I wojna w Zatoce Perskiej oparta na propagandzie i kłamstwie.


2 I wojna w Zatoce Perskiej oparta na propagandzie i kłamstwie


Powszechnie uważa się, że druga wojna w Iraku została dosłownie sprzedana Amerykanom oraz ich przedstawicielom w Kongresie w oparciu o skomplikowaną sieć kłamstw i manipulowaną inteligencję. Mniej powszechnie wiadomo, że pierwsza wojna w Iraku powstała w bardzo podobny sposób. O ile, co zaskakujące, istnieje powszechna zgoda, że „Operacja Pustynna Burza” była wartą wojny, wielu ludzi nie dostrzega roli piętnastoletniej dziewczyny o imieniu Nayirah.

Zeznania, jakie złożyła Nayirah w 1990 roku przed Kongresem Praw Człowieka dobitnie ukazują, w jaki sposób cementowane są idee irackich zbrodni wojennych w amerykańskiej świadomości społecznej. W jaki sposób przyzwolenie na prowadzenie wojny w danym kraju jest opierane na kłamstwie i manipulacji. Nayirah zeznała, że była świadkiem, jak to wojska irackie rozdzierają dzieci wcześniej wyciągnięte z inkubatorów w kuwejckich szpitalach i zostawiają je na podłodze.

Tajna operacja CIA pod kryptonimem ,,AJAX’’ stała się faktem.

To głęboko niepokojący obraz, który bardzo szybko przemawia do wyobraźni człowieka, jednak jak się później okazało był on całkowicie fikcyjny i został stworzony oraz wypromowany w odniesieniu do potrzeb militarnych USA w danym momencie. Po długich dochodzeniach prowadzonych przez Amnesty International i inne niezależne stowarzyszenia odkryto, że sytuacja opisana przez Nayirah przed Kongresem Praw Człowieka została sfabrykowana przez firmę o nazwie Hill & Knowlton (obecnie największą na świecie w branży PR), która z kolei została wynajęta przez grupę Citizens for a Free Kuwait, w celu stworzenia propagandy, której zadaniem było pobudzenie nastrojów pro wojennych w społeczeństwie amerykańskim.

Człowiekiem nadzorującym kampanię manipulacyjną był polityczny powiernik byłego prezydenta USA Georga Busha, Pan Craig Fuller. Sama kampania czy też projekt był rzeczywiście ogromny i wykorzystywał aż 119 kierowników H&K w dwunastu biurach rozlokowanych w całych Stanach Zjednoczonych. Ci ludzie stworzyli i zaprogramowali Nayirah, która później okazała się być Nayirah al-Sabah. A zatem byłą córką Saud bin Nasir Al-Sabah, byłego ambasadora Kuwejtu w Stanach Zjednoczonych.

Świat obiegły zdjęcia przerażającej armii NWO z ulic Tajwanu.

Departament Sprawiedliwości, który mógł zbadać cały proceder w oparciu o ustawę dotyczącą rejestracji obcokrajowców, po prostu przymknął oczy, pozwalając administracji Busha na urzeczywistnienie kolejnej ideologicznej fikcji z pod znaku fałszywej flagi ,,Wag the Dog’’. Inni nazywają to także ,,propagandą zbrodni’’, formą psychop (operacja psychologiczna prowadzona bezpośrednio na społeczeństwie).

Obserwatorzy podkreślają, że na potrzeby ówczesnej propagandy powołano do istnienia wiele tajnych komórek bazujących na ścisłej współpracy z CIA w celu zwiększenia wydajności samej propagandy oraz, że owe komórki funkcjonują po dzień dzisiejszy.

Opowieść Nayirah jest kolejnym przykładem rządowego fałszowania narracji, aby manipulować społeczeństwem w czasie wojny oraz w czasie przygotowania gruntu w społeczeństwie pod akceptację dla danej wojny. Ten rodzaj psychologicznej propagandy był kontynuowany przez drugą wojnę w Iraku i wojnę z tak zwanym terrorem. Niedawno okazało się, że Pentagon zapłacił firmie PR Bell Pottinger 540 milionów dolarów za stworzenie sfałszowanych filmów terrorystycznych w Iraku.


 Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. en.wikipedia.org


This article has 1 Comment

Comments are closed.