Dziś jest dobry dzień, aby mieć dobry dzień.


21 Dziś jest dobry dzień, aby mieć dobry dzień


,,Kiedy zastąpisz negatywne myślenie pozytywnym, wówczas zaczniesz zauważać pozytywne skutki tej właśnie zmiany.’’

Willie Nelson.

Poniedziałek, wtorek, środka, czwartek, piątek, sobota i wreszcie niedziela. Dni przemijają, za nimi tygodnie, miesiące i oczywiście na koniec lata. Najgorsze jest to, że nie jest to pula otwarta, nieskończona, lecz zamknięta i każdy z nas ma przydzieloną, określoną ilość lat, tygodni a nawet sekund życia na tej planecie. Często nie myślimy o tym, bo i po co? Przecież jutro też jest dzień, warto na niego zaczekać, może będzie lepszy niż dzisiejszy, a jeżeli nie to jutro zaczekam na dzień kolejny. W taki sposób czas i nasz los przepływa nam przez palce niczym woda lejąca się z kranu. Czy zatem warto czekać, jeżeli każdy czas jest ograniczony?

Nie warto czekać, otóż w życiu dobrze jest porzucić myślenie o braku czasu i zamienić je na łapanie czasu. Jednak nie w formie odległej perspektywy, ale tu i teraz, ponieważ jedyne, czego w życiu możemy być pewni to dzień dzisiejszy. Wczoraj jest już przeszłością a jutro jedynie obietnicą, która może się nie spełnić. A zatem dzisiejszy dzień jest dobry do tego, aby mieć dobry dzień i podjąć liczne wyzwania, które często odpychamy w bliżej nieokreślonym kierunku. Należy zdać sobie sprawę, że jesteśmy w stanie osiągnąć wyznaczony cel, mamy predyspozycje i warunki do tego, aby kształtować naszą rzeczywistość zgodnie z naszymi wymogami, marzeniami i pragnieniami.

Myśl pozytywnie, samodzielnie i aktywnie a Zajdziesz dalej.

Każdy z nas i Was, każda osoba z naszej Redakcji oraz każdy Czytelnik odwiedzający, ale i nie odwiedzający naszą stronę, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Aby osiągnąć szczęście w życiu po pierwsze należy zdać sobie z tego faktu sprawę, gdyż świadomość własnej wyjątkowości jest początkiem drogi ku lepszej przyszłości. Owa świadomość to klucz do drzwi, klucz otwierający nowe możliwości i ewentualności. Dlatego Powiedz sobie teraz na głos, że Jesteś wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Taka jest prawda, nie ma potrzeby zakłamywania rzeczywistości.

Świadomość rodzi wolność a ta poczucie bezpieczeństwa. Nie ma lepszych warunków dla rozwoju intelektualnego oraz duchowego jak symbioza pomiędzy wolnością i bezpieczeństwem. W takich warunkach szybciej przyswajamy wiedzę, chce się nam odkrywać nowe horyzonty, mamy podwyższony poziom endorfin, jednym słowem inaczej postrzegamy świat i ludzi, z którymi mamy okazję spotkać się na drodze naszego życia.

,,W umyśle może istnieć tylko jeden stan, stan pokoju lub stan wojny. Tam, gdzie jest stan wojny, tam nie ma stanu pokoju. Tam, gdzie jest pokój, nie ma mowy o wojnie. Stan wojny nigdy nie prowadzi do pokoju. Stan pokoju nigdy nie wykreuje wojny. Jeżeli myślisz o wojnie, kreujesz wojnę. Tylko pokojem możesz stworzyć pokój. Wszystko, co w Twojej głowie, materializuje się w świecie. Na czym więc dziś się skupiasz?

Jeżeli pragniesz pokoju na zewnątrz, stwórz go najpierw w sobie. W materialnej rzeczywistości nie istnieje, bowiem nic, co wcześniej nie istniało w czyimś umyśle. I ani pokój ani wojna nie przychodzą z zewnątrz, lecz muszą najpierw narodzić się w Tobie. Tak wiele ludzi myśli, że nie jest za nic odpowiedzialnych, że nie może nic zrobić. Tak wiele osób, chce, byśmy tak myśleli. Ale to nie prawda. Każda dobry stan umysłu niczym efekt motyla rozbiega się po świecie i go tworzy.
Pozwól, więc sobie na pokój.’’

Mahatma Gandhi.

Na koniec należy wspomnieć jeszcze o jednej kwestii. Otóż współczesny świat narzucił pewnego rodzaju ideologię wyścigu, zwanego potocznie wyścigiem szczurów, konkurencją, rywalizacją, w której nie są ważne koszty, lecz osiągnięcie tak zwanego sukcesu. Ta ideologia to trucizna, ponieważ nie ma zbyt wielu ludzi, którzy są w stanie bez szwanku podjąć realizację owej ideologii we własnym życiu.

Otóż duża część społeczeństwa przez oddziaływanie owej rywalizacji popada w depresje i szybko się wypala, czego skutkiem jest wzrost liczby samobójstw. A zatem nie dajmy się wepchnąć do kołowrotka niczym chomik biegający nieustannie po okręgu, lecz wymagajmy od siebie bez patrzenia na to, co ma ten czy tamten a czego ja nie mam. Życie jest długie i czasu jest bardzo dużo, aby osiągnąć wiele, nie dajmy się już na samym początku stłamsić i zabić.

Razem możemy więcej, razem zajdziemy dalej.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com