Hegemon JP Morgan Chase w Polsce. Zyski i zagrożenia.


1 Hegemon JP Morgan Chase w Polsce. Zyski i zagrożenia


[fb_button]

„Pozwólcie mi kontrolować podaż pieniędzy w państwie, a nie będzie mnie obchodzić, kto tworzy jego prawa”.

Amsel Bauer Mayer Rothschild. Rok 1838.

Europa jest w szoku, dosłownie w pewnych aspektach nie wie, co się dzieje, albo też, co jest bardziej wiarygodne, ma pojęcie zaistniałej sytuacji, jednak nie może o tym wypowiadać się w sposób jawny i zgodny z prawdą. O czym mowa? Mowa jest o dziesiątkach miliardów złotych, które nagle znalazły się w budżecie Państwa Polskiego, miliardach, które nie zostały wyczepane z rękawa, czy nie spadły nam z nieba niczym manna, lecz są to miliardy, które zawsze były w Polsce, jednak w jakiś sposób, wypływały z naszego kraju i nie trafiały do budżetu, nie trafiały do wspólnej kasy wszystkich Polaków, by owe pieniądze przeznaczyć na rozwój Ojczyzny, lecz ktoś je dosłownie rozkradał.

Trzeba podejść do sprawy bardzo pragmatycznie, otóż nie mówimy tutaj o setkach tysięcy czy nawet milionach złotych, lecz o dziesiątkach, setkach miliardów a takie pieniądze ostatecznie nie giną bez śladu nawet, jeżeli zostaną wytransferowane po za granicę kraju. Jest możliwe, aby po przez wszczęcie odpowiednich procedur wyśledzić dużą cześć owych zrabowanych pieniędzy. Czy rząd zdecyduje się na takie kroki, osobiście uważam, że tak, ale jeszcze nie teraz ponieważ na horyzoncie rysuje się burzliwa jesień polityczna w Polsce, bardzo burzliwa. Reforma sądownictwa i ewentualna decentralizacja mediów spowoduje rozruchy, czy próbę wszczynania nieudolnych puczów.

Ale dlaczego mowa o finansach, otóż świat dostrzega to, co dzieje się obecnie na naszym kontynencie, pisząc świat mam na myśli świat finansjery. Otóż Polska notuje bardzo dobry wzrost gospodarczy, praktycznie dwa razy większy niż cała strefa Euro, dodatkowym smaczkiem są wyliczenia i kalkulacje specjalistów, wyraźnie pokazujące, że rok 2018 może być jeszcze lepszy dla naszej gospodarki niż rok obecny, może to być rok rekordowy, i z pewnością jest to informacja szalenie pozytywna dla nas obywateli. Ostatecznie każdy to w jakiś sposób finansowy pozytywnie odczuje.

Największy Amerykański Bank, czyli JP Morgan Chase, w najbliższym czasie otworzy w naszym kraju jeden ze swoich oddziałów, jest mowa o jednym z czterech największych oddziałów w Europie. Takie informacje podaje Wicepremier Morawiecki. Natomiast nieoficjalnie mówi się, że JP Morgan Chase rozważa otwarcie w Polsce nawet trzech z czterech największych oddziałów w Europie, rozmowy na ten temat jeszcze trwają.

,,Na 99,9 proc. mamy bardzo dobre informacje, bo jeden z największych banków chce jedną z trzech czy czterech głównych siedzib ulokować w Polsce. (…) Na początku, kiedy weszli do Manili na Filipinach stworzyli 3 tysiące miejsc pracy a dzisiaj są to 23 tysiące stanowisk. Jestem przekonany, że tak będzie też w Polsce w ciągu 5-7 lat.’’

Słowa Wicepremiera Morawieckiego po spotkaniu w JP Morgan Chace.

Już dziś JP Morgan Chace oficjalnie zapowiada, że w samej Warszawie będzie potrzebować, co najmniej 2,5 tysiąca pracowników a jest to zaledwie początek. Ostateczna perspektywa wydaje się być bardzo pozytywna dla Polski i Polaków, w nasz kraj zostaną wpompowane ogromne sumy pieniędzy, ważne by ich nie zmarnować i dobrze wykorzystać. Ale JP Morgan Chace w Polsce to nie tylko pozytywy, to także widmo negatywnych przemian, jednak czy one się urealnią zależy już tylko i wyłącznie od strategii i działania Polskiego rządu.

Rodzina Morganów, to świat bankierów. Morgan stoi obok Rockeffelerów czy Rotschildów, są to rody, które po przez finanse władają wieloma instytucjami, politykami a po przez owych polityków i poszczególnymi krajami. Do takiej sytuacji nie możemy dopuścić w Polsce, nie możemy pozwolić, aby JP Morgan Chace na przykład wykupywał Polskie banki i stawał się hegemonem na naszym rynku. Tutaj potrzeba zdecydowanego, ale i rozsądnego działania. Ponieważ wygląda na to, że ludzie z wierzchołka finansowej piramidy świata obecnie spoglądają na Polskę i mają wobec niej konkretne plany i zamiary.

[fb_button]


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com