Dane WHO: rocznie 50 milionów dzieci podlega aborcji. W przeciągu ostatnich 20 lat aborcje pochłonęły miliard istnień ludzkich.,,Jeśli nie byłbym katolikiem, a chciałbym zrozumieć, który Kościół w dzisiejszym świecie jest najbardziej prawdziwy, szukałbym takiego, który nie zgadza się z tym światem. Szukałbym Kościoła znienawidzonego przez świat. Jeśli bowiem w dzisiejszym świecie Chrystus przebywa w jakimś Kościele, to z całą pewnością będzie on tam znienawidzony, podobnie jak był znienawidzony za swego ziemskiego pobytu. Jeśli więc dziś chcesz znaleźć Chrystusa, szukaj Kościoła, który nie brata się ze światem. Szukaj takiego Kościoła, którego światowcy będą usiłować zniszczyć w imię Boże, jak ukrzyżowali Chrystusa. Szukaj Kościoła, którego świat odrzuca, bo ludzie nie chcą przyjmować Chrystusa.’’

Arcybiskup Fulton Sheen. Wypowiedź z roku 1957.

XXI wiek cechuje się różnorodnością ideologii, filozofii i wieloma drogami postrzegania świata oraz człowieka. To wszystko sprawia, że czasem człowiek może się zagubić, ostatnie lata ukazują nam, iż ogrom owych zagubień wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak często człowiek nie radzi sobie sam ze sobą, nie wspominając o życiu i codziennych przeciwnościach? Czy problem tkwi w psychice? A może należy sięgnąć głębiej, ponieważ zdrowie psychiczne w znacznej mierze opiera się na harmonii ciała i duszy.

A zatem powracając do meritum, prawdziwy Kościół to nie ten, którego chwali świat, nie ten, który podoba się wrogom Chrystusa, to nie ten, któremu świat poświęca filmy i tysiące stron pochlebstw, ale ten, którego świat prześladuje i krzyżuje. Takie w obecnym czasie jest położenie chrześcijan prześladowanych i zabijanych pod każdą szerokością geograficzną. Taka sytuacja ma również miejsce na zachodzie Europy i samych Włoszech. Dlaczego w obronie zwykłych chrześcijan nie przemawia Papież Franciszek?

,,Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym. Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.

George Orwell.

Miliony pozbawionych możliwości narodzenia, również z zaświatów wołają w apokaliptycznym okrzyku rozpaczy do Papieża Franciszka, wołają o glos prawdy na pustyni zakłamania i obojętności. Dane Światowej Organizacji Zdrowia w tej sprawie są jednoznaczne, rocznie pięćdziesiąt milionów nienarodzonych dzieci podlega zabiciu. W przeciągu ostatnich dwudziesty lat aborcje pochłonęły miliard istnień ludzkich. Bergoglio jednak bardzo rzadko podejmuje ów temat, to jednak nie wszystko, w wywiadzie udzielonym Antonio Spadaro, sugeruje on, iż jego poprzednicy mieli obsesję na tym tle.

Dla Papieża Franciszka zbytnie podejmowanie tematu aborcji może stanowić formę obsesji, co budzi ogromny niepokój, ponieważ powstaje pytanie o naznaczeniu apokaliptycznym, a mianowicie czy Watykan już niebawem dokona rewolucji w nauczaniu? Drodzy Czytelnicy jest rzeczą zatrważającą, iż papież notorycznie milczy w sprawie milionów nienarodzonych dzieci, natomiast publikuje encyklikę, która przekazuje troskę o los płazów.

,,Dziś mamy do czynienia z największą walką, jakiej kiedykolwiek doświadczyła ludzkość. Nie sądzę, by wspólnota chrześcijańska zdawała sobie z tego w pełni sprawę. Dziś znajdujemy się w obliczu ostatecznej batalii między Kościołem i Anty-Kościołem, pomiędzy Ewangelią i Anty-Ewangelią.’’

Jan Paweł II.

Życie każdego człowieka z osobna jest czymś bezcennym, Kościół powinien stać na straży życia, jednak czy coraz mocniej nie porzuca wyżej wspomnianej powinności, kierując swój wzrok w kierunku bogactw ziemskich, przepychu oraz władzy? Gdzie to poprowadzi współczesną cywilizację oraz sam Kościół? Czy to wszystko stanowi wstęp do zapowiedzianych dni mroku w łonie Kościoła? Wielkiego odstępstwa i ohydy spustoszenia? A może to już się dzieje na naszych oczach?


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz