Eskalacja zainteresowań światem duchowym oraz okultyzmem w XXI wieku.

11-eskalacja-zainteresowan-swiatem-duchowym-oraz-okultyzmem-w-xxi-wieku

Fot. wikimedia.org

[fb_button]

Pisząc o czasach ostatecznych należy kierować się przede wszystkim objawieniami oraz w pewnym sensie przekazem, którego źródło jest nie z tego świata. Przykładem takiego przekaźnika czy też łącznika po między rzeczywistością a realiami duchowymi jest Biblia. I owa Biblia w wielu miejscach podkreśla, czy też zapowiada eskalację zainteresować rzeczami nadnaturalnymi w czasach ostatecznych. Mowa tutaj o wszelakich formach okultyzmu, fenomen UFO, objawienia anielskie, Maryjne, ogromna popularność horoskopów i talizmanów. Innymi słowy w czasach końca na świecie dojdzie do wybuchu związanego ze światem duchowym.

Jak możemy przeczytać w Nowym oraz Starym Testamencie świat duchowy istnieje, jest realny, zamieszkują go byty dobre ale i złe takie, które chcą szkodzić człowiekowi. Taki obraz rzeczy przedstawiają również inne religie, jednak my ze względu na naszą Europejską kulturę skupimy się na chrześcijaństwie. Skupimy się również i z innego powodu na tej właśnie religii. Otóż Nauczanie Jezusa, czy Apokalipsa oraz Księga Daniela to skarbnice wiedzy opisujące właśnie świat duchowy. Sam Jezus wielokrotnie wspomina o tej rzeczywistości. Ona istnieje i otacza każdego z nas w każdej chwili naszego życia, nawet teraz, gdy czytamy ten artykuł.

O to co pisze sam autor Księgi Objawienia Nowego Testamentu o czasach eschatologicznych. ,,A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.’’ O kogo tutaj chodzi? Otóż chodzi tutaj o samego Antychrysta, który będzie człowiekiem. Będzie on kimś na wzór Jezusa jednak postawiony zostanie po przeciwnej stronie. Co to znaczy? Tak jak Jezus otrzymał wszelkie potrzebne łaski od Boga tak Antychryst otrzyma wszelką moc i przychylność piekieł, czy też tego negatywnego świata duchowego, bo i tak możemy to określić.

Teraz, dlaczego kwestia okultyzmu jest tak istotna, jest tak często poruszana w Biblii a w szczególności jest poruszana z naciskiem na czasy ostateczne? Po pierwsze w czasach ostatecznych duchy zamieszkujące ów świat będą niezwykle poruszone, będą wiedziały i rozumiały, że czasu pozostało im już nie wiele, zatem te, które chcą szkodzić człowiekowi będą się dwoić i troić by zwieść jak największą liczbę ludzi. Kolejna kwestia jest podstawowa i fundamentalna, ponieważ często zadaje się pytanie, co jest złego w kontakcie z duchami, w wywoływaniu duchów? Otóż sprawa jest pozornie prosta, jeżeli mamy świadomość, iż świat duchowy zamieszkują dobre i złe byty to, jaką mamy pewność, że nawiązaliśmy kontakt z bytem dobry a nie właśnie tym negatywnym, który będzie chciał nam za wszelką cenę szkodzić.

Początkowo każdy zły byt, którego możemy bez obaw nazwać demonem będzie ukazywał się w roli zbawcy czy też anioła. Z czasem dopiero okazuje się, że mamy do czynienia z czyś, co nam szkodzi, z czymś, co nas przerasta i chce naszego upadku a nawet śmierci. Wówczas jest już za późno, raz zaproszony demon do życia nie da się tak łatwo przepędzić. I tutaj w grę wchodzą egzorcyzmy i tego typu rytuały. W ramach ciekawostki należy wspomnieć o dwóch podstawowych filmach poruszających te kwestie, pierwszy to Obecność a drugi to kontynuacja a zatem Obecność 2. Są to horrory, mające na celu przynieść jak największy zysk danej wytwórni, na szczęście dla nas, są to także filmy oparte na faktach, ukazują one doskonale związki, jakie mogą zachodzić po między człowiekiem a światem duchowym.

Zainteresowanie a w zasadzie eskalacja zainteresowań światem duchowym, magią i wreszcie ogólnie rzecz ujmując okultyzmem to kolejny znak czasu, bardzo często przeoczony i usunięty w mroczny kąt. Co możemy napisać by podsumować dzisiejszy artykuł? Nie uczestniczmy w takich zabawach jak chociażby wywoływanie duchów, ponieważ to może dla danej osoby być formą zabawy, jednak byt duchowy traktuje to zupełnie na poważnie, co w dalszej konsekwencji może tragicznie skończyć się dla inicjatorów tego typu seansów. Starajmy się również wystrzegać nieznanych amuletów, symboli czy samych czarowników. Ponieważ jeżeli nie są oni szarlatanami tylko mają rzeczywiście jakąś moc, to wówczas, kto nam zagwarantuje, iż czerpią oni ową moc od bytu dobrego? Tutaj gwarancji nigdy mieć nie będziemy a zatem czy warto ryzykować i stawiać na szali nasze życie i naszą przyszłość?

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.