralnie odmienione.

Przypomnijmy sobie, co działo się i nadal dzieje, po tym jak Ukraina postanowiła przystąpić do UE. Rosja, z Putinem na czele, nie może sobie na to pozwolić, jest to policzek wymierzony ze strony USA oraz zachodu. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Ukraina była jawną prowokacją USA względem Rosji, obecnie taką jawną prowokacją jest Czarnogóra. Różnica polega na tym, że Czarnogóra nie chce przystąpić do UE, lecz NATO a taka sytuacja jest jeszcze bardziej nie na rękę Moskwie. Zatem, do czego posunie się Putin, aby utrzymać wpływy na Bałkanach?

Spójrzmy na ostatnie tygodnie a konkretnie na działania, do jakich dochodzi w punktach zapalnych na wschodzie Ukrainy. Otóż media w gruncie rzeczy milczą w tej sprawie, a przecież jeszcze wczoraj 16 żołnierzy armii Ukraińskiej zostało ciężko ranny w walkach z tak zwanymi separatystami. Dodatkowo na linii frontu zostały rozlokowane dodatkowe oddziały armii Ukraińskiej, a to z pewnością nie jest działanie świadczące o stabilizującej się sytuacji, lecz raczej o czymś przeciwnym, być może Putin szykuje jakieś wielo frontowe uderzenie. Pamiętajmy o tym, że w momencie, w którym człowiek zostaje zepchnięty pod ścianę, wówczas targają nim skrajne emocje, a co za tym idzie jest zdolny do wszystkiego, nawet do podjęcia najbardziej irracjonalnych decyzji.

Zatem najbliższe miesiące to przystąpienie Czarnogóry w szeregi NATO oraz coraz bliższa integracja Ukrainy z UE. Rosja nie będzie czekać z założonymi rękoma, co pokazały ostatnie miesiące i lata. Putin jest niczym groźne zwierze, on daje sygnały, ostrzega i w pewnym sensie próbkuje zachód oraz USA. Jeżeli jednak po mimo owych sygnałów ze strony Kremla nie ma pożądanych efektów, wówczas nasz wschodni sąsiad staje się nieobliczalny i może zrobić dosłownie wszystko. Tak nawet III wojna światowa wchodzi tutaj w grę i jest jedną z wielu opcji rzuconych na stół.

Kilka dni temu przez małopolskę przejechał koleją transport ciężkiego sprzętu na wschód. Tego typu działanie oraz rozlokowywanie jednostek bojowych nie jest przypadkowe. Jeszcze kilka lat temu, gdyby ktoś nam powiedział o obecnych wydarzeniach, wówczas wielu z nas pomyślałoby, że są to jawne przygotowania do konfliktu. Tak, nie jest to przesada, tego typu transporty nie jadą na defiladę wojskową a na front. Zatem czy III wojna światowa może rozpocząć się w maju tego roku? Czy punktem zapalnym będą Bałkany? Tego nie wiemy, natomiast wiemy, że sytuacja, jaka obecnie kreuje się na wschodzie Europy jest skrajnie niebezpieczna i stanowi przysłowiową beczkę prochu.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 6 Comments

 1. Wystarczy wyrzucić z polski prowokatorów czyli USA. W przeciwnym razie będą tak długo prowokować aż osiągną swój cel i zrobią z polski poligon. Niech wynoszą się do siebie jeść hamburgery
  .

 2. Żydzi chcą za wszelką cenę odbudować Chazarię na południowo-wschodniej Ukrainie. Do 2022 roku można się spodziewać ich wielkiego exodusu z Izraela. Jaka tego przyczyna? Ekonomiczna oraz wrogo nastawieni sąsiedz. Ju-e-sej od lat pompuje potężne pieniądze w państwo Izrael, ale i on ma tego powoli dosyć, bo sam już na krawędzi bankructwa. Izrael istnieje tylko dzięki datkom, sam z siebie nie generuje zysków. A pasożyd żyda robił w hooja przecież nie będzie. Do tego potrzebny jest żywiciel (goj)

 3. Sto lat od objawień.Odkąd pamiętam,III ma rozpocząć się od małego kraju na południu.
  Podczas zaprzysiężenia zauważyłem jak Trump trzy razy mignął szóstkami.
  Należy do ferajny.”Patrz jak ta ferajna,apokaliptycznego…
  polecam Miasto Zakazane na fredroman.blogspot.com

  1. Bodajze Czarnogora chce do NATO.. co jest bardzo nie na reke Rosjii.. Putin zrobi wszystko, zeby nie doszlo do „zmiany sil” w regionie.. a to juz brzmi zlowrogo..

 4. Czarnogóra to punkt strategiczny w tym regionie Europy. Putin ze względów terytorialnych oraz samej chorej ambicji nie odpuści tego państwa.

Comments are closed.