III tajemnica fatimska opisuje antypapieża Franciszka i starego papieża Benedykta XVI? To budziło grozę w oczach siostry Łucji.,,Dziś mamy do czynienia z największą walką, jakiej kiedykolwiek doświadczyła ludzkość. Nie sądzę, by wspólnota chrześcijańska zdawała sobie z tego w pełni sprawę. Dziś znajdujemy się w obliczu ostatecznej batalii między Kościołem i Anty-Kościołem, pomiędzy Ewangelią i Anty-Ewangelią.’’

Jan Paweł II.

,,Nasza przyszłość, jak i los naszej planety są zagrożone.’’

Benedykt XVI.

”W czasie tego ucisku pewien człowiek, niekanonicznie wybrany, zostanie podniesiony do godności papieża. (… ) Będzie się on starał w przebiegły sposób doprowadzić wielu do błędu i śmierci. Niektórzy kaznodzieje będą milczeć, nie mówiąc prawdy, a inni podepczą ją pod swoimi stopami i zaprzeczą jej. Świętość życia będzie wyśmiewana nawet przez tych, którzy otwarcie ją wyznają, dlatego w tych dniach Pan Jezus Chrystus ześle im nie prawdziwego pasterza, ale niszczyciela.”

Święty Franciszek z Asyżu.

Znaleźliśmy się w dziwnej sytuacji. W Watykanie jest Benedykt XVI jako papież emeryt, ale nie rządzi Kościołem. Jest też Jorge Mario Bergoglio, który określa się jako biskup rzymski i prawdopodobnie nie został ważnie wybrany na papieża, lecz to on sprawuje czynne rządy w Kościele. Ta sytuacja Kościoła z dwoma papieżami każe poważnie myśleć o najważniejszym i najbardziej miarodajnym proroctwie drugiego tysiąclecia chrześcijaństwa, to znaczy o wizji z trzeciej tajemnicy fatimskiej, której Kościół XX wieku i jego papieże nadali nadzwyczajne i niepowtarzalne znaczenie.

Kim Jesteś Benedykcie XVI? Kim Jesteś Jorge Bergoglio?

W wizji tej, opisanej w Watykańskiej publikacji z czerwca 2000 roku, najpierw jest mowa o biskupie odzianym w biel a obecnie w praktyce jest nim Bergoglio, a następnie o Ojcu Świętym, którego określa się następującymi słowami: ,,Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się.’’ Uważano, że to widzenie ma charakter symboliczny, wyobrażano sobie, że biskup odziany w biel a siostra Łucja uzupełnia mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty, jest tożsamy z tym, kogo zaraz potem nazywa się Ojcem Świętym, czyli tym, który zostanie umęczony.

Po historycznym zwrocie w lutym i marcu 2013 roku wizja ta wydała się wszelako niejednemu dosłownym opisem obecnej sytuacji w Kościele. Oto jest biskup odziany w biel i jest Ojciec Święty Benedykt XVI. Odkrycie, iż konklawe w marcu 2013 roku mogło być nieważne, może prowadzić do dalszych potwierdzeń tej hipotezy. Gdyby wizja ta odnosiła się do obecnej chwili, musielibyśmy też uznać, że wisi nad nami mroczne proroctwo wielkiego miasta na wpół zrujnowanego i stosów zwłok. Czy zatem jest to przepowiednia wielkiej, katastrofalnej próby, jakiej ma być poddana akurat nasza generacja?

Drodzy Czytelnicy, prawdę mówiąc, jeżeli obserwujemy znaki czasu, to istotnie widzimy ciemne chmury nadchodzącego spustoszenia w sensie materialnym albo klęski w wymiarze duchowym, która już nieomal doprowadziła nas na skraj otchłani. W wizji z trzeciej tajemnicy fatimskiej cena końcowa to masakra chrześcijan, starego i udręczonego papieża, biskupów i wiernych. Czy mamy sądzić, że wizja ta dotyczy naszego aktualnego położenia? W 2006 roku, kiedy było jeszcze daleko do obecnej sytuacji i nawet wyobraźnia nie podpowiadała, co może się stać, w książce Czwarta tajemnica fatimska? Antonio Socci napisał coś, co odczytane na nowo dzisiaj zmusza do refleksji.

,,Faktycznie są tacy, którzy zakładają, że można dopatrzyć się właśnie czegoś takiego [kryzysu kościoła] w osobliwym zdaniu siostry Łucji «i ujrzeliśmy biskupa odzianego w biel, mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty». Dlaczego, zastanawiano się, wizjonerka odwołuje się tu do skomplikowanego wyrażenia omownego (biskup odziany w biel), skoro kilka wierszy dalej nazywa papieża wprost Ojcem Świętym? Pobudza do pytań sformułowanie «biskup odziany w biel» z wyjaśnieniem «mieliśmy przeczucie, że jest to Ojciec Święty». Czy jest to zabieg mający na celu wskazanie na kogoś, kto ubiera się w papieski strój, ale papieżem nie jest?

Zastosowanie słowa «biskup» lecz «odziany w biel» skłania do koncepcji, że istotnie może to być papież nieprawomocnie sprawujący urząd, antypapież, uzurpator. Siostra Łucja twierdzi, że zapisała tajemnicę w bezpośredniej obecności Matki Najświętszej «słowo w słowo». Skoro tak, to użycie tych słów musiało być bezpośrednio natchnione z wysoka. Cóż to miałoby oznaczać? Czy «biskup odziany w biel» jest kimś innym niż ten, kogo nazywa się precyzyjnie «Ojcem Świętym», kimś innym niż ten, który po niedługim czasie przemierza zrujnowane miasto a następnie pada ofiarą mordu?

Jasne jest, że podobna hipoteza otwiera drogę do zupełnie odmiennej wykładni wizji, niż ta, którą prezentowano w roku 2000. A zatem, ażeby móc poznać poprawną interpretację, należałoby przeczytać tę część trzeciej tajemnicy, w której wizję tłumaczy osobiście Maryja. Ta część właśnie spowodowała przerażenie Łucji. Ten tekst utajniono. A nawet zaprzeczano jego istnieniu. Cóż tak bardzo wybuchowego w nim jest, skoro budzi on tyle lęków?’’

Fragment książki Czwarta tajemnica fatimska? Autorstwa Antonio Socciego.

W ostatnim czasie powstała taka właśnie sytuacja. Mamy prawdziwego «biskupa odzianego w biel» a obok niego jest stary papież. Rozproszyć wszystkie te wątpliwości mogłoby wytłumaczenie wizji, które według wszelkiego prawdopodobieństwa zawarte było w niepublikowanej dotychczas części trzeciej tajemnicy. Czy to właśnie tam znajduje się wyjaśnienie zdania o «biskupie odzianym w biel» i całej reszty wizji? Czy lektura tych wciąż nieznanych linijek wyjaśni, dlaczego siostra Łucja tak się bała? Co mogło tak zatrwożyć klauzurową zakonnicę, która w dwóch pierwszych tajemnicach opisała piekło, rewolucję bolszewicką, prześladowania Kościoła i II wojnę światową?


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

This article has 1 Comment

Comments are closed.