Edward Snowden przestrzega przed Bitcoin: ,,To zagraża prywatności.’’


8 Edward Snowden przestrzega przed Bitcoin ,,To zagraża prywatności.’’


,,Z drugiej jednak strony coraz częściej mam wrażenie, że cała idea Bitcoina jest jedynie procederem mającym na cele zwiększenie kontroli oraz rozprzestrzenienie idei obrotu pieniądza w sposób elektroniczny.’’

Edward Snowden.

Edward Snowden, znany demaskator, aktywista i były pracownik NSA, ostatnio stwierdził na zdecentralizowanej konferencji internetowej, że największym zmartwieniem Bitcoina jest prywatność. Snowden mówił o tym, co według niego jest poważną wadą, ponieważ cyfrowa waluta to brak prywatności. Opowiadał o wpływie otwartej księgi na życie obywateli i ostrzegł publiczność o nadzorze rządowym nad kryptowalutą.

Krytycy Bitcoina skupili swoją uwagę na kwestiach skalowalności i opłatach transakcyjnych systemów BTC. Snowden jednak poszedł o krok dalej i zasugerował, że kwestie prywatności są bardziej niepokojące. Prywatność w obecnym systemie jest wysoce zagrożona a Bitcon w znacznym stopniu przyczynia się do takiej sytuacji. Snowden uważa kwestie dotyczące prywatności za najważniejsze dla współczesnego obywatela i uważa, że tak zwana otwarta księga stanowi zagrożenie dla inwestorów.

Snowden ujawnia, że Osama Bin Laden żyje i ma się dobrze.

Snowden sugeruje, że powinniśmy wspierać takie monety jak Zcash, które mają szeroki zakres funkcji prywatności. Inwestor może obecnie wybierać spośród różnych nieprzezroczystych monet i może również użyć tak zwanego ,,bębenka kryptowalutowego’’, aby zwiększyć swoją prywatność w blockchain. Snowden podkreśla potrzebę oddzielenia walut cyfrowych od Bitcoina, aby dodatkowo zapewnić prywatność.

,,Moim zdaniem Bitcoin nie będzie trwał wiecznie a to, dlatego że pierwsza stworzona przeglądarka nie jest najlepsza i ma wiele wad systemowych. Bitcoin jednak wykonuje świetną robotę i myślę, że będzie to miało trwałą wartość przez długi czas. Uważamy jednak, że zespół programistów powinien zrobić więcej, aby ulepszyć swój protokół, inaczej nie będzie on w stanie konkurować w przyszłości. Z drugiej jednak strony coraz częściej mam wrażenie, że cała idea Bitcoina jest jedynie procederem mającym na cele zwiększenie kontroli oraz rozprzestrzenienie idei obrotu pieniądza w sposób elektroniczny.’’

Edward Snowden.

Inwestor może oddzielić swoją zależność od Bitcoina, inwestując w nieprzezroczyste monety, takie jak Zcash czy nawet Monero. Snowden przyznaje, że chociaż lubi Zcasha, wielokrotnie też używał Monero. Dodatkowo należy zauważyć, że rządy zaczęły wydawać własne waluty państwowe, takie jak chociażby Petro. Edward Snowden, który ma wiele do powiedzenia na temat nadużyć podmiotów państwowych, sugeruje, że inwestorzy powinni konkurować z tymi walutami poprzez wspieranie alternatywnych monet.

Reptalianie i sensacyjna relacja Edwarda Snowdena.

Konkurencja udziału rynkowego pomiędzy kryptowalutami doprowadziła do formy plemienności, w której ludzie wspierają jedną walutę nad drugą. Widzieliśmy, że jest to możliwe dzięki internetowym wojnom na Twitterze prowadzonymi, między Bitcoin Core i Bitcoin Cash. Snowden sugeruje, że możemy pokonać taki trybalizm, wspierając mniejsze projekty kryptograficzne, dzięki czemu w znacznym stopniu odciągniemy władzę od elit.

Edward Snowden nieustannie interesuje się cyfrową walutą i wniósł do świata kryptografii bogate doświadczenie i wiedzę. Snowden jest dobrze znany jako sygnalista, który skarcił NSA za nadużywanie swojej władzy inwigilacji. Pamiętajmy także o tym, że ten były pracownik Narodowej Agencji Bezpieczeństwa już wielokrotnie wspominał, że Bitcoin to rzeczywiście przełomowy system, który mógłby przynieść bardzo wiele pozytywnych efektów, jednak równocześnie, Snowden obawia się, że jest to kolejny haczyk, na który zostanie złapane społeczeństwo.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com