Dobroczynne działanie olejków eterycznych i ich pozytywny wpływ na mózg człowieka.

Udostępnij


Obecnie u wielu osób diagnozuje się ADHD, depresję, różnego rodzaju lęki i zaburzenia snu. W 2015 roku badanie wydatków medycznych wykazało, że średnio 1 na 8 obywateli naszej planety codziennie przyjmuje leki psychiatryczne. W związku z tym w samych Stanach Zjednoczonych aż 90 000 dorosłych i niezliczone ilości dzieci, corocznie odwiedzają pogotowie ratunkowe z powodu skutków ubocznych tych leków, w tym zwiększonych objawów depresyjnych lub lękowych, mgły mózgowej, splątania, kołatania serca, zawrotów głowy, skurczów mięśni, drgawek i psychozy.

Pomimo tych skutków ubocznych i wielu ostrzeżeń w tym śmierci przez samobójstwo, wielu z nich nadal stosuje leki psychoaktywne. Najwyższy czas zacząć odnosić się do pierwotnych przyczyn emocjonalnych problemów, takich jak zła dieta, uraz, zespół nieszczelnego jelita, toksyczność i niedobory żywieniowe. Ważne jest również, aby wszyscy rozpoznali moc medycyny roślinnej. Tutaj przyjrzymy się uzdrawiającym zaletom olejków eterycznych.

A zatem olejki eteryczne stymulują układ limbiczny, część mózgu zaangażowaną w pamięć, nastrój, motywację i zachowanie. Z kolei badania naukowe pokazują, że najczystsze olejki eteryczne to silne leki roślinne. Drogi Czytelniku Zastanów się, czy olejki eteryczne są częścią twojego życia? Jeśli tak, w jaki sposób z nich korzystasz? Olejek eteryczny jest olejem wydobywanym z rośliny poprzez staranną destylację z parą wodną, ​​spuszczanie żywicy i tłoczenie na zimno. Olejki eteryczne są ekstrahowane z wielu części roślin, w tym kwiatów, kory, łodyg, liści, korzeni i owoców.

Przykładowe olejki eteryczne i ich zdrowotne właściwości. Bergamota: wzmacnia uczucie radości i zwiększa energię. Kminek: działanie kojące, zachęca do pozytywnego myślenia. Cedr: uspokaja, wywołuje sen, wyzwala odczucie radości. Rumianek: relaksujący, pomaga uspokoić nerwy, poprawia sen. Koper włoski: zwiększa motywację i poprawia samoocenę. Kadzidło: rozprasza negatywne uczucia, promuje skupienie i spokój.

Lawenda: uspokaja, podnosi na duchu i pomaga w bezsenności ponad to istnieje coraz więcej dowodów sugerujących, że olejek lawendowy może być skutecznym lekiem w leczeniu wielu zaburzeń neurologicznych. Mięta pieprzowa: poprawia nastrój i zmniejsza bóle głowy. Drzewo sandałowe: poprawia jasność umysłu i wywołuje spokój. Tymianek: odpręża ciało i umysł, niweluje depresję i poprawia pamięć.

Istnieją również inne metody i medyczne interwencje, które mogą pomóc w leczeniu dolegliwości, w których lekarze przepisują tylko i wyłącznie leki. Właśnie, dlatego też olejki eteryczne są dobrym przykładem tego, jak wszyscy naprawdę powinniśmy szukać rozwiązań zdrowotnych dla siebie, zamiast polegać tylko i wyłącznie na tak zwanych ekspertach.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com