Gigantyczna dziura czy też krater pojawił się na Antarktyce.


16 Gigantyczna dziura czy też krater pojawił się na Antarktyce
Fotografia NASA©

,,Mogę jedynie dodać, że tego typu zjawisko o tak rozległym zasięgu budzi mój osobisty niepokój, ponieważ wyraźnie pokazuje, że na naszej planecie coś się zmienia a my za tymi zmianami nie nadążamy.’’

Fizyk Atmosfery Kent Moore.

To, co mogli zaobserwować naukowcy zmroziło krew w żyłach najbardziej sceptycznie nastawionych wyznawców nauki. Otóż, pare tygodni temu odkryto masywną dziurę, która właśnie otworzyła się na powierzchni Antarktyki. Ta gigantycznych rozmiarów anomalia pozostawiła ekspertów w całkowitej dezorientacji, ponieważ nie są oni w stanie wyjaśnić, co spowodowało powstanie przeogromnej struktury oraz czy ów proces się zakończył, czy może warstwy lodu bądź też ziemi będą nadal się zapadać, ale już w innych miejscach naszego globu.

16 Gigantyczna dziura czy też krater pojawił się na Antarktyce 2

Dziura powstała w wyniku zapadnięcia się ogromnych hektarów lodu oraz ziemi, ma wielkość jeziora Superior mieszczącego się w stanie Main i liczy sobie około 30 000 kilometrów kwadratowych, jednak padają również większe liczby jak chociażby, 40 000 do 50 000 co wielu badaczy przyprawiło wręcz o zawrót głowy. Zamieszanie pośród ekspertów nie maleje, wręcz wzrasta, zwłaszcza, że opinia publiczna coraz bardziej niecierpliwi się i chce poznać odpowiedzi. Niestety nikt na razie nie podaje sensownych wyjaśnień. Wprawdzie zrzuca się winę na ocieplenie klimatu, ale prawda jest taka, że naukowcy po prostu nie mają pojęcia, co obecnie dzieje się na Antarktyce.

16 Gigantyczna dziura czy też krater pojawił się na Antarktyce 3

Szybko pojawiły się teorie spiskowe mówiące o zderzeniu z potężną kometą, która sprawiła, że ogromne masy lodu natychmiastowo wyparowały i zostały wyrzucone w przestrzeń kosmiczną. Inna teoria zakłada przeprowadzenie próby taktycznej broni jądrowej, bądź też innego rodzaju ćwiczeń z użyciem tajnych technologii. Wreszcie ostatnia teoria spiskowa, czy po prostu hipoteza, z jaką możemy się spotkać to wzmianka o piekle. W mediach padają stwierdzenia mówiące, iż wrota do podziemnego świata zostały otwarte, czy to w skutek losowy czy właśnie zamierzony. Tego nie wiemy, jednak wszystkie wyżej wspomniane teorie budzą obecnie duże zainteresowanie na naszym globie.

16 Gigantyczna dziura czy też krater pojawił się na Antarktyce 4

Fizyk atmosfery Kent Moore, będący profesorem na Uniwersytecie Mississauga w Toronto w udzielonym wywiadzie stwierdza, że dziura czy też ogromnych rozmiarów lej powstały na Antarktyce jest czymś zaskakującym i szokującym. Podkreśla, że wcześniej tego typu twory miały miejsce jednak nie na tak ogromnym terenie. Jest to pewnego rodzaju ewenement, budzący zaciekawienie oraz grozę, gdyż nie wiemy, co się tam dzieje i do czego będzie to prowadzić. Oto fragment wypowiedzi profesora fizyki z Toronto.

,,Ta dziura, ten gigantycznych rozmiarów lej budzi w nas, w świecie naukowców i badaczy pewnego rodzaju niesmak, gdyż ciężko wytłumaczyć jak doszło do powstania tego lodowego monstrum. Dodatkowym obciążeniem jest chęć poznania odpowiedzi przez opinię publiczną, odpowiedzi, których na razie nie mamy, i chyba szybko mieć nie będziemy. Mogę jedynie dodać, że tego typu zjawisko o tak rozległym zasięgu budzi mój osobisty niepokój, ponieważ wyraźnie pokazuje, że na naszej planecie coś się zmienia a my za tymi zmianami nie nadążamy.’’

Kent Moore.

Przy tej okazji dobrze jest również wspomnieć o zapadającej się ziemi na całej planecie w różnych miejscach globu, gdzie dosłownie dochodzi do sytuacji, w której w jednej minucie powstają ogromne kratery i dziury czy to na środku skrzyżowań czy w miejscach zamieszkałych przez większe społeczności. Część z owych kraterów powstaje w wyniku zapadającej się ziemi nad zamkniętymi kopalniami, część jednak występuje w miejscach gdzie nigdy żadnych kopalni i prac wydobywczych nie prowadzono.

16 Gigantyczna dziura czy też krater pojawił się na Antarktyce 5

Wracając jednak do tematu. Dr. Torge Martin z działu badań GEOMAR zdradził, że obecnie nad Antarktyką trwa wyścig z czasem. Satelity wielu agencji wywiadowczych z całego świata w tym z USA oraz Rosji mają za zadanie przebadać dokładnie powstały krater i odpowiedzieć na pytanie, co dzieje się z pokrywą lodową na Antarktyce. Czy ludzkości zagraża niebezpieczeństwo i wreszcie, czy taka sytuacja może się powtórzyć a jeżeli tak to, co to oznacza dla naszej cywilizacji?

Polecamy.

Piramidy i antyczne miasta na księżycu. NASA ukrywa prawdę.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. NASA


Dodaj komentarz