Eksperci wieszczą nadejście globalnego konfliktu.

15-eksperci-wieszcza-nadejscie-globalnego-konfliktu

Fot. youtube.com

[fb_button]

„Nie było wieku, kiedy kraje nie pogrążyłyby się w systemowej wojnie(…) Dzieje się tak, ponieważ państwa, które mogą być motorem napędzającym konflikt nie osiągnęły równowagi między sobą”.

George Friedman.

Sformułowanie III wojna światowa w ostatnich latach pojawia się coraz częściej. Natomiast w ostatnich miesiącach tego typu stwierdzeń jest dosłownie aż nad to. Czy zatem rzeczywiście grozi nam globalny konflikt, czy może jest to tylko straszenie społeczeństwa i czekanie na ruch przeciwnika? Przez ruchy przeciwnika możemy rozumieć działania USA z punktu widzenia Rosji oraz odwrotnie, nie zapominając również o samych Chinach, które obecnie coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na arenie międzynarodowej. Są nie jako trzecim mocarstwem, które chce rozdawać karty wpływów i polityki. Taka sytuacja, w której mamy do czynienia z trzema mocarstwami sięgającymi po pałeczkę lidera nie jest optymistyczna, ponieważ tutaj w grę wchodzą ambicje i zapędy globalne konkretnych przywódców i elit stojących za danymi przywódcami.

Takie sytuacje to rzeczywiście idealny fundament pod coś wybuchowego, pod globalny konflikt. Nikt nie chce się dzielić władzą a USA w ostatnich dekadach miały tutaj wyłączność. To też nie jest na rękę tak zwanym elitom Amerykańskim podnoszenie głowy przez Rosyjskiego niedźwiedzia, który nagle zorientował się, że ktoś mu w między czasie podkradł miód. To oczywiście tylko obrazowe porównanie, jednak pokazuje, że obecnie dochodzi do licznych roszad, można napisać, że tryby ekonomiczno polityczne zostały wprawione w ruch. Co może z tego wszystkiego wyniknąć w przyszłości oprócz owej ewentualnej wojny? Otóż nowy ład globalny, rewizja granic i stref wpływów, o to właśnie toczy się gra, o władzę i jeszcze raz władzę.

Amerykański politolog George Friedman, którego fragmentem wypowiedzi rozpoczęliśmy dzisiejszy artykuł zaznacza, iż obecna sytuacja geopolityczna na świecie jest bardzo zbliżona do tej, jaka panowała przed I czy II wojną światową. Friedman wyraźnie wskazuje na Rosję oraz Chiny, które zbyt mocno wzrosły w siłę, przez co zagrażają potędze USA. Jak widzimy ponownie w centrum uwagi zostaje postawione państwo Ameryki Północnej. Niestety takie są fakty Amerykanie rozgrywają w dużej mierze światową politykę i w razie niedogodności czy też zagrożenia inicjują konflikty daleko od swoich granic, jak to miało miejsce w Iraku, Afganistanie czy teraz w Syrii. Dlaczego piszemy o Syrii, otóż to miejsce może być zarzewiem globalnego konfliktu gdyż to tam obok siebie walczą dwie armie dwóch najpotężniejszych mocarstw świata.

Kolejna wypowiedz godna uwagi to wypowiedz Admirała Westa z Wielkiej Brytanii. ‘‘Rosja pod rządami Władimira Putina stała się bardzo agresywna. W ostatnim czasie wydaje mnóstwo pieniędzy na zbrojenia militarne. Ponadto Putin uznaje użycie taktycznych bomb nuklearnych, a to jest wysoce niebezpieczne (…) Tacy ludzie jak Putin rozumieją jedynie argumenty potęgi militarnej.’’ Z tych wypowiedzi możemy wnioskować, że insynuuje się nam, czy też opinii Europejskiej sugestię, iż to Polska czy też kraje bałtyckie mogły być punktem zapalnym. Liczne wypowiedzi podkreślają, że Putin będzie chciał kontynuować ekspansję na zachód tak by przejąć kontrolę nad państwami Bałtyckimi.

Dodatkowo należy wspomnieć o tajnych dokumentach Pentagonu o nazwie ‘‘The U.S. Army Operating Concept’’, które wskazują jednoznacznie na globalny konflikt. Amerykanie przewidują rozpoczęcie takiego globalnego konfliktu w najbliższych latach. Mało tego jest również mowa o inicjowaniu nowych wojen, tak by nieustannie podgrzewać globalną sytuacje geopolityczną. Już kilka miesięcy temu pisaliśmy o tych właśnie dokumentach w artykule ‘‘USA i III wojna światowa. Wyciek tajnych dokumentów.’’ Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z wyżej wymieniona pozycją. Link znajduje się poniżej.

USA i III wojna światowa. Wyciek tajnych dokumentów.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 2 Comments

  1. Jest tutaj jeden plus, była to pewna forma reklamy. Ja osobiście często zaglądam na portal zmianynaziemi i wiem, że jest to dziś odpowiednia alternatywa dla mediów głównego nurtu, czy też ścieku. Pozdrawiam.

Comments are closed.