Inteligencja odrzuca kłamstwo a człowiek sięga gwiazd.

24 Inteligencja odrzuca kłamstwo a człowiek sięga gwiazd

[fb_button]

Powstawały coraz to nowsze wynalazki, odkrywano wszechświat, zwalczano choroby, wspierano artystów, można pokusić się o stwierdzenie, że ludzie dosłownie sięgali gwiazd. Człowiek był odważny, a jego ambicją była inteligencja. Nie było kompleksów z byle powodu, nie istniało coś takiego jak identyfikacja z konkretnymi politykami oraz podatność na zastraszenie.

Współczesna idea globalizmu nie jest najwspanialszym pomysłem wszechczasów, jak to często wmawiają nam czołowi Politycy Unii Europejskiej czy przedstawiciele światowej finansjery. Wiecie, dlaczego ludzie nie lubią kłamstwa? Ponieważ ostatecznie przegrywa i tak samo stanie się z wizją globalnej wioski, która upadnie a jej gruzy pochłoną twórców tej totalitarnej wizji. Takim kłamstwem jest również wmawianie nam Polakom tego, że tylko wspólnota Europejska może zagwarantować wolność naszej Ojczyźnie. Australia, Finlandia, Dania, Kanada, Szwajcaria i wiele, wiele innych krajów posiada wolność, nie ma czegoś takiego jak monopol na wolność, nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej, bo wówczas rzeczywiście staniemy się zniewoleni.

Spójrzmy na USA, które dla wielu stanowi wzór a przecież Stany Zjednoczone zajmują siódme miejsce w czytaniu ze zrozumieniem, dwudzieste ósme w liczeniu i możliwościach matematycznych, dwudzieste czwarte w nauce i przyswajaniu nowych informacji, pięćdziesiąte drugie w długości życia i sto czterdzieste w umieralności noworodków, co jest szokującą statystyką, o której się nie pisze, nie mówi i nie wspomina. Natomiast USA prowadzą w trzech dziedzinach po pierwsze, jeżeli chodzi o ilość więźniów na jednego mieszkańca, po drugie, jeżeli chodzi o wiarę w anioły i wreszcie po trzecie USA przodują w wydatkach na obronę. Czy ten obraz nie burzy wyobrażenia o doskonałości i świetności Stanów Zjednoczonych Ameryki?

Były okresy w dziejach ludzkości, kiedy człowiek i cywilizacja stanowiły chlubę, coś wspaniałego. Społeczeństwa nie bały się podjąć walki w słusznej sprawie i taką walkę prowadziły, tworzono prawo i zasady oparte o moralność, kierowano się przyzwoitością. Politycy podejmowali starania o wyeliminowanie biedy a nie biednych i samotnych, często niewinnie opuszczonych przez los i drugiego człowieka, w takich przypadkach nawet sam Bóg płacze i pochyla się nad takim człowiekiem. Takie postawy jak poświęcenie czy troska o sąsiadów były czymś powszechnym. Więcej czyniono aniżeli jedynie mówiono i nic po za tym. Czym są nawet najwspanialsze słowa, jeżeli nie mają przełożenia na rzeczywiste działanie?

Powstawały coraz to nowsze wynalazki, odkrywano wszechświat, zwalczano choroby, wspierano artystów, można pokusić się o stwierdzenie, że ludzie dosłownie sięgali gwiazd. Człowiek był odważny, a jego ambicją była inteligencja. Nie było kompleksów z byle powodu, nie istniało coś takiego jak identyfikacja z konkretnymi politykami oraz podatność na zastraszenie, które tak często płynie ze świata polityki, płynie w sposób bardziej jawny lub podświadomy. A wiecie, dlaczego tak się działo? Działo się tak, dlatego ponieważ człowiek był dobrze poinformowany przez wspaniałych ludzi, którzy byli szanowani i doceniani.

Zaufanie i powierzenie się temu, który Pokonał Śmierć.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com