Huragan Irma potwierdza cud rozstąpienia się Morza w Biblii?


13 Huragan Irma potwierdza cud rozstąpienia się Morza w Biblii


,,Pan rzekł do Mojżesza: «Czemu głośno wołasz do Mnie? Powiedz synom Izraela, niech ruszają w drogę. Ty zaś podnieś swą laskę i wyciągnij rękę nad morze i rozdziel je na dwoje, a wejdą synowie Izraela w środek na suchą ziemię. Ja natomiast uczynię upartymi serca Egipcjan, że pójdą za nimi. Wtedy okażę moją potęgę wobec faraona, całego wojska jego, rydwanów i wszystkich jego jeźdźców. A gdy okażę moją potęgę wobec faraona, jego rydwanów i jeźdźców, wtedy poznają Egipcjanie, że Ja jestem Pan».’’

Fragment. Starego Testamentu.

Mieszkańcy Meksyku mieli możliwość zaobserwować niecodzienne zjawisko, a mianowicie z nieba nie spadła manna, ale wraz z deszczem spadły ryby. Świadkowie tego bądź, co bądź tajemniczego zjawiska nagrali liczne filmy oraz wykonali masę zdjęć, tak by owa wiadomość mogła obiec świat. W taki właśnie sposób kilka dni temu opisywaliśmy historię niezwykłego wydarzenia, jakie mogli zaobserwować mieszkańcy Meksyku. Dziś podejmiemy inny temat, ale również ukazujący potęgę i tajemniczość natury. Otóż napiszemy o wydarzeniach, do jakich doszło miesiąc temu, kiedy to Ocean dosłownie wyparował, i nie jest to fake news, mimo iż owe zdanie mogłoby na to wskazywać.

Spadające z nieba ryby w Meksyku zadziwiły świat.

Otóż huragan Irma, który był gwiazdą wrześniowych informacji pogodowych na całym świecie przyniósł ze sobą zaskakujące wydarzenia, otóż mieliśmy do czynienia nie tylko z potęgą wiatru i silnymi ulewami, ale również zjawiskiem, w którym ocean w pewnych miejscach zniknął, wyparował po prostu przepadł. Do sieci trafiały liczne zdjęcia, z resztą nadal trafiają, ukazujące potęgę huraganu Irma, potęgę, która zdołała wessać olbrzymie ilości wody.

13 Huragan Irma potwierdza cud rozstąpienia się Morza w Biblii 2

Osoby obserwujące całe zjawisko doznały szoku, z resztą później o tym przy każdej możliwej okazji wspominały. Miejsca dotychczas znajdujące się kilka a nawet kilkanaście metrów pod wodą zaczęły przypominać swoim wyglądem pustynię. Na Twitterze internauci pisali, wprost że wody nie widać aż po horyzont. Czy zatem owe wydarzenie możemy w jakimś stopniu przypisać wydarzeniom opisanym w Starym Testamencie, kiedy to Morze Czerwone rozstąpiło się przed uciekającym Narodem Izraelskim?

13 Huragan Irma potwierdza cud rozstąpienia się Morza w Biblii 3

Ostatnie wydarzenia związane z huraganem Irma pokazują nam, że Stary Testament i historie tam zawarte mogą nie być jedynie pustymi bajkami na dobranoc, lecz opisem prawdziwych wydarzeń do jakich doszło tysiące lat temu. Jeżeli założymy, że istnieje Bóg i ma On moc pozwalającą kierować wszystkim, co Stworzył to bardzo szybko dojdziemy do kolejnego wniosku. Otóż Bóg mógł tak pokierować zjawiskami rządzącymi naturą by te umożliwiły cud rozstąpienia się Morza Czerwonego. Pamiętajmy także i o tym, że wielu zjawisk fizycznych oraz chemicznych człowiek jeszcze nie poznał i za pewne długo nie pozna.

13 Huragan Irma potwierdza cud rozstąpienia się Morza w Biblii 4

Powróćmy teraz do tego, co wydarzyło się z ogromnymi ilościami wody wchłoniętymi przez huragan Irma. Otóż woda ta została wessana przez huragan i przetransportowana do wybrzeży USA, gdzie Irma uderzyła. Informacja ta została podana jeszcze przed pierwszym natarciem huraganu, to też mieszkańcy zagrożonych terenów otrzymali informację, że woda, która zniknęła na Karaibach niebawem spadnie na ich głowy. Dzisiejszy artykuł rozpoczęliśmy od cytatu z Biblii opisującego wydarzenia, do jakich doszło nad Morzem Czerwonym. Oto dalsza część.

,, Anioł Boży, który szedł na przedzie wojsk izraelskich, zmienił miejsce i szedł na ich tyłach. Słup obłoku również przeszedł z przodu i zajął ich tyły, stając między wojskiem egipskim a wojskiem izraelskim. I tam był obłok ciemnością, tu zaś oświecał noc. I nie zbliżyli się jedni do drugich przez całą noc. Mojżesz wyciągnął rękę nad morze, a Pan cofnął wody gwałtownym wiatrem wschodnim, który wiał przez całą noc, i uczynił morze suchą ziemią. Wody się rozstąpiły, a synowie Izraela szli przez środek morza po suchej ziemi, mając mur z wód po prawej i po lewej stronie. Egipcjanie ścigali ich. Wszystkie konie faraona, jego rydwany i jeźdźcy ciągnęli za nimi w środek morza.

O świcie spojrzał Pan ze słupa ognia i ze słupa obłoku na wojsko egipskie i zmusił je do ucieczki. I zatrzymał koła ich rydwanów tak, że z wielką trudnością mogli się naprzód posuwać. Egipcjanie krzyknęli: «Uciekajmy przed Izraelem, bo w jego obronie Pan walczy z Egipcjanami». A Pan rzekł do Mojżesza: «Wyciągnij rękę nad morze, aby wody zalały Egipcjan, ich rydwany i jeźdźców». Wyciągnął Mojżesz rękę nad morze, które o brzasku dnia wróciło na swoje miejsce, Egipcjanie uciekając biegli naprzeciw falom, i pogrążył ich Pan w pośrodku morza. Powracające fale zatopiły rydwany i jeźdźców całego wojska faraona, które weszło w morze ścigając synów Izraela. Nie ocalał z nich ani jeden. Synowie zaś Izraela szli po suchym dnie morskim, mając mur z wód po prawej i po lewej stronie.’’

Przy tego typu okazjach dobrze jest pamiętać o tym, że przypowieści Biblijne, często przez wielu uważane za zwykłe bajki, mogą nie być tylko bajkami. To, że ich charakter i przebieg mają w sobie coś niezrozumiałego coś, co teoretycznie nie powinno wystąpić w świecie nauki, nie znaczy, że nie wystąpiło. Prawda jest taka, że nauka nie jest Bogiem. To, co jeszcze dziś nauka uważa za dogmat już jutro zastępuje nowy dogmat uznany przez tę samą naukę. W takiej sytuacji może dobrze jest przyjąć, że ponad tym wszystkim jest Bóg, Stwórca wszystkiego, co dobre.

13 Huragan Irma potwierdza cud rozstąpienia się Morza w Biblii 5


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


This article has 1 Comment

Comments are closed.