Edward Snowden Cz.3 Prawda Nas wyzwoli.

17 Edward Snowden Cz.3 Prawda Nas wyzwoli
Fot. youtube.com

[fb_button]

Drodzy czytelnicy wczoraj naszym tematem był projekt szpiegowski pod nazwą PRISM, projekt, o którym mogliśmy usłyszeć dzięki odwadze i determinacji Edwarda Snowdena. Jednak nie zaskoczymy Was, jeżeli napiszemy, iż tajnych projektów, które ujawnił ten były analityk NSA, jest znacznie więcej i warto się im bliżej przyjrzeć. Warto, ponieważ dzięki tej wiedzy będziemy mogli w bardziej dokładny sposób spojrzeć na nasz obecny świat, na realia, które otaczają każdego i każdą z nas. Ktoś kiedyś powiedział, że przyszłość to będzie coraz większy matrix i w gruncie rzeczy nie jest to takie oderwane od rzeczywistości.

Operacja Boundless Informant, której początek miał miejsce w grudniu 2012 roku a koniec w styczniu 2013 roku. Może się wydawać, iż jest to bardzo krótki okres działania tego tajnego projektu, jednak jest to czas wystarczający do pozyskania konkretnych danych, bo zawsze w szpiegostwie chodzi o pozyskiwanie informacji. Projekt ten miał na celu gromadzenie danych dotyczących aktywności konkretnych użytkowników internetu, ale także wykonywanych przez nich rozmów telefonicznych. Jeżeli projekt Boundless Informant połączymy z PRISM, a w gruncie rzeczy jest to składowa PRISM, to wówczas naszym oczom ukaże się obraz pełnej inwigilacji człowieka.

Program o kryptonimie Xkeyscore, którego zadaniem była pełna inwigilacja wszystkich internatów. The Guardian donosi, że pod lupę byli brani także użytkownicy z po za Stanów Zjednoczonych. Z resztą w mediach zrobiło się o tym głośno, kiedy na jaw wyszły informacje, że NSA podsłuchiwała także czołowych polityków UE w tym Kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Nie dajmy się zwieść ten, kto polecił stworzenie tych projektów i objęcie nimi czołowych polityków nie działał dla dobra USA, lecz dla dobra interesów pewnych elit, ponieważ informacja jest czymś bezcennym, a odpowiednia informacja może pomóc w przejęciu kontroli nad drugim człowiekiem, chociażby po przez szantaż. Polityka tak też dziś funkcjonuje. Dodatkowo ujawnione zostały takie projekty jak.

– Tempora.

– Proceder oznaczania nowo wyprodukowanych Smartfonów.

– Ujawnione zostały informacje na temat tak zwanych implantów, czyli programów, którymi NSA zainfekowało ponad 50 000 komputerów na całym świecie. Oprogramowanie to jest nieaktywne i uśpione, lecz może być w konkretnym momencie uaktywnione.

I teraz powstaje pytanie, do czego ma to wszystko prowadzić? Czy rzeczywiście chodzi o obronę i bezpieczeństwo czy może o kontrolę? Tutaj nie powinniśmy mieć żadnych złudzeń, obecne wydarzenia na świecie pokazują jasno, że gra toczy się przede wszystkim o kontrolę, ponieważ kontrola daje władzę. Internet to bardzo pozytywne narzędzie, stanowi pewną formę ruchu oporu. Natomiast może także stać się formą manipulacji, jak chociażby w przypadku NSA. Jednak w życiu zawsze tak jest, że z tej samej rzeczy czy też technologii można wykrzesać dobro, ale można i zło, zależy, kto w danym momencie sprawuje kontrolę nad tą czy inną technologią.

Edward Snowden znajdował się w centrum wydarzeń, jak z resztą tysiące innych analityków, jacy przez lata przewinęli się przez NSA, CIA czy inne agencje rządowe. Snowden, człowiek z wewnątrz, człowiek, który ma doskonałą znajomość procesów, jakie zachodzą w wyżej wspomnianych organizacjach, mówi, wprost, że to, co tam się dzieje przechodzi wszelkie wyobrażenie. Depcze się podstawowe prawda człowieka, depcze się je już dziś, zatem co będzie za kolejne kilka lat? Proceder ten był na tyle skorumpowany i gnuśny, że Snowden po prostu nie wytrzymał i ryzykując życie ujawnił to, co dotychczas zdążył się dowiedzieć.

Co my zrobimy z tą wiedzą? Możemy ją wyśmiać, możemy o niej zapomnieć lub możemy zapamiętać te ujawnione informacje na przyszłość, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się nam one przydać. Prawda w obecnych czasach na wielu płaszczyznach jest poddana defragmentacji, jest niczym obraz z puzzli, który uległ podziałowi. Jeżeli będziemy owe puzzle zbierać i składać wówczas poznamy odpowiedzi a prawda nas wyzwoli.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.