Czy nazistowski „Anioł Śmierci” – Josef Mengele, ukończył prace genetyczne w Brazylii, prace zapoczątkowane w Auschwitz?


Podczas swojej kadencji w Oświęcimiu, Josef Mengele zawsze faworyzował bliźnięta w swoich eksperymentach. Strażnicy zostali poinstruowani, aby przywieźć bliźnięta znalezione wśród więźniów bezpośrednio do niego, aby mógł rozpocząć eksperymenty. Wierzył, że ich dziwactwa genetyczne stanowią sekret zwiększenia liczby urodzeń Aryjczyków i umożliwią ostateczną realizację nazistowskiej idei rasy panów.

Josef Mengele, znany również jako „Anioł Śmierci”, zasłynął eksperymentami medycznymi przeprowadzanymi w równie osławionym obozie koncentracyjnym Auschwitz. Jego misją było wykorzystanie nauk medycznych do stworzenia marzenia III Rzeszy o rasie panów, a jego ofiarami byli Żydzi i inne mniejszości zamieszkujące obóz. Pomimo jego przerażającej pracy pod nazistowskim reżimem, najtrwalsza spuścizna Mengele może leżeć na innym kontynencie.

Wielu uważa, że ​​lekarz osiągnął jeden ze swoich celów w odosobnionej brazylijskiej wiosce o nazwie Candido Godoi. Miasto ma najwyższy zaobserwowany wskaźnik urodzeń bliźniąt, wynoszący 10%, a większość z nich ma blond włosy i niebieskie oczy. Badacze twierdzą, że to nie przypadek genetyczny. Podobne zdanie wyraził argentyński historyk Jorge Camarasa w swojej książce: „Mengele: Anioł Śmierci w Ameryce Południowej”.

Według The Telegraph, Josef Mengele zdołał uniknąć kary za zbrodnie wojenne, przenosząc się z jednego południowoamerykańskiego kraju do drugiego, gdzie dożył swojej śmierci w 1979 roku. Spójrzcie na źródło:

Źródło: https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/southamerica/brazil/4307262/Nazi-angel-of-death-Josef-Mengele-created-twin-town-in-Brazil.html

Z kolei Jorge Camarasa, ekspert od nazistowskiej migracji do azylu w Ameryce Południowej, zdołał zebrać wydarzenia z późniejszych lat życia Mengele, wykorzystując zeznania mieszkańców wioski Candido Godoi. O to, co pisze w książce „Mengele: Anioł Śmierci w Ameryce Południowej”:

„Istnieje świadectwo mówiące, że Mengele uczęszczał do kobiet, śledził pilnie ich ciąże, leczył je nowymi rodzajami leków i preparatów, dodatkowo mówił o sztucznej inseminacji u ludzi. Kontynuował również pracę ze zwierzętami, głosząc, że jest w stanie skłonić krowy do «produkcji» bliźniąt płci męskiej.”

Mieszkańcy, z których wielu czule wspomina dobrze wychowanego Niemca, mówią, że Josef Mengele przeniósł się w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku, na tereny południowej Brazylii, udając weterynarza. To tam rozpoczął pracę medyczną oferując leczenie bezpłodnym kobietom, które później w wielu przypadkach rodziły bliźniaki. Narracja tego typu doskonale pasuje do dziwacznych fascynacji Mengele.

Podczas swojej kadencji w Oświęcimiu, Josef Mengele zawsze faworyzował bliźnięta w swoich eksperymentach. Strażnicy zostali poinstruowani, aby przywieźć bliźnięta znalezione wśród więźniów bezpośrednio do niego, aby mógł rozpocząć eksperymenty. Wierzył, że ich dziwactwa genetyczne stanowią sekret zwiększenia liczby urodzeń Aryjczyków i umożliwią ostateczną realizację nazistowskiej idei rasy panów.

Anencia Flores da Silva, była burmistrz i lekarz miejski, była jedną z pierwszych osób, które zbadały nietypowy współczynnik urodzeń bliźniąt w mieście. Z rozmów z mieszczanami zwróciła uwagę na jedno nazwisko, które uporczywie powracało w opowieściach mieszczan — lekarza nazywającego się Rudolf Weiss:

„W zeznaniach, które zebraliśmy, natknęliśmy się na kobiety, które były przez niego leczone, wydawał się być jakimś wiejskim medykiem, który chodził od domu do domu. Obsługiwał kobiety, które miały żylaki i dawał im miksturę, którą nosił w butelce lub tabletki, które przyniósł ze sobą. Czasami wykonywał prace dentystyczne i wszyscy pamiętają, że pobierał krew.”

Anencia Flores da Silva w późniejszej fazie swojego śledztwa, odkryła, że Josef Mengele zamiennie posługiwał się również imieniem i nazwiskiem Rudolf Weiss, co według niej ostatecznie potwierdza, że w tym małym Brazylijskim miasteczku Josef Mengele, nazistowski „Anioł Śmierci”, doprowadził do końca swoje dzieło życia, zapoczątkowane w Auschwitz.


Przeczytaj również:

J. Mengele (Anioł Śmierci SS), nie powstydziłby się trucizny zwanej szczepionką na „COVID-19”. Eksperyment medyczny na Polakach.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. Wikipedia.