Dracula czyli Wład III Palownik cz.3 Wampiry i stanowisko kardynała.

16-dracula-czyli-wlad-iii-palownik-cz-3-wampiry-i-stanowisko-kardynala

Fot. flickr.com

[fb_button]

Dziś czas podsumować informacje opisujące hrabiego Draculę. Przy próbie jakiegokolwiek reasumowania nie można pominąć kwestii wampirów, ponieważ ten temat zawsze był, jest i będzie ściśle powiązany z Draculą. To też na samym wstępie zacytujemy pewnego kardynała z Watykanu, który pragnął zachować anonimowość, ów kardynał wypowiedział się do mediów na temat wampirów, co jest dość szokujące, ponieważ kardynał to osoba wysoko postawiona w kościele Rzymsko katolickim a przecież Biblia raczej nie wspomina istot tego typu. Dlatego raz jeszcze podkreślamy, że jest to naprawdę szokujące stanowisko, które rzuca sporo światła na tematykę związaną z wampirami.

Dlaczego jest to tak istotne? Sam fakt, że kardynał wypowiada się na temat istot, które głównie występują w świecie science fiction budzi zainteresowanie. Ponad to, możemy szybko dojść do wniosku, że wiedza, którą posiada wyżej wspomniany kardynał oparta jest o informacje zalegające mroki archiwów watykańskich. Innymi słowy dzięki tej wypowiedzi możemy zaglądnąć do jednego z najpilniej strzeżonych miejsc na naszej planecie, możemy także zrozumieć, że wampiry istnieją naprawdę, a przynajmniej prawdopodobieństwo ich istnienia znacznie wzrasta. Zatem co to za wypowiedz, co to za zdanie, które budzi kontrowersje i szokuje wiernych kościoła Rzymsko katolickiego?

‘‘Wampiry nie mają odbicia, ponieważ zawsze stoją afrontem do Boga, to istoty demoniczne.’’

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to tylko jedno proste i nic nie wnoszące do sprawy zdanie, jednak tak nie jest. Zatem przyjrzymy się bliżej tym paru słowom. Po pierwsze, co rzuca się naszym oczom, otóż ów kardynał nawet nie zastanawia się czy wampiry istnieją czy też nie, w ogóle nie rozwodzi się nad tym tematem, z wypowiedzi jasno wynika, że dla niego istnienie wampirów to sprawa oczywista i nie ma tutaj, nad czym debatować.

Dalej otrzymujemy informację wyjaśniającą, dlaczego wampir nie posiada odbicia, owe wytłumaczenie ma sens i wzbudza zaufanie, także można dać temu stanowisku wiarę. Jeżeli spojrzymy na starotestamentalne wyjaśnienia wielu różnego rodzaju wydarzeń to bardzo często owe wyjaśnienia są oparte o istotę Boga, owe wyjaśnienia są z Nim nie jako powiązane, podobnie jest w tym przypadku, to też tym bardziej owo wyjaśnienie ma mocne podstawy i fundamenty.

Na koniec otrzymujemy informację, że wampir to tak naprawdę demon, czy też istota demoniczna. W religii rzymsko katolickiej byty duchowe są podzielone na anioły i demony, zatem kardynał nie tworzy tutaj nowego rodzaju, lecz wampiry przypisuje do grona demonów, a to kolejny argument pokazujący, że ta wypowiedz ma sens, trzyma się całości i oparta jest w teologii biblijnej, nie jest czystym wymysłem jakiegoś kardynała.

Zatem na sam koniec, jaki rysuje się najbardziej prawdopodobny obraz Włada III Palownika zwanego Draculą? Po pierwsze z pewnością był to człowiek charyzmatyczny, jednak w swej charyzmie popadł w skrajności lub obłęd, co mogło doprowadzić do pewnych chorób psychicznych. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Hitlera, który przecież swoimi wypowiedziami porwał praktycznie cały naród, a mimo to rezultat końcowy to krew, śmierć i tragedia. Dalej możemy przypuszczać, że Dracula parał się w magii oraz okultyzmie, preferował mroczne rytuały i być może kontakty z bytami nie z tego świata, w tej dziedzinie był bardzo podobny do Antona Szandora LaVeya, o którym również pisaliśmy jakiś czas temu w dziale ‘‘Ludzie NIEzwykli’’.

I wreszcie na sam koniec możemy dojść do wniosku, że Dracula nawiązał jakiś kontakt z wampirami, czyli istotami demonicznymi. Ów kontakt był silny a z czasem jeszcze wzrastał. Dracula otrzymał nadprzyrodzone moce, które bardzo często są ujęte i opisane w różnego rodzaju legendach oraz miejscowych opowieściach. Hrabia Dracula to człowiek, który na zawsze zapisał się w historii ludzkości, jednak historia ta w dużej mierze pozostanie owiana mrokiem i tajemnicą.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.