GMO Cz.1 Ludzki genotyp i modyfikacje genetyczne.

13-gmo-cz-1-ludzki-genotyp-i-modyfikacje-genetyczne

Żywność GMO, czyli tak zwana żywność modyfikowana genetycznie to temat, który w ostatnich latach budzi coraz większe kontrowersje i zainteresowanie a wiąże się to ściśle z tym, że taka właśnie żywność jest coraz mocniej rozpowszechniona i można by odnieść wrażenie na siłę wdrażana do naszego życia. Oczywiście owe wdrażanie przeprowadzane jest pod zasłoną ciszy i tajemnicy a to, co wypłynie szybko zostaje uciszone i zbagatelizowane sformułowaniami określającymi GMO jako coś zbawczego dla przyszłości naszej cywilizacji. Czy tak rzeczywiście jest? O tym będziemy pisać w dzisiejszym artykule, postaramy się obalić kłamstwa GMO.

Nim przejdziemy do szczegółów na początek dobrze jest przytoczyć przykład prosty i obrazujący całą sytuację. Otóż przyjrzyjmy się dzisiejszym kurom, tak tym, które znoszą jajka i są hodowane można by rzec w ekspresowym tempie. Owe kury otrzymują specjalnie zmodyfikowane pasze, antybiotyki i lekarstwa po to, aby nie chorowały i szybciej się rozwijały a co za tym idzie, w szybszym tempie nadawały do sprzedaży. Niestety zapomina się o jednym drobnym aczkolwiek bardzo ważnym szczególe. Co to za szczegół? Taki drób, taka żywność jest bardzo nie zdrowa, podobnie sytuacja ma się w przypadku wieprzowiny oraz innych mięsnych produktów.

Wszystkie leki, antybiotyki oraz pasze zmodyfikowane genetycznie w jakimś stopniu odkładają się i magazynują w mięsie oraz kościach danego zwierzęcia, które jest niczym pączek faszerowane, czym popadnie. Takie produkty trafiają do sklepów i do sprzedaży a następnie do naszych żołądków, co w konsekwencji sprawia, że i my również jesteśmy obdarowywani owymi niezdrowymi dodatkami. Stąd dziś tyle problemów ze zdrowiem, trawieniem oraz samym układem pokarmowym. Jednak, dlaczego o tym piszemy? Otóż sytuacja ma się podobnie w przypadku GMO, chociaż tutaj problem jest bardziej zaawansowany i znacznie bardziej niebezpieczny.

GMO to problem genetyczny. Genetyka to nauka dziś jeszcze teoretycznie raczkująca, ale nieoficjalnie wiadomo, iż naukowcy mogą znacznie więcej niż to się na pokazuje. Kiedyś ktoś słusznie zauważył, że największym wyzwaniem ludzkości nie była wyprawa na księżyc, która notabene tak czy owak budzi kontrowersje, lecz stworzenie ludzkiego genotypu, to właśnie ono miało być największym wyzwaniem stojącym przed ludzkością. Otóż wiele przecieków dowodzi, że taki genotyp został już stworzony w tajnych bazach USA, finansowanych przez państwo i nadzorowanych przez wojsko. Zatem mamy genotyp i mamy jednocześnie dziwne parcie na produkty GMO, czy to przypadek?

Wchodząc w świat genów, wiemy jedno, geny można modyfikować a zatem można modyfikować cechy czy też uwarunkowania fizyczno mentalne, za jakie dany gen jest odpowiedzialny w naszym ciele. Oczywiście jest to pojęcie tylko i wyłącznie materialne, ponieważ z drugiej strony można napisać, że istnieje coś takiego jak dusza i wolna wola, nie mniej jednak człowiek składa się ze sfery duchowej i fizycznej, obie te sfery ze sobą współdziałają i na siebie oddziałują, zatem modyfikacje genetyczne to ingerencja w nasze życie, nasze ciało i jego mechanizmy. Dlatego właśnie żywność modyfikowana genetycznie jest tak niebezpieczna i tak szkodliwa.

O żywności modyfikowanej genetycznie należy pisać jak najwięcej i gdzie tylko się da, jednak nie w sposób pochwalny i złudny a prawdziwy, opisujący w realny sposób rzeczywistość GMO. Zwłaszcza, że GMO może być przekazywane naszym dzieciom, i właśnie o tym napiszemy w kolejnej części artykułów poświęconych żywności modyfikowanej genetycznie, o tym napiszemy już jutro, ponieważ są to informacje szokujące i co się z tym wiąże, owe informacje otwierają oczy na problem, jaki obecnie jest ukrywany przed społecznościami całego świata.

Pamiętajmy o tym, że to, co jemy buduje nasze ciało, odpowiada za nasze zdrowie, rozwój a w konsekwencji, czego i za nasze życie. To sprawia, że żywność jest bardzo ważna i istotna, nie można jej bagatelizować zwłaszcza, gdy jest ona modyfikowana a owe modyfikacje mogą zagrozić naszemu życiu i naszemu rozwojowi. Takie są fakty i co ważne, owe fakty wypływają w coraz większej ilości i docierają do coraz szerszego grona, z tego należy się cieszyć.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com