Donald Tusk ‘‘Polski Patriota’’ straszy Polskę.

8 Donald Tusk Polski Patriota straszy Polskę
Fot. de.wikipedia.org

[fb_button]

„Nie możemy pozwolić, by Polska była w tej przestrzeni ryzyka, że ma budżet, który nie do końca jest legalny.”

Donald Tusk na antenie TVN24bis.

Na dziś planowaliśmy publikację artykułu z działu świat starożytny, jednak ostatnie wypowiedzi przewodniczącego Unii Europejskiej Donalda Tuska sprawiły a w zasadzie zmobilizowały naszą redakcję do tego by dzisiejszy dzień poświęcić jego osobie. Warto przyjrzeć się ostatnim deklaracjom, jakie ten pan wygłasza publicznie, deklaracjom, które notabene można odebrać jako groźby. Owe groźby są kierowane względem Polskiego rządu a zatem i względem Polaków, ponieważ Polska i Polacy to pewien rodzaj symbiozy, na tej płaszczyźnie reakcje są obopólne. Dla przykładu, jeżeli nasz kraj traci na wizerunku, lub zostaje objęty sankcjami, wówczas tracą na tym Polacy. Dlatego dziś UE, Donald Tusk i interes narodowy Polski.

Rozpocznijmy od Donalda Tuska, który jest naszym rodakiem i w związku z tym, powinien w sposób szczególny dbać o interesy Polski w UE, tak przynajmniej uważa wielu politologów i specjalistów oraz zwykłych obywateli. Niestety takie rozumowanie jest, co najmniej błędne i można to napisać wprost. Donald Tusk nie po to otrzymuje horrendalne pieniądze w UE by dbał o interesy Polski, innymi słowy Tusk został już kupiony i robi to, co się mu każe. Nie łudźmy się, że jest inaczej a nasz były premier to orędownik interesów Polski i obrońca w białej lśniącej zbroi. Donald Tusk w wielu aspektach stanowi jedynie figurę podobnie, jak chociażby prezenter wiadomości. On tylko jest, ale ktoś inny mówi mu, co ma powiedzieć i jak się zachować.

Idąc dalej tropem naszego byłego premiera spójrzmy na rządy PO w ostatnich latach. Czy coś zmieniło się w naszym kraju na lepsze? Tak media głównego nurtu twierdziły, że Polska to zielona wyspa a liczne afery, wzrost bezrobocia, upadki firm a także wtargnięcia do redakcji tygodnika WPROST to nic złego. Taki obraz rzeczy i takie przedstawianie rzeczywistości to było zwykłe kłamstwo i medialna manipulacja, której codziennie poddawano miliony Polaków. Aż dziwne, że w tej atmosferze wybory wygrała inna partia jak PO. Można to nazwać wręcz cudem, ponieważ nagonka na PiS była dosłownie wszędzie. Jedynie internet obronił prawdę i tylko dzięki internetowi odsunięto PO od władzy. Strach myśleć, co by było gdyby tak się nie stało. Za pewne już dziś Polska przyjmowałaby tysiące uchodźców vel nachodźców a Tusk poklepywałby się z Panią Kanclerz Merkel i uśmiechał do kamer.

Niestety po mimo tego, iż Tusk opuścił granicę Polski to nadal stara się za wszelką cenę wciskać swój palec w je interesy. Obecnie straszy nasz kraj sankcjami i jest to rzecz niebywała. Widocznie w ten właśnie sposób były premier Polski dba o Polaków, według niego nałożenie sankcji na Polskę a zatem i na Polaków to działanie w ich interesie. Kuriozum i parodia, można by rzec tragikomedia. Zatem o to, co między innymi powiedział przewodniczący rady europejskiej.

„Nie możemy pozwolić, by Polska była w tej przestrzeni ryzyka, że ma budżet, który nie do końca jest legalny.(…) Odpowiedzialność zawsze w dużo większym stopniu spoczywa na władzy, dlatego nie mam wątpliwości, że to rolą władzy, PiS-u i szefostwa parlamentu jest uczynienie tego pierwszego kroku, aby dać przestrzeń do kompromisu.

Pierwsze wnioski są takie, że Donald Tusk po przez swoją wypowiedz wskazuje głównego winowajcę a zatem PiS, co jasno stawia go w pierwszym szeregu z posłami PO, czyli jego macierzystą partią. Czy to przypadek? Zapewne nie, jest to po prostu walka polityczna, walka o wpływy a co za tym idzie walka o władzę. Pewne elity Europejskie chcą za wszelka cenę odzyskać władzę nad Polską, a gwarantem odzyskania owej władzy jest obalenie obecnego rządu i ponowne doprowadzenie PO wygranych wyborów. Obecna sytuacja w kraju, manipulacja medialna i liczne skrajne a wręcz momentami przeżarte nienawiścią wypowiedzi pewnych osób świadczą o tym, że zewnętrzny nacisk na obalenie obecnego legalnie wybranego rządu Polski jest ogromny, jego siła pokazuje jak Polska jest ważna w pewnych globalnych planach.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 1 Comment

  1. Polak przeciwko Polakom – najważniejsze ze jest przy Bruxelskim korycie – BRAVO !!

Comments are closed.