Internet to globalna alternatywa, którą elity planują ograniczyć.

19-internet-to-globalna-alternatywa-ktora-elity-planuja-ograniczyc

Fot. youtube.com

[fb_button]

Internet to dziś bardzo potężne medium, być może nawet najpotężniejsze a to głównie, dlatego że każdy może mieć łatwy dostęp do sieci oraz co ważne, każdy może w jakiś sposób wypowiedzieć własną opinię w danej kwestii, która później pójdzie w świat. W ten o to sposób kreuje się globalna świadomość, globalna alternatywa dla propagandy i manipulacji. Taka sytuacja nie podoba się wielu możnym tego świata, sytuacja gdzie internet jest praktycznie po za kontrolą denerwuje elity i właśnie dziś o tym będziemy pisać o konkretnie o planie mającym na celu ograniczenie wolności w świecie WWW.

Zatem powstaje pytanie, w jaki sposób ma dojść do owego ograniczenia wolności wypowiadania się w internecie? Tutaj odpowiedz jest jedna, systematycznie i niezauważalnie krok po kroku tak by nie wzbudzać podejrzeń. TTIP czy ACTA były tego przykładem, nie mniej jednak na nasze szczęście społeczeństwo sprzeciwiło się tym rozwiązaniom,. Dziś istnieje nowy plan i jest on inicjowany dosłownie na naszych oczach. Komisja Europejska wraz z czołowymi przedsiębiorstwami ze świata IT ogłosiły kodeks zawierający konkretne działania zapobiegawcze względem nawoływania do nienawiści w internecie. Innymi słowy, jeżeli jakaś organizacja zbyt głośno wypowie się w sposób negatywny względem chociażby imigrantów wówczas taka organizacja zostanie poddana represjom, bo inaczej tego nazwać nie można.

Zauważmy, że dzisiejszy świat to w dużej mierze pogoń za zniewoleniem, albo inaczej, pogoń za złudną wolnością, kiedy tak naprawdę na każdym kroku próbuje się ową wolność ograniczać. Zależność jest jedna, jeżeli jakieś medium czy stowarzyszenie nie mają dużego rozgłosu to wówczas daje się im spokój, niech sobie działają w swoim niszowym świecie. Jeżeli jednak tylko takie medium czy stowarzyszenie lub też pojedyncza osoba zaczynają wypływać na szerokie wody do coraz szerszej liczby odbiorców wówczas zaczyna robić się, co najmniej dziwnie, a już na pewno o wolność znacznie trudniej. Podobnie było z internetem, do póki nie był on popularny i nie miała do niego dostępu taka liczba osób jak dziś, nikt się światem WWW nie interesował, był on kontrolowany jednak nie ograniczano wolności. Dziś jest odwrotnie, robi się wszystko, aby wolność słowa ograniczyć. Teraz przytoczymy kilka wypowiedzi czołowych polityków UE w tej kwestii.

,,Niedawne ataki terrorystyczne przypomniały nam o pilnej potrzebie zajęcia się problemem nielegalnego nawoływania do nienawiści w internecie. Media społecznościowe należą niestety do narzędzi wykorzystywanych przez grupy terrorystyczne do radykalizowania młodych ludzi i ich rasistowskiego wykorzystywania do szerzenia przemocy i nienawiści. Porozumienie to stanowi ważny krok naprzód w celu zapewnienia, aby internet pozostał miejscem wolnego i demokratycznego wyrazu, gdzie przestrzegane są europejskie wartości i prawa. Z zadowoleniem przyjmuję zobowiązanie przedsiębiorstw z branży IT do przeglądu większości ważnych wniosków o usunięcie nielegalnego nawoływania do nienawiści w czasie krótszym niż 24 godziny i, jeśli okaże się to konieczne, usunięcia takich treści lub zablokowania dostępu do nich.’’

Vera Jourova (Komisarz UE do spraw sprawiedliwości, konsumentów i równouprawnienia płci.)

,,Na Twitterze nie ma miejsca na nienawistne postępowanie i będziemy nadal zajmować się tym problemem wraz z naszymi partnerami z branży i ze społeczeństwa obywatelskiego. Pragniemy zapewnić swobodę wpisów na Twitterze. Istnieje jednak wyraźne rozróżnienie pomiędzy wolnością wypowiedzi a postępowaniem, które podżega do przemocy i nienawiści. Oprócz podejmowania działań w sprawie nienawistnych zachowań stanowiących naruszenie przepisów regulaminu Twittera, wykorzystujemy również niebywałe możliwości tej platformy do wzmocnienia pozytywnych postaw, w celu zakwestionowania uprzedzeń i zwalczania głębiej leżących przyczyn nietolerancji. Z niecierpliwością oczekujemy dalszego konstruktywnego dialogu pomiędzy Komisją Europejską, państwami członkowskimi, naszymi partnerami w społeczeństwie obywatelskim i naszymi partnerami w sektorze technologii w tej kwestii.’’

            Karen White (Dyrektor do spraw polityki publicznej firmy Twitter.)

,,Jesteśmy zobowiązani dawać ludziom dostęp do informacji za pośrednictwem naszych usług, jednak zawsze zakazywaliśmy nielegalnego nawoływania do nienawiści na naszych platformach. Mamy sprawne systemy służące do przeglądu ważnych zgłoszeń w czasie krótszym niż 24 godziny i usuwania nielegalnych treści. Z zadowoleniem współpracujemy z Komisją w celu opracowania samoregulacyjnych podejść do walki z nawoływaniem do nienawiści w internecie.’’

Lie Junius (Dyrektor do spraw polityki publicznej i relacji rządowych firmy Google.)

Podobnych przykładów jest znacznie więcej, nie mniej jednak kilka słów do tych przytoczonych powyżej. Po pierwsze wypowiedzi dyplomatyczne i na pierwszy rzut oka całkiem racjonalne, można by wysnuć przypuszczenie, że przecież nic takiego się nie dzieje, to po prostu dążenie do lepszego świata. Jednak po pierwsze lepszy świat to nie ograniczanie wolności wypowiedzi, po drugie widzimy, że bardzo często pada termin 24 godzin, i po trzecie padają słowa wprost lub też ogólnie w kontekście wypowiedzi o troskę, co do wartości Europejskich. Zatem jakie to są wartości? Równouprawnienie związków różnego rodzaju? A może przyzwolenie na inwazję islamu w sercu europy? Czy owe wartości to burzenie kościołów i zastępowanie je meczetami? A może wartości Europejskie, o których wspominają czołowi komisarze UE to ochrona imigrantów kosztem wolności Europejczyków?

Kwestie związane z paradoksami współczesnej Europy wielokrotnie zostały w przeszłości poruszone na naszej stronie, globalne-archiwum.pl to projekt, którego celem jest właśnie wyszukiwanie tego typu informacji i przekazywanie ich dalej. Żyjemy w dziwnych czasach. Każdy, kto przeciwstawi się elitom uznawany zostaje za szaleńca czy kogoś nawołującego do nienawiści. Można wysnuć przypuszczenie, że nawoływanie do korzeni Europejskich, a tymi korzeniami jest Chrześcijaństwo i nic tego nie zmieni, no więc że takie nawoływanie to herezja i szerzenie terroru. Prawda jest taka, że takie właśnie definicje są chore i sprzeczne z tradycją oraz historią starego kontynentu.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 1 Comment

  1. No to żeście się obudzili… Pisywałem o tym jakieś 10 lat temu, kiedy zamiast stron hostowanych w 3 miejscach jednocześnie („a tu mirror mojej strony”) prym zaczęły wieść kołchozy typu FB czy Twitter, a działania marketingowe spowodowały, że inicjatywy niekomercyjne straciły szanse przebicia. Teraz już nie można nic zrobić, trochę za późno na WWW. Potrzeba alternatywy dla alternatywy – darknetu w darknecie. Ażeby tej zarazy, objawiającej się głównie w postaci takich „żywych botów”, nie zawleczono, trzeba by użyć jako podkład jakiejś istniejącej ideologii opartej na naturze a nie na komercji. Takich jest kilka – wszystkie nielegalne.

Comments are closed.