Geny Nazizmu w narodzie Niemieckim budzą się na nowo.


8 Geny Nazizmu w narodzie Niemieckim budzą się na nowo


[fb_button]

Dzisiejszy temat, chociaż bardzo poważny rozpoczniemy nieco nostalgicznie. Otóż z pewnością wielu z Was drodzy Czytelnicy Pamięta lata 80 czy 90 ubiegłego wieku. Ten czas to okres rock’n’rolla, dobrej zabawy i rzeczywistego rozwoju naszej planety. Nie było PS4, globalnych depresji, inwigilacji, ISIS, dopalaczy, fali samobójstw, terroryzmu na taką skalę, wyścigu szczurów, nie było 60 calowych telewizorów, nowoczesnych samochodów czy kolorowych ekranów i Smartfonów a jednak żyło się inaczej, było jakoś tak prościej, bezpieczniej i pewniej. Co się zmieniło, że dziś egzystencja wygląda całkowicie inaczej? Ludzkość posiada bardzo wiele a mimo to owe zdobycze praktycznie nic nie wnoszą do życia.

Zmieniła się mentalność ludzi, a przynajmniej tych na zachodzie. Otóż pokolenie pamiętające czasy I czy II wojny światowej powoli odchodzi z tego świata. Horror i tragizm tamtych wydarzeń zaczynają na nowo podnosić głowę i spoglądają na współczesny świat i współczesnego człowieka. Obecne pokolenie zapomniało czy też nie doświadczyło grozy tamtych wydarzeń, często nie mamy pojęcia, czym tak naprawdę jest wojna, gdzie w gruncie rzeczy nie ma wygranych i przegranych, są tylko martwi ludzie. Wojna to nie gra z komputera, gdzie zginiemy i ponownie się odrodzimy.

XXI wiek przyniósł także niewiarygodne rozwiązania, w których to zakłamuje się historię i na Polskę zrzuca winę za Holocaust czy obozy śmierci. Jest to sytuacja surrealistyczna, paradoksalna, ponieważ upłynął zaledwie niespełna jeden wiek a odpowiedzialni za zbrodnie i czystki ówczesnych czasów próbują wybielić swoją historię. A zatem co będzie za kolejne 100 lat? Polska będzie winna wszystkiego, co złe?

Dla Niemiec jesteśmy krajem niższej kategorii. Nowy reżim.

Otóż trzeba zauważyć jedno. Niemcy, bo tutaj o nich mowa, nie przez przypadek tak kreują historię, oni doskonale wiedzą, co robią i jest to zaplanowana strategia na kolejne lata, ale będziemy jeszcze o tym pisać. Ten wstęp chcemy zakończyć jedną ważną sprawą. Polscy Hierarchowie Kościoła, przynajmniej niektórzy wzywają do pojednania z Niemcami. Bardzo słusznie, owego pojednania należy szukać, ale nie za wszelką cenę i nie za cenę prawdy. Nie można być naiwnym i godzić się świadomie na pakt z diabłem, bo to źle się skończy.

Nazizm to przeszłość? Do tego tematu należy podejść bardzo delikatnie. Otóż nazizm był ukoronowaniem chorej ideologii Hitlera, który swoją retoryką i charyzmą oraz co ważne, wizją świata pociągnął za sobą naród Niemiecki. Jest to ważne, gdyż ukazuje pewien tragizm. Wygląda na to, że naród ten posiada jakiś gen, czy skłonność, ale już nie chodzi o to by to coś określać, ale posiada zamiłowanie w rządzeniu, dzieleniu i dyrygowaniu innymi narodami.

Ta właśnie przypadłość odzywa się i dziś, kiedy to Niemcy po przez Unię Europejską oraz jej struktury dosłownie ustawiają całą Europę pod siebie. Mamy do czynienia z czymś, co możemy nazwać pseudo pokojową hegemonią. Niemcy, które są odpowiedzialne za II wojnę światową, za miliony pomordowanych ludzi, nie próbują okiełznać swoich często chorych ambicji a dalej brną w postępowanie, które przecież ostatecznie ponownie może doprowadzić do wojny. To, co dzieje się dziś, w jakimś stopniu działo się także w okresie międzywojennym.

Na świecie i w Europie istnieją destrukcyjne organizacje, ale i organizacje, które chcą wpływać na pokojowy rozwój świata. Obecnie wydaje się, a nawet jest to pewne, że równowaga pomiędzy tymi dwoma światami została znacznie zachwiana. Skrajny liberalizm, skrajne lewactwo przejęły kontrolę nad wieloma fundamentalnymi instytucjami w UE i nie tylko. Te siły, ci ludzie tworzący ową władzę prą do stworzenia post apokaliptycznego rządu światowego, prą do wymazania z kart historii religii oraz kultury poszczególnych Państw.

Dosłownie ci ludzie chcą tworzyć prawo na nowo, zmieniają czasy i postrzeganie przeszłości. A swoją wolę narzucają siłą tym, którzy się sprzeciwiają. Mało tego, w tym całym projekcie Polska ukazywana jest w bardzo negatywnym świetle, wygląda to tak jak gdyby wobec naszego kraju były przygotowane konkretne plany i rozwiązania włącznie z kolejnym wymazaniem go z kart historii i map Europy.

[fb_button]


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com


Dodaj komentarz