Dziennikarstwo i wielkie interesy świata.

16 Dziennikarstwo i wielkie interesy świata

Fot. flickr.com

[fb_button]

Dziennikarstwo to dziedzina czy też zawód, który dużo wymaga od samych dziennikarzy. Wymagania dotyczą głównie tego by nieść prawdę, by rozpowszechniać informację zgodne z rzeczywistością. Niestety dziś z tym bywa różnie, mało tego. Największe media światowe bardzo często są stronnicze, nie dostrzegają wielu aspektów danej sprawy. Tutaj można wymienić chociażby kwestie związane z uchodźcami czy też nachodźcami, bo i taką nazwę można użyć. Jak wiemy obecnie stary kontynent zalewa fala islamu, która to nie przeszkadza możnym tego świata, wręcz przeciwnie, nawołuje się do przyjmowania jak największej liczby imigrantów, a to w pewnym sensie samobójstwo dla Europy.

Obecnie wielu dziennikarzy przyznaje, że przez lata byli uczeni jak kłamać, oszukiwać i manipulować społeczeństwem po przez manipulowanie samą informacją i przekazem medialnym. Socjotechnika to dziedzina nauki, która nieustannie się rozwija po to by jeszcze mocniej i skuteczniej oddziaływać na zwykłego obywatela ziemi. Ukrywanie prawdy przed społeczeństwem to obecnie jedna z najważniejszych agent rządowych, ale nie tylko rządowych, pamiętajmy o tym, że za rządami poszczególnych krajów stoją pieniądze z kolei, które należą do konkretnych ludzi. Zatem można śmiało napisać lub wysnuć teorię, iż rządy są kupowane za określone pieniądze i stawki.

Teraz odejdźmy od tego wszystkiego i zastanówmy się nad tym, co dzieje się w ostatnim czasie na świecie, zastanówmy się nad tym jak dalece posunięta została dezinformacja i szerzenie półprawd i totalnych kłamstw. Na samym czele możemy wymienić wyżej wymienionych imigrantów, którzy są bardziej szkodliwi dla naszego kontynentu niż pomocni w jego dalszym rozwoju. Podobnie sytuacja ma się w przypadku minionych zamachów terrorystycznych, których inicjatorami bardzo często są źródła dwuznaczne i do końca nie wyjaśnione, jak gdyby komuś zależało na ukryciu prawdy. Ukraina i cały konflikt na wschodzie, to w gruncie rzeczy gra, która już od lat była szykowana po to, aby w pewnym momencie się nią posłużyć do skłócenia krajów Słowiańskich tak by nie powstała w tym regionie świata siła zagrażająca USA czy Niemcom. Zwłaszcza, że to Chiny wyrastają na światowego potentata, zatem spięcie na linii USA i Chiny to tylko kwestia czasu. Owe spięcie może nawet doprowadzić do III wojny światowej.

Możemy śmiało wysnuć hipotezę, w której napiszmy, że to Niemieckie oraz Amerykańskie media w ostatnim czasie próbują za wszelką cenę wywołać konflikt zbrojnych w Europie. Taki obrót sytuacji jest na rękę szczególnie USA, które już od dawna prowokują Rosję używając NATO. Obecne wydarzenia w Turcji to kolejny etap tego działania i owych prowokacji. Niestety bardzo często inicjatorzy wojen nie patrzą na ofiary i wybuchające bomby, nie dostrzegają krwi i dramatu, jaki wojna niesie ze sobą. W pewnym momencie Europa przekroczy próg, z którego nie będzie już odwrotu, przekrocz rubikon za którym pozostanie tylko groza i terror. Na marginesie należy także dodać, że przed wybuchem I wojny światowej sytuacja wyglądała podobnie, to znaczy nikt nie przypuszczał, iż może dojść do wojny o tak globalnym zasięgu, jednak nieustannie wielkie interesy świata ścierały się tworząc coraz bardziej napiętą sytuację. Dziś jest podobnie i to nie tylko na Ukrainie, ale także w Syrii czy na linii USA – Chiny.

Gazeta, telewizja czy inne medium zawsze posiada właściciela. Kogoś, kto jest postawiony ponad całą resztą. Ta osoba nakazuje wszystkim swoim podwładnym, co mają robić, wytycza pewną wizję przekazu informacji a ten, kto odmówi zostaje bardzo często zwolniony. Teraz załóżmy, że posiadamy program, w którym chcemy lansować nasz światopogląd, jeżeli nasz pracownik nie zgodzi się z wizją, jaką mu przedstawimy to zapewne zostanie zwolniony i zastąpiony kimś, kto zgodzi się na ową wizję a także bardzo często i na znacznie więcej, innymi słowy marionetka.

Dziś jest podobnie, media to narzędzie, a nawet broń w rękach nielicznych. Media to instrument do szerzenia propagandy i bardzo często kłamstw. Dlatego właśnie w internecie powstaje tak wiele stron, które starają się wyjść po za nurt socjotechniki i manipulacji, po to by obrać kurs na prawdę i realny przekaz. Podobnie jest z naszą stroną, będziemy się tutaj starać pisać tak jak jest, ponieważ wiemy, że prawda jest najważniejsza, to ona pozwala zorientować się każdemu z nas, w jakiej jesteśmy sytuacji i co powinniśmy dalej robić.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.