,,Deutschland’’ zespołu Rammstein wywołał oburzenie rządu Niemiec i Żydów. Muzycy o Niemieckich Obozach Zagłady.

Udostępnij


„Taka inscenizacja jako skazanych na śmierć więźniów obozu koncentracyjnego jest przekroczeniem czerwonej linii.”

Pełnomocnik rządu do spraw walki z antysemityzmem Felix Klein.

Polem walki o prawdę historyczną może być polityka, kultura, publicystyka i różnego rodzaju twórczość. W dobie dążenia ku zakłamaniu historii w XXI wieku, każde przejawy opowiedzenia się po stronie prawdy należy docenić i jeżeli to tylko możliwe udostępnić. Dziś taka okazja się nam pojawia i będzie stricte powiązana z zespołem Rammstein. Po wieloletniej przerwie, grupa muzyków wypuściła nowy album, na który czekali z cierpliwością fani. Jednak ku zaskoczeniu wielu, głównie środowisk żydowskich na całym świecie oraz instytucji niemieckich, album wydaje się być wysoce kontrowersyjny.

Kontrowersja wedle wyżej wspomnianych grup, przejawia się głównie w teledysku do utworu Deutschland, już kilka godzin po premierze produkcja muzyczna zapoczątkowała ogromne protesty władz Niemiec oraz licznych organizacji żydowskich w Niemczech i w całej Europie. Skąd taka fala panicznej potrzeby cenzury utworu Deutschland? Otóż na teledysku pojawiają się osoby ubrane w tak zwane pasiaki oraz płaszcze ze swastykami. Nie można nie odnieść wrażenia, iż jest to jednoznaczne odniesienie do Niemieckich Obozów Zagłady z czasów II wojny7 światowej.

W clipie, znani i lubiani na całym świecie członkowie zespołu, ubrani są w obozowe pasiaki oraz mają założone pętle na szyję. Muzycy, jak sami podkreślają w licznych wypowiedziach, w teledysku do utworu Deutschland grają rolę więźniów skazanych na egzekucję. Taka postawa prawdy o historii w przełożeniu na twórczość artystyczną wywołała oburzenie niemieckiego rządu i wielu liberalno lewicowych polityków w Europie.

„Taka inscenizacja jako skazanych na śmierć więźniów obozu koncentracyjnego jest przekroczeniem czerwonej linii.” Powiedział niemieckiemu dziennikowi Bild, pełnomocnik rządu do spraw walki z antysemityzmem Felix Klein. Z kolei Charlotte Knobloch stwierdziła: „Rammstein wykorzystuje w celach rozrywkowych cierpienie i mord milionów żydów, co jest lekkomyślne i obrzydliwe.’’ Przy tej okazji można dodać, iż kreowanie osoby Adolfa Hitlera w filmie Upadek jako heroicznej i zarazem tragicznej postaci wydarzeń II wojny światowej jest już w porządku?

Członkowie zespołu Rammstein otrzymali również zaproszenie do odwiedzenia miejsca pamięci w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Dachau, w którym tysiące Żydów oraz Polaków zostało w bestialski sposób zamordowanych przez niemieckiego okupanta. Czy jednak muzycy skorzystają z wystosowanego zaproszenia? Trudno powiedzieć, ponieważ są obecnie zaangażowani w promocję nowego albumu. Można jednak się spodziewać, iż tego typu wizyta byłaby bodźcem do kolejnych produkcji, które de facto balansują na pograniczu tego, co akceptowalne z tym, co już akceptowalne nie jest.

Mimo to powstaje pytanie, czy w obliczu tak bezczelnego zakłamywania historii przez Niemcy oraz środowiska Żydowskie, nie należy wystosować właśnie tego typu mocnych i jednoznacznych odpowiedzi? Jedno nie ulega wątpliwości, utwór Deutschland podbija świat. Taka sytuacja jest nie na rękę tym, którzy winą za holocaust chcieliby obarczyć Polski Naród, kosztem wybielenia win niemieckich. Na to zgody nigdy być nie może.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. kadr z clipu utworu ,,detuschland” zespołu Rammstein.


 

This article has 4 Comments

 1. Fake news , wnioski tendencyjne i pod z góry założoną tezę. Jedyne o co poszło to komercja i rozrywkowe wykorzystnie motywu obozów.

  Wasza sekta miłośników ustawy o IPN jest zabawna ale malejąca. PiS i Ruch Narodowy zostaną zdelegalizowane po wyborach.

  1. „Jedyne o co poszło to komercja i rozrywkowe wykorzystnie motywu obozów.”

   Byłoby miło, gdybyś wskazał źródło – lub kilka.

   Co do pisu i RN… No nie wiem, jak dla mnie odrzucenie w kolejnych wyborach partii spod szyldu koko, będzie szansą dla Polski. Niestety, pis sam jest sobie winien, że zmiany – choćby w sądownictwie następują zbyt wolno i za bardzo się cacka z takimi, jak koko i z tą opinią żydów. No i powninni delegalizować różne antify, fundacje batorego itp. Niemniej, nawet jak przegrają – na własne życzenie – wybory, to nikt im nic nie zrobi. Chyba, że uważasz, że partie koko zdobędą ponad 2/3 głosów, bo tylko wtedy będą mogły stawiać ludzi pod TS. A delegalizacja, to już zupełny „odjazd”.

 2. „Rammstein wykorzystuje w celach rozrywkowych cierpienie i mord milionów żydów, co jest lekkomyślne i obrzydliwe.’’
  Kiedy zabiłeś sześć milionów Żydów i ze dwadzieścia milionów Słowian. Ale o Słowianach nikt nie pamięta.

 3. Czy tylko mnie to razi
  „… grają rolę więźniów skazanych na egzekucję.”
  ?

Comments are closed.