Duże protesty górników przed PGE: „błoto” zamiast węgla sprowadzane z zagranicy, to już za dużo!


To też zaznaczam, że wiadomo, iż kraj posiadający własne zasoby węgla lub innych surowców, umożliwiających pozyskiwanie energii, jest dzięki temu suwerenny. Chodzi właśnie i przede wszystkim o suwerenność Polski! Sprawa jest niezwykle poważna, zagrożenie realne a czasu mamy jako naród coraz mniej. Własne zasoby węgla to nasz narodowy skarb, nasze narodowe dobra, których NIGDY nie wolno się nam wyrzec.

Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie, aby nie ulec pokusie zbawiania świata kosztem własnej ojczyzny.”

Kardynał Stefan Wyszyński.

Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.”

Hipolit Cegielski, wybitny polski przedsiębiorca, filolog, dziennikarz, społecznik, a nade wszystko wielki patriota żyjący latach 1813 – 1868.

Coraz głośniejszy staje się temat węgla, jaki rząd PiS w ostatnim czasie rozpoczął sprowadzać z za granicy, z „wszelkich możliwych źródeł”. Okazuje się, że znaczna część ze sprowadzonego surowca, nie nadaje się do opału, a stanowi jedynie jakieś „węglowe błoto”. W tej sprawie pojawiły się liczne artykuły, publikacje, reportaże, a także wypowiedzi właścicieli składów węglowych i ostatecznych odbiorców, to jest Polskich Rodzin.

Skala zjawiska jest tak duża, że nie można tego ignorować, lub nazywać „teorią spiskową”, ponieważ to się dzieje. Dramatyczne w tym wszystkim jest to, że Polska dosłownie „leży” na węglu, ale zamiast wydobywać go więcej i więcej, to politycy PiS, pod dyktando Unii Europejskiej, zamykają kolejne kopalnie. W mojej opinii jest to zbrodnia, na narodzie Polskim a także na naszej Ojczyźnie.

Tego co obecnie dzieje się w Polsce, nie można wytłumaczyć w racjonalny sposób, no chyba, że stwierdzimy iż mamy z jawną oraz świadomą zdradą stanu. W mojej opinii, tylko taka diagnoza jest zgodna z racjonalną oceną obecnej sytuacji. W zasadzie trudno to nawet komentować, ponieważ wydawało się, że Platforma Obywatelska osiągnęła pewne szczyty zdrady Rzeczpospolitej, ale w chwili obecnej PiS „bije na głowę”, nawet Platformę Obywatelską.

To też zaznaczam, że wiadomo, iż kraj posiadający własne zasoby węgla lub innych surowców, umożliwiających pozyskiwanie energii, jest dzięki temu suwerenny. Chodzi właśnie i przede wszystkim o suwerenność Polski! Sprawa jest niezwykle poważna, zagrożenie realne a czasu mamy jako naród coraz mniej. Własne zasoby węgla to nasz narodowy skarb, nasze narodowe dobra, których NIGDY nie wolno się nam wyrzec.

Własne zasoby to gwarancja niezależności. Dlatego globalny projekt, pod pretekstem troski o środowisko i klimat, dąży do tego, aby pozbawić kraje własnych źródeł energii, bądź sprawić, że korzystanie z nich stanie się dla nich zbyt drogie. Dzięki temu uzależni się je od konieczności korzystania z zewnętrznych źródeł energii (pod kontrolą wielkich korporacji), a tym samym uczyni bezbronnymi wobec planów globalistów.

Dla przeciętnego obywatela oznacza to zaś, że (przeciwnie do składanych deklaracji polityków PiS) na pewno nie będzie miał dostępu do energii „po przystępnej cenie”. To dzieje się obecnie w Polsce. Mateusz Morawiecki pod patronatem PiS, wychodzi na mównicę i mówi nam, że energia będzie po przystępnej cenie, że będzie ekologicznie, zdrowo i tanio. Jak jest w rzeczywistości? Cóż odpowiedź na to pytanie zawarliśmy powyżej.

O tym co teraz napiszę nie usłyszycie w TVPinfo, czy innym „PiSowskim medium”. Ale dziś, to jest 4 listopada roku 2022 odbyły się duże protesty górników przed siedzibą PGE. Przemowy były trafne i niezwykle mocne. Oberwało się przede wszystkim Mateuszowi „Pinokio” Morawieckiemu oraz Jarosławowi Kaczyńskiemu. Konkluzja była jedna a mianowicie padły słowa o rozliczeniu, wymierzeniu sprawiedliwości, a także słowa wzywające do opamiętania się polityków PiS, aby ci zaprzestali tej „anty polskiej” polityki, jaka obecnie jest realizowana.

STOP dla „węglowego błota” sprowadzanego z zagranicy, natomiast TAK dla naszego Polskiego węgla, naszego górnictwa, naszej suwerenności. Ja od siebie dodam jedno, bez względu na to gdzie i jaka toczy się wojna, to jeżeli my jako Polska, będziemy mieć (a mamy złoża węgla) własne złoża do produkowania energii, wówczas wszyscy mogą nas pocałować tam gdzie „słońce nie dochodzi”.

Źródło: wykop.pl

Przeczytaj również:

Wielkie protesty górników: Polska leży na węglu, a węgla na składach brak, dodatkowo ceny przyprawiają o zawał.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *