Federalizacja UE Cz.1 Czy UE uważa Polskę za kraj suwerenny?


21 Federalizacja UE Cz.1 Czy UE uważa Polskę za kraj suwerenny


[fb_button]

,,Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność. (…) To ważne, ponieważ stwierdziliśmy w Sojuszu, że nie wystarczy zdolność do szybkiego przenoszenia wojsk. Konieczna jest także bardziej znacząca obecność na miejscu.’’

Angela Merkel.

Wypowiedz Kanclerz Niemiec w kwestii wzmocnienia flanki NATO w Polsce jest, co najmniej zastanawiająca. Otóż powstaje pytanie czy aby na pewno taka jest główna przyczyna pozostawienia wojsk Niemieckich na naszej ziemi, czy może w głowie Pani Kanclerz rodzi się inny powód, którego zdradzić nie chce. Aby uzyskać odpowiedz, należy zerknąć wstecz, na historię i poszukać odpowiedzi. Co zatem będziemy mogli odnaleźć w przeszłości? Nie wchodząc w szczegóły, będziemy mogli odnaleźć liczne zdrady i napaści ze strony naszego zachodniego sąsiada a zatem stwierdzenie: ,,Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność.’’ Jest skrajnie nieodpowiednie a nawet niebezpieczne.

Konflikt Unie Europejska – Polska a w zasadzie nie tyle konflikt, co bardziej odpowiednie będzie użycie słowa nagonka i liczne szantaże ze strony Europejskiej wspólnoty skierowane przeciwko naszemu krajowi przybierają na sile. Oczywiście dobrze jest zauważyć jeden paradoks czy też wręcz pewien tragizm sytuacji. Można zapytać cóż to jest za Europejska wspólnota gdzie jeden kraj dyktuje innym, co mają robić, jakie ustawy wprowadzać. To nie jest już wspólnota, raczej bardziej pasują tutaj stwierdzenia korporacja, państwo federacyjne czy obóz gdzie jedna ideologia rządzi a swoje idee przeprowadza siłą.

W Europie Francuscy Policjanci leją pałami zwykłych obywateli, którzy wyszli na ulice zaprotestować przeciw samobójczej polityce tamtejszych władz. W wielu krajach Starego Kontynentu obowiązuje stan wyjątkowy, by nie rzec wręcz wojenny, poziomy zagrożenia terrorystycznego przebijają nowe rekordy. Obywatele wolnych krajów są atakowani, mordowani w licznych zamachach, Europejki traktowane są przez część nielegalnych imigrantów niczym towar do zgwałcenia. I pośród tego narastającego chaosu, upadku i gwałtu na mapie Europy istnieje jeszcze Polska i Węgry, gdzie do takich sytuacji całe szczęście nie dochodzi.

Co zatem robi Komisja Europejska, Trybunał Sprawiedliwości i masa innych pseudo instytucji UE? Oczywiście owe instytucje zajmują się Polską i Węgrami, bo jak możemy wyczytać z licznych komentarzy to właśnie nasze kraje zagrażają Europie, są niebezpieczne i stanowią realne niebezpieczeństwo dla idei wspólnoty. Tak, nie jest to dowcip z pogranicza czarnego humoru, lecz dowód, w jaki sposób czołowi Politycy UE po prostu oszaleli i nie można tego inaczej nazwać. Szaleństwem jest brnięcie w otchłań, szaleństwem jest wchodzenie do ognia i strzelanie sobie w głowę.

Nie można już nazwać tego poprawnością polityczną, jeszcze do nie dawna jak najbardziej można było tego sformułowania używać, kiedy to wszyscy zastanawiali się czy Pani Merkel, Pan Macron i reszta ławy świętych ma świadomość tego, co się dzieje, czy tej świadomości nie ma. W obliczu zagrożeń i eskalacji terroryzmu w Europie nie można nie mieć świadomości, no chyba, że celowo nie dostrzega się zagrożenia, by ono nadal eskalowało, a za tematy zastępcze obiera się atakowanie Polski i Węgier. Tak dziś prosperuje wielka a dla wielu wręcz święta Wspólnota Europejska.

Drodzy Czytelnicy jedna podstawowa kwestia. Czy nie wzbudza niepokoju informacja, że od wielu miesięcy UE zajmuje się sprawami Polski, które to sprawy należą tylko i wyłącznie do gestii naszego suwerennego kraju? Czy zatem Unia Europejska uważa jeszcze Polskę za kraj suwerenny? Czy jednak jest to przypadek czy może coś więcej? Kolejne elementy układanki, do których zaliczymy imigrantów, kompetencje Komisji Europejskiej, ideologię gender czy wzrastającą hegemonię Niemiec. Na marginesie należy zauważyć, że to, co nie udało się Hitlerowi udało się Angeli Merkel pod sztandarem Europejskiej Wspólnoty, która obecnie wspólnotą jest jedynie z nazwy.

[fb_button]


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com